ŠTÍTEK: Korsika

V roce 2001 vyhrála Lenka Kysučanová anketu Talent roku. Za dalších šest let byla vyhlášena nejlepší házenkářkou Česka.
Zlín, Ostrava – Přestože podle svých slov nezažila optimální sezonu, potřetí v řadě byla vyhlášena nejlepší házenkářkou roku. Reprezentační spojka Lenka Kysučanová, která v uplynulém roce hájila barvy francouzských Mét, byla volbou hodně zaskočená.

Kysučanová: Kdybych se měla vracet, tak do Zlína

Ostatní sporty
Přebal knihy Jana Kavaleho
Klatovsko – Jihozápadní Čechy, Šumava, Pošumaví, zejména pak oblast horního Pootaví jsou domovem fotografa a spisovatele Jana Kavaleho.

Nová knížka o Šumavě

Volný čas
Ilustrační foto
Prostějovsko - U silnic na Prostějovsku stojí několik dopravních značek proděravělých kulkami ze střelných zbraní. Policisté se jimi ovšem nezabývají, protože o nich neví. Cestáři prostřílené značky ponechávají na místě, pokud nejsou natolik poškozené, že už neplní svůj účel.

Rozstřílené dopravní značky? Policisté je neřeší

Prostějovsko
Dovolená na Krétě. Ilustrační foto.
Rakovnicko - V souvislosti s článkem, kam letos nejvíce vyrážejí obyvatelé rakovnického regionu a za jakých podmínek, jsme pro vás připravili internetovou anketu, kde jsme se vás ptali: Kam byste vyrazili na dovolenou, pokud byste nemuseli řešit finanční otázku?

Ptali jsme se: Kam byste vyrazili nejraději na dovolenou?

Rakovnicko
Ilustrační foto.
Slovácko - Organizátoři letních táborů na Uherskohradišťsku se pilně připravují na letní prázdniny. Program pro děti chystají jak v podobě zahraničních pobytů u moře, tak i uprostřed přírody v tuzemsku.

Přípravy na letní tábory finišují

Slovácko
Ilustrační foto
Frýdek-Místek - Ve Frýdku-Místku propukne slavný filmový festival pro dobrodruhy a sportovce Cyklocestování. Lidé se na něj mohou přijít podívat do frýdecko-místecké Nové scény Vlast od soboty 28.února do neděle 1.března.

Po Cyklocestování už je za dveřmi

Volný čas
Antonín Tlusťák.
Zádveřice - Další rok plný evropských zkušeností má za sebou Antonín Tlusťák. Zádveřický pilot navázal na předchozí ročník, ve kterém poznával tratě mistrovství Evropy, a v loňské sezoně toužil zúročit nastřádané poznatky a přetavit je v co nejlepší výsledky.

Tlusťák se nenechal zlákat seriálem IRC

Ostatní sporty
Antonín Tlusťák.
Korsika - Životní zážitek má za sebou Antonín Tlusťák. Zádveřický soutěžní jezdec se představil během uplynulého víkendu v ostrém závodě mistrovství světa v rallye na Korsice, a rozšířil tak řady regionálních jezdců, kteří měli možnost nakouknout do nejprestižnějšího seriálu na světě.

Tlusťák okusil atmosféru MS

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Barcelona/Jihlava - Do hry o konečné stupně vítězů se v juniorském světovém šampionátu v rallye vrátil jihlavský pilot Martin Prokop. S navigátorem Janem Tománkem totiž vyhráli ve své kategorii Katalánskou rallye a zisk deseti bodů je posunul na dělené čtvrté místo.

Potvrzeno, Prokopovi se v Katalánii daří

Ostatní sporty
Martin Prokop má rád rychlé úseky na kvalitním asfaltu. Vždyť v Katalánii v loňském roce obsadil druhou příčku, a předloni tam dokonce vyhrál. Vedoucího Francouze Ogiera však už zřejmě o titul nepřipraví, ztrácí na něj propastných dvaadvacet bodů.
Barcelona/Jihlava - Uspět na horkém katalánském asfaltu, to je aktuální cíl jihlavského jezdce Martina Prokopa. Nebo řečeno jinak, dnes začne cesta za obhajobou druhé příčky z loňského roku na Katalánské rallye.

Prokop obhajuje v Katalánii stříbro

Ostatní sporty
Pohled na Andělskou zátoku z věže Bellada.
Nice, Francie - (FOTOGALERIE) Ve vzpomínkách na francouzský jih se často vracím do přímořského města Nice, které je s aglomerací 933 000 obyvatel pátým největším městem Francie. Nice, město tisíce tváří, vůní, klidu i veselí, bohatství i chudoby, ve mně díky své velké různorodosti pokaždé zanechává smíšené pocity a spousty neuspořádaně proudících myšlenek. Zároveň ale také silnou touhu znovu se vracet.
11 fotografií

OBRAZEM: Jak se žije: v Nice, pestrobarevné mozaice dojmů

Slovácko
Jihlava - Výraznou stopu za sebou nechala na mistrovství ČR mladších žákyň v Rakovníku tenistka jihlavského Spartaku Kristýna Roučková. Ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou z Hradce Králové získala titul, ve dvouhře dokráčela až do semifinále.

Roučková je českou mistryní ve čtyřhře

Ostatní sporty
Ladislav Mucha
Znojmo - Přes den obléká civilní oblečení, volný čas tráví na bojišti v uniformě rakouského polního myslivce. Řeč je o Ladislavu Muchovi, jednom ze znojemských ostrostřelců.

Mucha: mašíroval jsem i na Waterloo

Znojemsko
Výstavní síň na Staré radnici ve Žďáře nad Sázavou je svědkem výstavy obrazů malíře z Havlíčkovy Borové a uměleckého skláře ze Škrdlovic.
Žďár nad Sázavou - Málem jako na aukci to v jednu chvíli vypadalo na vernisáži obrazů a skla ve Žďáru nad Sázavou. Na staré radnici svá díla představil výtvarník z Havlíčkovy Borové podepisující se jako Filip T. A. K. a umělecký sklář ze Škrdlovic Jindřich Doležal.

Polibek odletí z Borové do Švédska

Volný čas
Ilustrační foto
Dvůr Králové - Krajské vedení hasičů upozornilo města na špatné umístění požární stanice a nedodržování zákona opožární ochraně. Radní proto projednali návrh na umístění nové požární stanice vareálu Korsika.

Hledají nové místo pro hasiče

Krkonoše