ŠTÍTEK: koření

Biftek se sýrovou čepicí na polentě
Nejprve trochu hořký a následně pěkně peprný bude dnešní seriál o koření a dochucovadlech. Nejprve se podíváme na prastarý pelyněk, jenž se používá také jako lék. Dalším kořením, které se dostalo na řadu, je všeobecně známý pepř. Ten znal už Alexandr Veliký.

Abeceda koření: pepř a pelyněk

Podnikání
Kuřecí stehna s kardamomem
V našem seriálu Abeceda koření jsme se dostali k písmenu „K", kterým začíná celá řada koření a dochucovadel. Proto jsme se rozhodli tomuto písmenu věnovat více dílů. Dnes vás seznámíme s pikantními kapary, orientálním kardamomem a tradičním kerblíkem.

Abeceda koření: kapary, koriandr a kerblík

Podnikání
Ilustrační foto.
Kozlovice/Loštice  - Nedělnímu souboji mezi domácími Kozlovicemi a Lošticemi nechybělo vydatné množství fotbalového koření, tedy branek. Těch padlo hned osm a všechny do sítě hostí, kteří už jsou smířeni s pádem do I. A třídy.

Loštice totálně na kolenou, dostaly osm gólů

Fotbal
Ilustrační foto
Teprve koření udělá z jídla mistrovské dílo. Není v lidských možnostech znát všechna koření světa. Jde o nekonečně pestrý a voňavý svět. Nabízíme vám jednoduchý přehled vybraných jednodruhových koření a jejich základního používání

Abeceda koření: anýz, asa, andělika či agastache

Podnikání
Potraviny se prodávají převážně ve velkých rodinných baleních.
Náchod/ Rijád - V předchozím úterním vyprávění jsem započala téma gurmánské, kterým je stravování v Saúdské Arábii. Mezi další tradiční pokrmy patří takzvaná kapsa. Jedná se o kuřecí maso s rýží, které je připraveno speciálním způsobem. Praží se na olivovém oleji a přidává se do něho kardamom a hřebíček. Jídlo je dost mastné, ale jednou se ochutnat musí.

Obchody jsou provoněné kořením, oříšky či upečeným chlebem

Náchodsko
Šaratice vs. Slavkov u Brna.
Šaratice /FOTOGALERIE/ – Tohle je to správné koření fotbalu. Všechno je jinak, než se všeobecně očekávalo. Na jedné straně stojí domácí nažhavený nováček soutěže, který ještě neprohrál. Navíc poprvé v kompletní sestavě. Šaratice. Na druhé psychicky sesypaný Slavkov, který měl bojovat o postup do krajského přeboru, ale na bodovém kontě má nulu.
12 fotografií

Derby rozhodla lepší taktika fotbalistů Slavkova

Fotbal
Kmín je nepostradatelnou surovinou v potravinářském průmyslu.
Huštěnovice, Modrá – Teplé a slunečné počasí pozvaly sklízecí mlátičky nejen do obilných lánů, ale také do polí, na nichž se pěstuje jedno z nejstarších známých koření – kmín. Sklízí se na tuny, ale prodává se v několikagramových sáčcích.

Netradiční žně na Hradišťsku? Kmínové

Volný čas
Ilustrační foto
Mnoho lidí se tlakového hrnce stále ještě bojí. Možná jste zaslechli některou z historek o vybuchujících „papiňácích“, poničených kuchyních a ztrátách na životech. Ovšem nikdo neví o nikom, kdo by tyto tlakové havárie zažil osobně.

"Tlakáč": velký pomocník při vaření

Bydlení
Pesto. Ilustrační foto
Střední Morava – Pokud pravidelně vaříte, vyplatí se mít doma zásobu různého koření a bylinek. Mnohá koření však snadno ztrácejí vůni i chuť a jejich skladování má tedy svá pravidla. Některé bylinky lze zamrazit, jiným prospěje spíše sušení, pro bylinky i koření však vždycky platí, že čím dříve je využijeme, tím intenzivnější chuť si užijeme.

Škola vaření: Jak skladovat bylinky a udělat domácí pesto

Podnikání
Ilustrační foto
Střední Morava – Mnoho lidí se tlakového hrnce stále ještě bojí. Možná jste zaslechli některou z historek o vybuchujících „papiňácích“, poničených kuchyních a ztrátách na životech. Ovšem nikdo neví o nikom, kdo by tyto tlakové havárie zažil osobně.

Škola vaření: Nebojte se tlakového hrnce

Podnikání
Recept Deníku opět zachutnal.
Ústí nad Labem – Sýr, vepřové maso, anglická slanina, to je to, co návštěvníkům českých restaurací chutná. Vítězné menu Ústeckého deníku mělo v restauraci Sport Pub Zlatopramen u návštěvníků velký ohlas.

HLASUJTE: Po závitcích se mohli hosté utlouct

Ústecko