ŠTÍTEK: koření

Švýcarský sýr připravený na speciálním grilu, posypaný kořením s příchutí skořice, domácí brambory ve slupce, sterilované okurky a cibulky a navíc sklenka dobrého vína. To vše si v sobotu nenechaly ujít desítky lidí, které se zúčastnily tzv. Raklet party.
Opava – Skvělý švýcarský sýr připravený na speciálním grilu a posypaný kořením s příchutí skořice, domácí brambory ve slupce, sterilované okurky a cibulky a navíc sklenka dobrého vína. To vše si uplynulou sobotu nenechaly ujít desítky lidí, které se v Kavárně Obecního domu zúčastnily tzv. Raklet party. Raklet je název sýru a zároveň i název tradičního švýcarského pokrmu, který se z tohoto sýru připravuje.
6 fotografií

Je libo Raklet? Tak si ho seškrábněte z talíře

Opavsko
Ilustrační foto
Na dotazy čtenářů odpovídá Radek Jakubec, gastronomický konzultant, šéfkuchař a lektor školy vaření Chefparade, protagonista pořadu Vše o vaření.

Odborník radí: Jak na bylinky

Bydlení
Exotický ostrov Zanzibar rozhodně stojí za návštěvu, obzvláště teď v zimě.
Názvy Unguja a Pemba vám asi nic neřeknou, zato označení Zanzibar už by mohlo. Věřte, že jde o tanzanské souostroví, které si v posledních letech oblíbili zejména Češi a Italové. A místní si od nich dokonce nechávají posílat učebnice, aby ovládli řeč a mohli lépe komunikovat.

Exotický Zanzibar: Ostrov koření a učebnic češtiny

Cestujeme
Ilustrační foto
Skořici máme spojenou především s cukrovím, svařeným vínem či štrúdlem pro její typické aroma. Známe skořici mletou, ale i jako tvrdou dutou trubičku. Řada z nás však možná neví, odkud vlastně toto koření pochází a jaké má pozitivní účinky.

Skořice pomáhá i v medicíně

Bydlení
NEODOLATELNÉ AROMA. V kuchyni se bez něj neobejdete.
V posledních letech se řadí mezi nejoblíbenější aromatické koření. Hned po majoránce je nejvyhledávanější v semenářských obchodech. Oblibu si našla i u pěstitelů, kteří nemají zahrádku, ale vystačí si s pěstebním truhlíčkem či květináčem na okně nebo balkoně.

Královna bazalka

Bydlení
  PLEVEL. Na zahrádku se šťovík rozšíří kvůli větru.
Sťovík tupolistý je vytrvalá bylina, která hluboce koření a má velmi odolný hlavní kořen, který je schopný dobře regenerovat.

Nezničitelný šťovík

Bydlení
Jednou ze zásad farmářského trhu je nabídka produktů pocházejících z co největší blízkosti místa, kde jsou nabízeny.
Žďár nad Sázavou - Lidé, kteří stále ještě mají v paměti neslavný farmářský trh, který se na žďárském náměstí uskutečnil před třemi lety, byli včera spokojeni. Ve stáncích byly lákavě vystaveny sýry, uzeniny, čerstvé pečivo, zelenina a ovoce, koření, med a výrobky z něj, marmelády, pečené čaje a řada dalších potravin a produktů. V nabídce byl rovněž nejen kozí sýr nebo jogurt, ale také kozí zmrzlina.
20 fotografií

Trh konečně nabídl produkty z farem

Podnikání
VAŘÍME S KOŘENÍM. Název kuchařské soutěže, díky níž můžete okusit tento pokrm.
Že jste ještě nikdy nepřipravovali k masu přílohu, jejíž součástí by byl karamel a pomerančová šťáva? Je nejvyšší čas pustit se do toho!

Steak se sladkou zeleninou

Bydlení
FK JÍLOVÉ - ilustrační foto.
Libouchec – Tradiční a vždy velmi vyhecované derby mezi Libouchcem a sousedním Jílovým postrádalo brankové koření. Oba brankáři udrželi čistá konta, v penaltách o bonusovém bodu pro hosty rozhodl symbolicky kapitán Rangl.

Jílové vybojovalo bod v penaltách

Fotbal
Jan Prášil, ředitel společnosti Semo a.s. Smržice na Prostějovsku
Spolu s rajčaty tvoří nerozlučné chuťové duo a Italové by bez ní musely přepsat své kuchařky. Nejpopulárnější bylinkou současnosti je bazalka. O tom, že druhů této léčivé rostliny a zeleného koření je mnoho, se mohou přesvědčit všichni ti, kteří zamíří na olomoucké Výstaviště Flora, kde se ve čtvrtek otevřela letní zahradnická výstava. V pavilonu H, ve své expozici, představuje celou řadu odrůd a typů bazalky pravé, šlechtitelská a semenářská společnost SEMO a.s. ze Smržic na Prostějovsku.

