ŠTÍTEK: Královec

Kultovní motocykly Indian před dobřívským hamrem.
 Stovky lidí si nenechaly ujít prezentaci kovářského umění v areálu dobřívského hamru. Nepřehlédnutelnou skupinkou tuv horkém víkendovém poledni byli členové Indian klubu z Prahy. Nadšenci se upsali stylovým motorkám, které se ve Spojených státech vyrábějí od roku 1901!

Konvoj motocyklů Indian dorazil k hamru

Rokycansko
Dálniční odpočívadlo v Bernarticích bude největší, které se staví u českých dálnic. Bude mít benzínku, parkoviště pro kamiony a další vybavení.
/DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ/ Ještě dva roky si budou lidé v Bernarticích užívat relativní klid. Pak se situace radikálně změní. Z Lubawky se začnou valit v roce 2023 přes obec, kde žije 841 obyvatel, auta z nové polské dálnice. Ve stejnou dobu má začít výstavba úseku české dálnice na Trutnovsku s mosty a tunely a také dálniční odpočívkou, která vyroste v Bernarticích i s čerpací stanicí a velkým parkovištěm pro kamiony.
25 fotografií

Bernartice netěší, že ztratí kvůli dálnici klid. Bojí se odpočívky s kamiony

Krkonoše
Starosta Pavel Královec.
Dva tisíce obyvatel a pět místních částí má městečko Štoky na Havlíčkobrodsku. Obec vede již tři volební období starosta Pavel Královec. „Úřad, to ale není jen starosta. Nám se na radnici podařilo skvělou pracovní atmosféru i jednotný tým lidí. Velkým pomocníkem a mou pravou rukou je třeba místostarostka Lenka Vodičková. Takže jsem ji k našemu povídání pozval,“ zdůraznil starosta.
3 fotografie

Revoluční odpadové hospodářství ve Štokách: Čipové karty a kódy, říká starosta

Havlíčkobrodsko
Poláci staví dálniční tunel mezi městy Bolków a Kamienna Góra, který bude dlouhý 2,3 kilometru.
/FOTOGALERIE/ Šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl v úterý jednal s polskými kolegy o přípravě staveb D11 a polské S3, které přinese dálniční propojení obou zemí na hraničním přechodu Královec-Lubawka. Na české straně se má začít stavět v roce 2023. Ve stejném roce chtějí mít Poláci hotovo, rozkopanou už mají dokonce půdu z Lubawky k českým hranicím. ŘSD chce postup na území Trutnovska popohnat.
8 fotografií

Ředitel ŘSD jednal s Poláky kvůli D11 na Trutnovsku. Chce dohnat zpoždění

Krkonoše
Jiří Královec při Běhu Koutem ze seriálu Běžec Chodska.
Trenér a předseda oddílu Mílaři Domažlice Jiří Královec oslavil 16. února sedmdesáté narozeniny. Bývalý vynikající běžec na dráze i v krosu se v současné době věnuje mládeži a dospělým v domažlickém oddílu. V mládí se specializoval především na střední tratě a byl pověstný svým drtivým závěrem.
7 fotografií

FOTO: Kulatiny běžecké a trenérské legendy

Ostatní sporty
Ti, kteří přijíždí do okresu Trutnov, nebo z něj odjíždějí, se od pátku budou muset připravit na kontroly.
Celkem 7 policejních check-pointů vznikne dnes v noci na silnicích vedoucích na Trutnovsko. To od dnešní půlnoci budou policisté hlídat proti „nezvaným“ hostům na základě vládního nařízení. Celkem pak policisté budou hlídat zakázané území na 36 stanovištích a namátkově, a to i uvnitř okresu, budou kontrolovat naplňování vládního opatření. Tři stanoviště se budou nacházet i na přeshraničních propojeních, tedy na Královci, Pomezních Boudách, ale také v těsné blízkosti Žacléře.

Trutnovsko pohlídá na 300 policistů. Vzniknou i check-pointy

Krkonoše
Covidové oddělení na jednotce intenzivní péče v Oblastní nemocnici v Trutnově.
/FOTO/ Významný pokles počtu nemocných s covidem-19 na 1365, ale také velmi smutný pohled do statistiky obětí. To přinášejí úterní data Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. Za posledních 24 hodin se objevilo na Trutnovsku jen 41 nových případů nákazy koronavirem. V kraji odhalily testy za poslední den 166 nových případů. Jde o nejmenší denní přírůstek za poslední měsíc. Pokud se zaměříme pouze na pracovní dny, přibylo dokonce nejméně případů od 1. října. Nepříjemný je naopak nárůst úmrtí. Za den zemřelo na Trutnovsku osm lidí, v listopadu si vyžádal koronavirus už třicet obětí.
34 fotografií

Covid-19: nejmenší přírůstek nemocí, ale nejvíce obětí za den, na Trutnovsku osm

Krkonoše
Covid oddělení jednotky intenzivní péče v trutnovské nemocnici.
Počet aktivních případů covidu-19 na Trutnovsku se zvýšil na 1714. Během jednoho dne přibylo 210 nových případů, za posledních sedm dní 1132. Údaje v pátek zveřejnila Krajská hygienická stanice v Hradci Králové. Narostl bohužel také počet úmrtí, za jeden den o tři. Za jeden týden si covid-19 vyžádal 18 obětí. Na Trutnovsku celkově zemřelo kvůli koronaviru 31 lidí.

