ŠTÍTEK: Královec

Opava remizovala v Karviné
/PODÍVEJTE SE/ Zápas nevalné úrovně, z kterého bolely místy oči se odehrál v úterý v Karviné. Ve druhém kole záchranářské skupiny FORTUNA:LIGY domácí celek hostil Opavu. Domácí trefili tyčku, v závěru měli i velkou šanci, avšak střídajícího Gubu vychytal Fendrich. Nicméně Opavští se bodově dotáhli na Příbram, kterou v neděli mají doma.
13 fotografií

Fotbalová bída v Karviné, Opava má bod

FORTUNA:LIGA
Švihov (na archivním snímku hráč v modrém dresu) přehrál Chudenice 4:1.
Již třetí kolo měla na programu nově vzniklá krátkodobá soutěž fotbalistů s názvem Podbolfánská liga. V něm poprvé došlo na souboje týmů ze stejného okresu. Švihov změřil síly se Sokolem Chudenice a fotbalisté Kolovče vyzvali vlastní zálohu.

Podbolfánská liga je v polovině. Švihov udolal Chudenice

Okresy
Fotbalisté Fastavu Zlín (ve žlutém) v důležitém zápase bojů o záchranu ve 28. kole v sobotu hostili poslední Příbram. Na snímku radost zlínského Tomáše Poznara z proměňěného pokutového kopu...
/FOTOGALERIE/ Zápas o „šest bodů“. Tak se mluvilo o sobotním zápase 28. kola FORTUNA:LIGY mezi čtrnáctým Zlínem a šestnáctou Příbramí. Důležitá záchranářská bitva vyzněla lépe pro domácí, kteří zásluhou proměněné penalty Tomáše Poznara zvítězili 1:0. Dočkali se tak první jarní výhry, díky které opět oživili šance na přímou záchranu. Příbrami se naopak po další těsné porážce tato možnost výrazně vzdálila.
44 fotografií

Důležité body má Zlín. Záchranářský duel s Příbramí rozhodla Poznarova penalta

FORTUNA:LIGA
Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Slavia Praha - FK Jablonec, 30. května 2020 v Praze. Zleva Tomáš Holeš ze Slavie překonává brankáře Jablonce Vlastimila Hrubého
Fotbalisté Slavie rozdrtili v 26. kole první ligy Jablonec 5:0. Obhájce titulu vyhrál i druhý zápas po koronavirové přestávce a dál vede tabulku o osm bodů před Plzní. Pražané proti soupeři oslabenému o řadu hráčů základní sestavy naprosto dominovali a jejich góly postupně vstřelili Nicolae Stanciu z penalty, Tomáš Holeš, Lukáš Provod, Stanislav Tecl a z dalšího pokutového kopu střídající Júsuf Hilál.

Slavia rozdrtila oslabený Jablonec 5:0. Dál vede ligu o osm bodů

FORTUNA:LIGA
Zápas 25. kola FORTUNA:LIGY Příbram - Ostrava 0:0. Foto: 1. FK Příbram
/FOTOGALERIE/ Těšil se. A to nejen proto, že se kolotoč FORTUNA:LIGY opětovně roztočil po více než dvou měsících. Pavel Horváth v úterý 26. května odkoučoval svůj vůbec první zápas v nejvyšší soutěži. Příbram, kterou má za úkol zachránit mezi tuzemskou fotbalovou elitou, vedl proti Baníku Ostrava. Začátek své mise mohl hodnotit jako úspěšný, protože tým od Litavky uhrál s favoritem remízu 0:0. „Před zápasem jsme chtěli vyhrát, ale myslím si, že průběh byl remízový,“ spokojil se s výsledkem.
9 fotografií

Příbram při restartu obstála. Horváthova záchranná mise začala ziskem bodu

FORTUNA:LIGA
Kraj vyzývá k otevření hranic.
Čtyři české kraje a polské Dolnoslezské vojvodství společně vyzývají vládu k dřívějšímu znovuotevření česko-polských hranic. Kraje žádají zrušení dopravních omezení ve stejný termín jako v případě ostatních zemí Visegrádu, Rakouska a Německa. Podle nich není důvod pro odlišný režim pro česko-polské hranice.

Kraj vyzývá k dřívějšímu otevření hranic

Náchodsko
Celníci
V průběhu nouzového stavu vyhlášeného v souvislosti pandemií koronaviru celníci z Pardubic zadrželi kontraband 3 000 tablet léků, které obsahují pseudoefedrin, pomohli také k výrobě téměř 600 000 litrů dezinfekce a střežili česko-polskou státní hranici na území dvou krajů.

