ŠTÍTEK: Korsika

Ilustrační foto.
Zlín – Po bok takových soutěží, jako je Rally Monte Carlo, Rally Kypr, Korsika, Sardinie nebo Skotsko se v září dostane populární Barum Czech Rally Zlín. Premiérově totiž budou mít diváci celého světa možnost vidět živé vysílání z rychlostních zkoušek prestižní české automobilové soutěže, kterou nabídne satelitní stanice Eurosport.

Barumku čeká premiéra živého televizního přenosu z trati

Ostatní sporty
DOVOLENÁ V CHORVATSKU. Země se stala oblíbenou destinací nejen pro Čechy.
Příbram /ANKETA/ - Na Korsiku, do Malajsie, Francie, ke Zvíkovu nebo třeba za krásami Třeboňska se vydají známí lidé z Příbramska. Deník jich několik vyzpovídal a dozvěděl se, kam rádi cestují nebo proč neví, jak jejich prázdniny budou vypadat.

Osobnosti prozradily, kam vyrazí na dovolenou

Příbramsko
Pravěký muž Ötzi, jehož mimořádně dobře zachované tělo bylo nalezeno před 25 lety v alpském ledovci na pomezí Rakouska a Itálie, trpěl nesnášenlivostí mléčného cukru, laktózy, a měl problémy s krevním oběhem.
Vídeň - Pravěký muž Ötzi, jehož mimořádně dobře zachované tělo bylo nalezeno před 20 lety v alpském ledovci na pomezí Rakouska a Itálie, trpěl nesnášenlivostí mléčného cukru, laktózy, a měl problémy s krevním oběhem. Další z řady závěrů podrobného zkoumání Ötziho organismu vědci zveřejnili poté, co poprvé kompletně přečetli, a částečně i rozluštili, genetickou výbavu mumie z doby ledové. Mimo jiné také zjistili, že ledovcový muž měl "příbuzné na Korsice a Sardinii.

Alergie na mléko? Měl ji i muž z ledovce

Zdraví
Alej ve Skaličce
Skalička – Boj o titul Evropského stromu roku začal. Se startovním číslem jedna figuruje v klání také zástupce České republiky, dubová a lipová alej ze Skaličky. Hlasovat pro ni můžou lidé až do 29. února, poslední týden je hlasování tajné. Výsledky budou oznámeny 1. března.

Alej ze Skaličky jde do boje o Evropský strom roku

Hranicko
Šacung Benešov bere zlato, typický obrázek z loňských mezinárodních turnajů.
Benešov – Zajímavou sezónu má za sebou nohejbalový klub Šacung VHS Benešov. Z pohledu historicky nejúspěšnějšího předloňského ročníku (mj. mužské tituly mistra extraligy ČR a mistra ČR trojic) se ta loňská zdá méně blyštivá.

Úspěšný trenér Buddeus skončil

Ostatní sporty
Stanislav Hejhal (vlevo) připravuje autora článku na první ponor.
Kutnohorsko /ROZHOVOR/ -­ Přístrojové potápění je stále populárnější. Potápěčské školy chrlí ročně desítky nových potápěčů. Přístup instruktora Stanislava Hejhala z Vinař na Kutnohorsku je jiný. Důležitá je bezpečnost a skutečné schopnosti jeho absolventů.

Potápění v Česku je skvělá škola

Středočeský kraj
Stanislav Hejhal (vlevo) připravuje autora článku na první ponor.
Kutnohorsko /ROZHOVOR/-­ Přístrojové potápění je stále populárnější. Potápěčské školy chrlí ročně desítky nových potápěčů. Přístup instruktora Stanislava Hejhala z Vinař je jiný. Důležitá je bezpečnost a skutečné schopnosti jeho absolventů.

Potápění v Česku je skvělá škola

Kutnohorsko
Benešovský matador Richard Makara, hráč Šacungu, vybojoval na Korsice svůj čtvrtý evropský titul.
Korsika (Benešov) – Po premiérovém vítězství v Evropském poháru a čtvrté příčce z nejvyšší tuzemské soutěže se nohejbalový Šacung VHS Benešov mohl z dalšího zlata radovat i na evropském šampionátu mužů.