Covidová čísla narostla. Na Trutnovsku je 1714 nakažených, zemřeli další lidé

Krkonoše
Covid ARO nemocnice v Náchodě
Dvacátou oběť na Trutnovsku si vyžádal koronavirus. Uvedli to v úterý krajští hygienici. Z jejich údajů vyplývá, že v průběhu posledních tří dnů zemřelo v okrese sedm lidí. Během jednoho týdne se počet úmrtí téměř zdvojnásobil. Počet aktivních případů covidu-19 mírně klesl, ve srovnání s předchozím dnem o 103. Aktuálně je na Trutnovsku 1531 nakažených osob.
46 fotografií

Jaká je aktuální situace s covidem-19 ve městech a obcích Trutnovska?

Krkonoše
Covid ARO nemocnice v Náchodě
Další oběti na životech si vyžádal na Trutnovsku koronavirus. Během jednoho týdne se počet úmrtí téměř zdvojnásobil na devatenáct. V průběhu posledních dvou dnů přibylo šest úmrtí. Počet aktivních případů covidu-19 je aktuálně na Trutnovsku 1634. Nových případů nákazy se objevilo na Trutnovsku během jednoho týdne 1123, v průběhu posledních dvou dnů 449. Během jednoho týdne se uzdravilo 1117 lidí, během dvou dnů 550. Nejvíce nakažených osob se vyskytuje v Trutnově (563) a Dvoře Králové nad Labem (487).
46 fotografií

Covid-19 na Trutnovsku: další oběti na životech, výrazný výskyt ve Svobodě

Krkonoše
Dálniční odpočívadlo v Bernarticích bude největší, které se staví u českých dálnic. Bude mít benzínku, parkoviště pro kamiony a další vybavení.
Výstavba dálnice D11 zásadně promění poslední české obce před polskými hranicemi, kde se silnice protnou v jednu dlouhou autostrádu a propojí Prahu s Baltem. Přes Bernartice a Královec nepovede pouze dálnice, ale vyrostou tam také dálniční odpočívky. Budou největší, jaké existují u českých dálnic. Čerpací stanice, velké parkoviště pro kamiony, toalety, sprchy. Tak budou vypadat.
4 fotografie

ŘSD hledá vodu v Bernarticích a Královci. Budou tam největší dálniční odpočívky

Krkonoše
Studie pro rekonstrukci fotbalového stadionu v Žacléři.
/VIDEO/ Máme nejošklivější fotbalový stadion v kraji. Říká to místostarosta Žacléře Valentin Herman a nebude daleko od pravdy. Tamní zanedbaný areál připomíná spíš chudobinec než důstojné sportovní zázemí. V roce stého výročí žacléřského fotbalového klubu Baník se konečně hnuly ledy. Město řeší projekt modernizace stadionu, který má výrazně zlepšit podmínky týmům mládeže a dospělých.
22 fotografií

Naděje pro nejošklivější stadion. Město řeší modernizaci areálu stoletého Baníku

Krkonoše
“Trnům navzdory”.
V letošním roce zvolila Česká společnost ornitologická (ČSO) ptákem roku jiřičku obecnou. Při této příležitosti proběhlo v české části Krkonoš a Podkrkonoší mapování hnízd těchto ptáků, kteří jsou vázaní na blízkost lidských sídel. Do akce se zapojili členové Oblastní ornitologické sekce při Správě Krkonošského národního parku ve spolupráci s oslovenými dobrovolníky z řad laické veřejnosti.

Ornitologové mapovali v Krkonoších a Podkrkonoší hnízda jiřičky obecné

Čtenář reportér
“Trnům navzdory”.
V letošním roce zvolila Česká společnost ornitologická (ČSO) ptákem roku jiřičku obecnou. Při této příležitosti proběhlo v české části Krkonoš a Podkrkonoší mapování hnízd těchto ptáků, kteří jsou vázaní na blízkost lidských sídel. Do akce se zapojili členové Oblastní ornitologické sekce při Správě Krkonošského národního parku ve spolupráci s oslovenými dobrovolníky z řad laické veřejnosti.

Ornitologové mapovali v Krkonoších a Podkrkonoší hnízda jiřičky obecné

Čtenář reportér
Ředitelství silnic a dálnic vykoupí pozemky na trase budoucí dálnice v úseku z Trutnova-Stříteže do Královce.
V souvislosti se stavbou dálnice D11 ze Stříteže do Královce na Trutnovsku má před sebou Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jeden z klíčových bodů, který bude mít zásadní vliv na termín zahájení stavby. Finišuje s přípravou smluv pro výkup nemovitostí a pozemků na trase budoucí dálnice. Nemovitostí, které ŘSD bude vykupovat, je šest. Pozemků jsou stovky a patří do dvanácti katastrálních území.

Lidé čekají na smlouvy kvůli výkupu pozemků na D11. Řeší se znalecké posudky

Krkonoše
Policie ČR. Ilustrační foto
Jejich revírem je dálnice. Východočeská „Kobra 11“ zatím operuje ze svého stanoviště v Pravech na Pardubicku. Zdejších zhruba 30 policistů se svými čtyřmi vozidly a jedním motocyklem hlídá devadesát kilometrů dálnice D11 a část autostrády D35. S postupující výstavbou dálnice D11 směrem na Jaroměř, Trutnov a Královec by však operační rádius dálniční policie v Pravech požadavkům bezpečnosti nestačil. I proto se policisté rozhodli ještě do konce letošního roku otevřít novou služebnu dálniční policie. A to v Jaroměři na Náchodsku.

Jaroměř poskytne zázemí dálniční policii. Ta bude operovat i na tahu na Náchod

Z okolí