Pardubičtí celníci strávili šest tisíc hodin na hranici

Pardubicko
Ilustrační foto.
Místo čtyř skoro čtyřiadvacet kilometrů. Čili místo pěti minut půl hodiny harcování čeká obyvatele Příštpa od 4. května. Pokud využijí oficiální objízdnou trasu přes Hostim, navrženou silničáři. Jinak se ze vsi do nejdůležitějšího blízkého cíle – sousedních Jaroměřic nad Rokytnou – nedostanou auty ani autobusem. A to celého půl roku. Kvůli poloze vesnice vlastně ani jiná trasa není.

Cesta do Příštpa bude za týden šestkrát delší. Kvůli uzavírce na Jaroměřice

Třebíčsko
Cesta od křižovatky z Prkenného Dolu na Rýchorské náměstí v Žacléři je kvůli rekonstrukci silnice uzavřená.
V polovině druhého dubnového týdne odstartovala v Žacléři rekonstrukce hlavní silnice druhé třídy na příjezdu do města v úseku od křižovatky v Prkenném Dole na Rýchorské náměstí. Silnice je v této části zcela uzavřena. Uzavírka má trvat šest týdnů. Na opravu cesty z Prkenného Dolu naváží další dvě etapy, při kterých dojde k rekonstrukci druhé příjezdové trasy do Žacléře od Královce.
15 fotografií

FOTO: V Žacléři začala oprava silnice z Prkenného Dolu na náměstí

Krkonoše
Pracovníci Technických služeb města Žacléř provádějí dezinfekci.
/FOTOGALERIE/ Pracovníci žacléřských Technických služeb provádějí v těchto dnech dezinfekci veřejných prostor. Zaměřují se na frekventovaná místa ve městě, například autobusové zastávky, lavičky, dětská hřiště. Zvláštní péči věnují Domům s pečovatelskou službou. Na seznamu mají také vstup na poštu, bankomat, vstupy na hřbitovy, výtahy panelových domů.
20 fotografií

Technické služby v Žacléři dezinfikují veřejná místa. Začíná oprava silnice

Krkonoše
V první polovině tohoto týdne byl hraniční přechod v Královci uzavřený. Nyní už je znovu otevřený.
/FOTOGALERIE/ Ve tři ráno odjezd do práce, návrat v osm večer. Mezitím osmihodinová směna ve fabrice a šestihodinové trmácení domů. Pořádné martyrium zažili v první polovině tohoto týdne polští zaměstnanci, kteří pracují v továrně Akwel v Rudníku na Trutnovsku. Mezi nimi také Marcin Jaje z Lubawky, předák směny. „Byl to masakr,“ vystihl situaci. Poláků pracuje v Rudníku 160.
15 fotografií

Šest hodin na cestě z práce. Polští pendleři zažili muka kvůli zavřeným hranicím

Krkonoše
Kolona kamionů u přechodu v Náchodě
Současné problémy u hranic s Polskem a Slovenskem, kde se tvoří mnohakilometrové kolony, mohou v případě delšího trvání ovlivnit rychlost zásobování obchodů a výroben. Fronty totiž způsobují problémy dopravcům, kteří v kolonách mají zablokované řidiče i vozidla. Vyplývá to z informací dopravců pro ČTK. Situace by se však podle nich měla postupně zlepšovat díky dodatečnému otevření některých hraničních přechodů.
10 fotografií

Kolony u hranic mohou ovlivnit zásobování, míní dopravci. Apelují proto na úřady

Česko
Karvinští fotbalisté (v bílém) si poradili i s Příbramí a na jaře ještě neinkasovali.
/FOTOGALERIE/ Příbramské plány na záchranu dostaly další trhlinu. Středočeši nezvládli ve 24. kole důležitý souboj v Karviné, kde prohráli 0:2 a nadále zůstávají na posledním místě tabulky FORTUNA:LIGY o tři body za Opavou. Slezané naopak potvrdili fazónu, neprohráli ani čtvrtý jarní zápas, navíc znovu neinkasovali a opustili barážové příčky, když přeskočili třináctý Zlín.
35 fotografií

Příbramské plány dostaly v Karviné další trhlinu

FORTUNA:LIGA
Andrej Babiš studující plány dálnice D11
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dálnice D11 by měla končit na česko-polské hranici u Královce na Trutnovsku, kde se napojí na polskou dálniční síť, do roku 2026. Řekl to ve středu na staveništi D11 u Hradce Králové ministr dopravy Karel Havlíček, který doprovázel premiéra Andreje Babiše na jeho cestě do Královéhradeckého kraje.
6 fotografií

Dálnice D11 by měla dorazit ke Královci v roce 2026

Hradecko