ŠTÍTEK: Královéhradecký kraj

Lékaři v nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem provedli první operaci v nově otevřených sálech.
Odstranění žlučníku u pacientky. To byla první operace, kterou v pátek 5. dubna provedl chirurgický tým pod vedením primáře Pavla Křenovského v nových operačních sálech v Městské nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem. Operační sály za 97 milionů korun bez DPH vybudoval Královéhradecký kraj, 20 miliony dotovala jejich výstavbu dvorská textilka Juta.
4 fotografie

První operace v nových sálech dvorské nemocnice. Lékaři odstranili ženě žlučník

Krkonoše
Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice
/ROZHOVOR/ Do soutěže Mladý zemědělec se zapojila i největší zemědělská střední škola na Jičínsku. Podle ředitele Zemědělské akademie a Gymnázia v Hořicích Stanislava Neumana nabízí nejen studium zemědělských oborů, ale také velké uplatnění na trhu práce, praktické dovednosti a vyžití a obecně podporuje souznění s přírodou i moderními technologiemi.

Dávno to není o holínkách a vidlích, říká ředitel zemědělské akademie v Hořicích

Jičínsko
Kryštof Jordán, 31. března 2024, 3780 g, 50 cm, Jičín.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Královéhradeckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 
11 fotografií

Podívejte se na miminka narozená v Královéhradeckém kraji ve 14. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Ilustrační foto
Podle aktuálního srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který už po sedmnácté hodnotil podnikatelský potenciál měst v České republice, je na tom z Královéhradeckého kraje nejlépe právě krajské město. Na druhém a třetím místě se umístil Broumov a Trutnov. Analytici agentury Datank v něm hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy. Proč je pro podnikatele nejlákavější právě Hradec? A jak si stojí další obce?

Podle výzkumu se nejlépe z kraje podniká v Hradci Králové. Čím to je?

Hradecko
Trenéři v KP
Deník pravidelně sleduje a představuje fotbalové hráče. Výsledky týmů přitom zásadní měrou ovlivňují i trenéři. S jejich názory se setkáváte při tradičních pozápasových rozborech. Kdo vás při nich nejvíce pobaví? Kdo umí srozumitelně vysvětlit příčiny případných nezdarů? Koho obdivujete za jeho práci a výsledky? Dejte najevo svůj názor v naší anketě o nejoblíbenějšího trenéra krajského přeboru v Královéhradeckém kraji.
41 fotografií

ANKETA DENÍKU: Vyberte nejoblíbenějšího fotbalového trenéra krajského přeboru

Kraje
Ilustrační snímek
Ceny pohonných hmot v Česku druhý týden v řadě rostly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o 45 haléřů na průměrných 39,09 Kč/l. Letos poprvé se tak dostal nad 39 korun. Naposledy byl za takovou cenu loni v říjnu. Nafta pak zdražila o sedm haléřů na průměrných 38,60 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Podle analytiků bude růst cen pokračovat.
10 fotografií

Paliva v Česku znovu podražila. Benzin se letos poprvé dostal nad 39 korun

Ekonomika
Světový pohár v alpském lyžování ve Špindlerově Mlýně
Loňské závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně stály přes 96 milionů korun a skončily ve ztrátě. O závody se v rámci vyšetřování případu kolem předsedy Českého tenisového svazu Iva Kaderky zajímá policie. Vyúčtování bude kontrolovat Národní sportovní agentura, která Světový pohár v Krkonoších podpořila dotací přes 55 milionů korun.
28 fotografií

Na závody Světového poháru si posvítila policie, prověřuje dotační podvod

Krkonoše
Trutnov zavedl od začátku dubna službu sdílených kol. Lidé si je můžou půjčit i na Krakonošově náměstí.
/FOTO, VIDEO/ Provozovatelé ze společnosti nextbike Czech Republic rozvezli po Trutnově během víkendu a Velikonočního pondělí padesát sdílených kol. Ještě než radnice novou službu oficiálně v úterý zahájila, stihlo se už zaregistrovat do aplikace 345 uživatelů. Služba bude v provozu do 15. listopadu. Kola vyrábí firma Olpran v Hořicích. Mají GPS i obrněný zámek. V jednom z českých měst už se stalo, že uživatelka naložila kolo do vlaku. V takovém případě systém okamžitě zalarmuje provozovatele.
12 fotografií

Novinka v Trutnově, sdílená elektro a městská kola už mají tři stovky uživatelů

Krkonoše
Matěj Rychetský, 26. března 2024, 3160 g, 49 cm, Velký Třebešov.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Královéhradeckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 
16 fotografií