Bazalka je nejoblíbenější bylinkou, k mání je i na Floře

Bydlení
Jan Prášil, ředitel společnosti Semo a.s. Smržice na Prostějovsku
Olomouc – Spolu s rajčaty tvoří nerozlučné chuťové duo a Italové by bez ní musely přepsat své kuchařky. Nejpopulárnější bylinkou současnosti je bazalka. O tom, že druhů této léčivé rostliny a zeleného koření je mnoho, se mohou přesvědčit všichni ti, kteří zamíří na olomoucké Výstaviště Flora, kde se ve čtvrtek otevřela letní zahradnická výstava. V pavilonu H, ve své expozici, představuje celou řadu odrůd a typů bazalky pravé, šlechtitelská a semenářská společnost SEMO a.s. ze Smržic na Prostějovsku.

Bazalka je nejoblíbenější bylinkou, k mání je i na Floře

Olomoucko
Portrét Jano Köhlera z roku 1933
Bystřice pod Hostýnem - Sto čtyřicáté výročí narození moravského malíře Jano Köhlera oslavují v Bystřici výstavou jeho obrazů. Expozice je umístěna v prostorách bystřického zámku až do prvního září. „Jedná se o první Köhlerovu výstavu po čtyřiceti letech, zatím vůbec největší u nás," upozornila Vendula Perůtková z bystřické radnice.

Výstavu koření vzácnými díly významného moravského malíře Jano Köhlera

Ostatní
PIKANTNÍ POKRM. Pro děti se dá připravit méně ostrá varianta. Se špagetami jim určitě bude chutnat.
V receptáři se každý týden věnujeme tématům pro zahrádkáře, chovatele a pěstitele. A protože víme, že je mezi našimi diváky mnoho amatérských, ale přesto vynikajících kuchařů, čas od času vyhlásíme také kuchařskou soutěž.

Masové kuličky s bylinkami a citronem

Bydlení
Pokud si chcete připravit zázvorový čaj, měli byste oddenek pomalu vařit ve vodě po dobu patnácti minut.
Rostlina s léčivým oddenkem pomáhá při nachlazení, bolesti v krku, chřipce nebo poruchách trávení. Výborná je i jako koření. V gastronomii se používá už od čtvrtého století.

Zázvor: přírodní všelék

Bydlení
Michal Bohata (ve žlutém) se zapojil do hry ve druhém poločase, ale s nerozhodným stavem nepohnul.
Benešov – Na umělé trávě v Benešově si odbylo místní béčko jarní premiéru v I. A třídě s Bělou pod Bezdězem. ve vyrovnané bitvě udrželi brankáři čistá konta, proto skončil zápas nerozhodně.

Diváci se gólového koření nedočkali

Fotbal
V Bukovanském mlýně se konala soutěž O nejlepší jitrničku.
Bukovany - Chuť, vzhled, koření, konzistence a celkový dojem. Podle těchto kritérií vybírali odborníci vítěze soutěže O nejlepší jitrničku. Její první ročník se uskutečnil v sobotu v Bukovanském mlýně.

Jitrnice hodnotili podle chuti i vzhledu

Volný čas
V Křižánkách si postavili a vystavili celou perníkovou vesnici.
Křižánky – Z mouky, medu, vajec a koření jsou domečky, které zdobí výstavní síň v Křižánkách na Novoměstsku. Stojí tam celá perníková vesnice, a to jak česká, tak i moravská část Křižánek. Úplně všechny domy dlouhé obce se tam sice nevešly, z perníku jich je vyvedena asi třetina. Nechybí však ty nejdůležitější objekty, jako je třeba kostel, škola, úřad, kaplička, zvonička a řada dalších budov.
6 fotografií

V Křižánkách si postavili svoji vesnici z perníku, jíst ji ale nebudou

Žďársko
Fazolová sekaná
Tentokrát se v Abecedě koření zaměříme na bylinku s krásným českým názvem řeřicha, kterou si můžete pěstovat na vatě doma přímo v kuchyni. Také si něco řekneme o starodávné saturejce. Ta se v našich zemích pěstuje již od devátého století.

Abeceda koření: řeřicha a saturejka

Podnikání