Richard Makara má čtvrté evropské zlato

Ostatní sporty
Karel Hron, stříbrný singlista z víkendového mistrovství Evropy, stále váhá, zda zůstane v mateřském Žďáře. „Nabídky popravdě mám a pořád se rozhoduji, ale zatím to vypadá, že zůstanu ve Žďáře,“ říká dvacetiletý student Masarykovy univerzity.
Žďár nad Sázavou – Žďárský nohejbal napsal evropskou stříbrnou tečku za sezonou 2011. Karel Hron, hráč prvoligového týmu PKS okna Žďár nad Sázavou a reprezentant ČR v mužském singlu, přetavil svou premiérovou účast na mistrovství Evropy ve francouzské Korsice ve stříbrnou medaili

I v našem oddíle se můžu připravit na Evropu

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Zlín - Kromě jezdců se na Barum Rally do Zlína vydají také tisíce fanoušků. Ať už těch skalních, kteří za rally jezdí třeba po celé Evropě, nebo zvědavců, kteří se chtějí jen nezaujatě podívat. A každý si ji vychutnává po svém.

Barumka? Srdcová záležitost, volají fanoušci

Zlínsko
Sedmačtyřicetiletá Lenka Růžčková se prý narodila s kufrem v ruce a podle svých slov už procestovala asi třetinu světa
Přerov /ROZHOVOR/ – Sedmačtyřicetiletá Lenka Růžičková už několik let vede vlastní cestovní kancelář a když se jí zeptáte, kde všude už byla, budete muset chvíli poslouchat. V cizině někdy stráví dohromady až čtvrt roku a podle vlastního odhadu už procestovala asi třetinu světa. Ale měla k tomu předpoklady, podle matky se totiž narodila s kufrem v ruce.

Narodila jsem se s kufrem v ruce, říká cestovatelka

Přerovsko
Návštěva Korsiky
Korsice se často říká ostrov krásy a není divu. Má totiž všechno, vysoké hory, idylické pláže, historické pozoruhodnosti i romantické odlehlé vesničky. Na relativně malé ploše nabízí ostrov turistům pestrou paletu zajímavostí. Nadšený cestovatel Milan Čejka se toto zajímavé místo také prozkoumal.
10 fotografií

Korsika: Jak se cestuje za Napoleonem

Cestujeme
Cizrnová polévka
Římský hrách neboli cizrna je luštěnina příbuzná hrachu, kterou pěstovaly starověké civilizace již před sedmi tisíci lety. Do severní Evropy se dostala ve středověku. Od 15. století se cizrna stala běžnou venkovskou potravinou a následně se probojovala i do měšťanské gastronomie, do té doby vyhrazené masitým pokrmům. Koncem 19. století upadla nadlouho do zapomnění a nyní se do české kuchyně vrací.

Škola vaření: Římská královna cizrna - chutná a zpomaluje stárnutí

Podnikání
Anna Krýsová a Marek Kříž zvítězili ve svých kategoriích.
Petrovice – Přes tři desítky studentů z osmi různých škol České republiky soutěžily v pátek v Petrovicích na Střední odborné škole Dakol, kde probíhala celostátní konverzační soutěž v cizích jazycích.

Yes, I Do, znělo školními učebnami

Karvinsko
Nejúspěšnější sportovec roku 2010 města a okresu Přerov - galavečer s vyhlášením výsledků
Přerov – Loňská sezona se extraligovým házenkářům TJ Cement Hranice povedla na výbornou, když v nejvyšší české soutěži dosáhli historicky nejlepšího umístění, což byla čtvrtá pozice. Tento fakt neunikl ani hodnotící komisi ankety o Nejúspěšnějšího sportovce okresu Přerov pro rok 2010, která pasovala hranické házenkáře na první místo v kategorii dospělých kolektivů. Cenu přišel na podium převzít kapitán, brankář Josef Kučerka, jeden z hlavních strůjců loňského úspěšného tažení.

Gólman Kučerka: Z ocenění jsem mile překvapen

Ostatní sporty