Podívejte se na miminka narozená v Královéhradeckém kraji v 13. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
V areálu Oblastní nemocnice Trutnov se znovu rozjela stavba laboratoří.
V areálu Oblastní nemocnice Trutnov se znovu rozjela stavba laboratoří. V novém třípodlažním objektu vznikne oddělení ambulantní rehabilitace, hematologie a transfuzní stanice. Stavba laboratoří se pozastavila loni v létě kvůli navýšení ceny ze strany tehdejšího dodavatele. Výstavbu dokončí sdružení stavebních firem BAK a Geosan Group. Královéhradecký kraj za to zaplatí 169 milionů korun bez DPH. V příštím roce kraj začne stavět v trutnovské nemocnici parkovací dům a novou budovu urgentního příjmu.
3 fotografie

V trutnovské nemocnici se rozjela stavba za 169 milionů korun

Krkonoše
Z Pohádkova u Černilova. Galerii pod širým nebem tady tvoří Jaroslav Horák.
/FOTO, VIDEO/ Už před lety se začaly rodit u Černilova na Hradecku neobvyklé galerie pod širým nebem. Zdevastovaný vodárenský domek při cestě z Černilova na Libřice proměnil Jaroslav Horák na malovaný domek, který místní pokřtili na perníkovou chaloupku, a kolem se začali klubat na svět podivuhodní obyvatelé Pohádkova - skřítci, vyrostly tu obří barevné květiny, posázené kousky keramiky, stejně jako giga-motýli, kteří si hoví na břehu potoka. Kusy kmenů stromů tu dostaly zdobné kabátky i čepičky.
41 fotografií

Černilovský Manhatan, Koupání u Gaudího i obří pavoučí síť. Vítejte v Pohádkově

Hradecko
Ilustrační foto
Od dubna 2024 budou moci Královédvoráci i návštěvníci města k přepravě po Dvoře Králové nad Labem znovu využívat sdílená kola. Tento způsob dopravy je ve městě zaveden již dva roky a lidé si ho velmi oblíbili. I proto se vedení města rozhodlo tuto službu nabídnout také letos a v nadcházející sezoně se mohou cyklisté těšit na několik novinek. Tou hlavní je, že kromě klasických sdílených kol bude možné si vypůjčit také elektrokola.

Do ulic Dvora Králové se vrací sdílená kola, nově přibudou i elektrokola

Krkonoše
Denis Piták (dole uprostřed) s týmem na halovém turnaji.
/ROZHOVOR/ Fotbalové Lovčice jsou na vzestupu. Druhému mančaftu tabulky okresního přeboru Hradecka k tomu pomáhají i vydařené pozápasové mejdany, což potvrzuje nejlepší střelec týmu Denis Piták. Dvacetiletý útočník ve vstupním jarním utkání zapsal hattrick, stejně jako jeho otec Karel, který se v minulosti proslavil ve Slavii Praha či rakouském Salcburku.

Piták junior o ambicích Lovčic, spolupráci s tátou i zdravotních problémech

Okresy
Firma Izotrade zajišťuje především foukanou izolaci půdních prostor
Jeho cesta se podobá sinusoidě. Po nápadu přichází expanze a vzestup. Jenže poté následuje sešup až na dno. Vzápětí přichází s další novou myšlenkou. A tak to jde dokola. Naštěstí se posledních patnáct let u Jiřího Skaly (56 let) sinusoida zastavila nahoře a drží se tam. Jeho firma Izotrade, sídlící v obci Sběř u Vysokého Veselí v Královéhradeckém kraji, zajišťuje především foukanou izolaci půdních prostor. A daří se jí.
10 fotografií

S loveckými botami padl na hubu. Pak se pustil do izolací střech a uspěl

Příběhy a rozhovory
Na trase budoucího obchvatu Náchoda pokračuje archeologický výzkum a zemní práce pro záchranný archeologický výzkum, jejichž součástí je i kácení stromů ve dvou lesních úsecích.
/FOTO, VIDEO/ Přípravy pro výstavbu obchvatu Náchoda pokračují. Aktuálně se na místě budoucí stavby provádí archeologický výzkum. Nutností jsou zemní práce pro záchranný archeologický výzkum, jejichž součástí je i kácení stromů ve dvou lesních úsecích. To způsobuje zátěž i komplikace pro obyvatele, kteří v okolí bydlí či zde mají chaty či zahrady.
8 fotografií

Stromy musely ustoupit obchvatu Náchoda. Trasu zkoumají archeologové

Náchodsko
Tělocvična SPOŠ ve Dvoře Králové nad Labem.
Město Dvůr Králové nad Labem prodá Královéhradeckému kraji dvě z nemovitostí, které aktuálně využívá Střední průmyslová škola a Střední odborná škola Dvůr Králové nad Labem (SPOŠ). Za sportovní halu na nábřeží Jiřího Wolkera a budovu ubytovny v ulici Milady Horákové město získá přes 16,5 milionu Kč. Prodej schválili zastupitelé, nyní projde schvalovacím procesem zastupitelstva Královéhradeckého kraje.

Dvůr Králové prodá kraji sportovní halu a ubytovnu za 16 milionů

Krkonoše