ŠTÍTEK: Korsika

Razantní jízda je olomouckému jezdci vlastní.
OLOMOUC - Tři rychlostní zkoušky zbývaly olomouckému jezdci Ludvíku Ottovi k dokončení Korsické rallye, závodu seriálu mistrovství světa. Před startem do třinácté rychlostní zkoušky ale musel kvůli technickým problémům odstoupit.

Otto nedojel, hrozil mu požár vozu

Ostatní sporty
Sebastien Loeb na korsické rallye
AJACCIO - Trojnásobný mistr světa Francouz Sébastien Loeb vyhrál potřetí za sebou Korsickou rallye a v pořadí mistrovství světa znovu stáhl náskok vedoucího Fina Marcuse Grönholma. Oba po dnešku dělí čtyři body, do konce sezony zbývající tři soutěže. Český pilot Jan Kopecký skončil na Korsice sedmý a popáté si letos připsal body. V juniorské kategorii uhájil konečnou bronzovou příčku Martin Prokop.

Loeb kraloval na Korsice, Kopecký znovu na bodech

Ostatní sporty
Martin Prokop oslavil minulý týden pětadvacáté narozeniny. Jako dárek si věnoval druhé místo v Katalánské rallye v kategorii JRC.
JIHLAVA - Po Katalánské rallye se usadil na třetím místě průběžného pořadí v kategorii JRC a na stejném místě by rád vydržel i po posledním závodu sezony.

Prokop potřebuje dva body

Ostatní sporty
Martin Prokop
JIHLAVA - Automobilový závodník jihlavského Jipocar Racing teamu Martin Prokop završil své účinkování na Katalánské rallye druhým místem v juniorské klasifikaci.

Prokop v Katalánsku uspěl

Ostatní sporty
Kapitán vytahuje plachtu – i trocha námořnického řemesla patří k dovolené na lodi.
STŘEDNÍ ČECHY - Už to není obvyklá klasika – slunit se na pláži nebo rovnou u hotelového bazénu. Prázdniny na lodi si podle odhadu analytika cestovního ruchu Jaromíra Beránka letos užije téměř 18 tisíc Čechů, což je o pět procent více než loni. Nejnavštěvovanější zemí stále zůstává Chorvatsko, ale roste počet zájezdů do Řecka, Itálie nebo do Francie.

Lidé si stále častěji dopřávají dovolenou přímo na hladině moře

Podnikání
Ilustrační foto
PRAHA - Stále více českých turistů touží po dovolené na moři. Prázdniny na lodi si podle odhadu analytika cestovního ruchu Jaromíra Beránka letos užije téměř 18.000 Čechů, což je o pět procent více než loni. Nejnavštěvovanější zemí je stále Chorvatsko, roste však počet zájezdů do Řecka, Itálie či Francie.

Dovolenou na moři si užívá stále více Čechů

Ekonomika
JE TAM VRAK. Lom Mořina, známější jako jezero na dně Velké Ameriky poblíž Karlštejna, skrývá tajemství.
Pestrý svět korálů, chobotnic, žraloků a jedovatých perutýnů na fotografiích z Rudého moře, Karibiku či Bali už mezi českými potápěči prakticky zevšedněly. A tak se na výsluní zájmu dostávají zase tuzemské zajímavé vody. Jednou z nich je i lom Mořina, známější spíše jako jezero na dně Velké Ameriky poblíž Karlštejna.

Vrakové potápění v Americe

Výsledky losování
Domácí jezdkyně Michaela Špičáková s koněm Kamarád dojela v kategorii parkur stupně Z - mladí jezdci třináctá.
LANŠKROUN - Uplynulou sobotu se při příležitosti Dne zemědělské školy konal na závodišti v Dolním Třešňovci 27. ročník jezdeckých závodů „O Hliněný pohár“. Jezdci byli rozděleni do pěti kategorií, někteří závodníci uspěli ve více závodech.

Předvedli své umění při parkurovém skákání

Ostatní sporty
PAŽÍŽ - Jeden člověk byl dnes v noci zraněn při jednom ze dvou pumových atentátů v Bastii na Korsice, kde o sobě bezprostředně před dnešními prezidentskými volbami dávají ve zvýšené míře vědět místní separatisté.

Před volbami ve Francii dva atentáty na Korsice

Svět
BERN/BERLÍN - Stíhací bombardér typu Tornado německého letectva dnes narazil do skalního srázu Alp na švýcarském území. Jeden pilot při pádu zahynul, druhý utrpěl zranění, upřesnila místní policie. Zřícení letadla potvrdilo i německé ministerstvo obrany.

Německá stíhačka havarovala ve Švýcarsku

Svět