ŠTÍTEK: Královéhradecký kraj

Michaela Gottsteinová, 18. března 2024, 2950 g, 48 cm, Vamberk.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Královéhradeckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 
18 fotografií

Podívejte se na miminka narozená v Královéhradeckém kraji ve 12. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Úspěšný tým starších žáků HC Spartak Polička. Nahoře zleva: Pešinová, Grubhoffer, Dosoudil, Šebela, Švejda, Zecha, Dvořáček. Prostřední řada zleva: Greň, Švanda, Oblouk, Pavliš, Šimon, Charvát, Soukal, Bureš. Dole zleva: Mitáš, Mach.
Famózní sezonu prožívají hokejoví starší žáci HC Spartak Polička. A když říkáme famózní, tak to myslíme doslova a do písmene. Ono kolik je hokejových klubů z menších měst, jako je Polička, které mohou říci, že jejich reprezentanti výsledkově kosí mládežnickou základnu extraligových gigantů? Ano, je to tak, poličské naděje v mistrovské soutěži své věkové kategorie předvádějí neuvěřitelné výkony a stali se vítězi Ligy starších žáků B Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje v sezoně 2023/2024. V závěrečné nadstavbě vyhráli všech šest zápasů a konkurenci doslova převálcovali.

Dynamo, Mountfield, Bílí Tygři? Nade všemi vyčnívají mladí hokejisté z Poličky

Hokej
V nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem se podařilo vybudovat nové operační sály pro chirurgii a urologii za 97 milionů korun.
/VIDEOPROHLÍDKA/ Lékaři v nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem budou od dubna operovat v nových sálech pro chirurgii a urologii. „Otevření nových operačních sálů znamená, že nemocnice má budoucnost. Přinese nesrovnatelně kvalitnější, komfortnější zázemí pro lékaře a pacienty. Umožní nám také rozšířit spektrum prováděných výkonů,“ vyzdvihl přínos moderního prostředí primář chirurgie Pavel Křenovský.
26 fotografií

VIDEO: Kraj s dvorskou nemocnicí dál počítá, otevřel operační sály za 97 milionů

Krkonoše
HC Kohouti Česká Třebová, 1. místo v krajské hokejové lize 2023/2024.
/VIDEO/ Snad každý ze 750 diváků, kteří navštívili třetí finále Krajské hokejové ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje mezi Českou Třebovou a Novým Městem nad Metují, na středeční večer dlouho nezapomenou. Ať už se po nervydrásající koncovce radovali, což se týkalo domácích fans, nebo smutnili, což byl případ hostujících příznivců, zůstanou hokejové zážitky, jaké jim zápas nabídl, dlouho ve vzpomínkách. Byl to opravdu atraktivní vrchol zajímavé sezony, která znovu potvrdila, že společná východočeská soutěž má sportovní veřejnosti co přinést.
7 fotografií

PODÍVEJTE SE: Úžasná atmosféra, euforie i smutek. Takové bylo hokejové finále

Hokej
I. B třída, skupina A: Jičín B (v pruhovaném) - Skřivany.
/SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA DENÍKU/ Týden před Velikonocemi se startu jara konečně dočkají i fotbalisté a příznivci klubů z I. B třídy skupiny A Královéhradecka. Dolní polovina tabulky slibuje dramatický boj o záchranu soutěže. Vzpomeňte si na loňskou sezonu, kdy padaly hned tři mančafty. Nikdo nemá nic jisté, v každém utkání tedy půjde o hodně. Jaké jsou cíle Lázní Bělohrad B, Jičína B, Úpice, Staré Paky, Nové Paky, Kocbeří a Vrchlabí B pro druhou polovinu sezony? O tom už níže…

PŘED STARTEM JARA: Nikdo nemá jistotu. V boji o záchranu to bude pořádně vřít

Kraje
Zemědělci Jičínska podpořili protest. Traktorů přijelo míň, zbytek musel na pole
Ke středečním protestům se připojili také zemědělci z Jičínska. Už více než měsíc protestují agrárníci proti regulím z Evropské unie a nařízením vlády. Kolony traktorů se třech směrů u Úlibic dopoledne zpomalily dopravu, účast však byla menší než před měsícem. "K protestu jsme se připojili a podporujeme demonstrace kolegů i ze zahraničí. Hlásí ale déšť a je potřeba pracovat, proto se zúčastnilo méně traktorů. Ostatní byli na polích," okomentovala středeční akci ředitelka Okresní agrární komory Jičín Hana Svatoňová. K protestům zemědělců se minulý týden na výjezdním zasedání vlády v Královéhradeckém kraji vyjádřil také premiér Petr Fiala.
5 fotografií

Zemědělci Jičínska podpořili protest. Traktorů přijelo míň, zbytek musel na pole

Jičínsko
Na čelních příčkách A skupiny I. B třídy se po podzimní části držely například i celky Dolní Kalné a Kopidlna. Co přinese jaro?
/SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA DENÍKU/ Týden před Velikonocemi se startu jara konečně dočkají i fotbalisté a příznivci klubů z I. B třídy skupiny A Královéhradecka. Horní polovina tabulky slibuje dramatický boj o co nejlepší umístění a minimální bodové rozdíly značí, že v každém utkání půjde o hodně. Jaké jsou cíle Chlumce nad Cidlinou C, Železnice, Skřivan, Dolní Kalné, Kosiček, Nepolis a Sobotky pro druhou polovinu sezony? O tom už níže…

PŘED STARTEM JARA: Kopidlno favoritem. Na závěr podzimu je však nutno zapomenout

Kraje
Středeční dopoledne a protestní jízda traktorů na silnici I/11 v Týništi nad Orlicí.
/FOTO, VIDEO/ Středa 20. března se stala dalším dnem protestů zemědělců. Ti se svojí technikou vytáhli nejen do krajského města. Traktory a další zemědělský „arzenál“ se pohyboval na důležitých tazích také jinde v Královéhradeckém kraji, Rychnovsko nevyjímaje. Podívejte se, jak to vypadalo ve středu dopoledne na silnici I/11 v Týništi nad Orlicí a okolí.
6 fotografií

Zemědělci vyrazili na další protestní jízdu. Traktory drnčely i na Rychnovsku

Rychnovsko
Sídlo Pardubického kraje. Pardubické hejtmanství, ilustrační foto
Řidiči nadávají na rozbité silnice v Pardubickém kraji a dávají za příklad sousední Vysočinu. Tak však dostává od státu z přerozdělených daní osm miliard korun namísto šesti pro Pardubický kraj, oba regiony jsou přitom počtem obyvatel stejně velké. Tyto disproporce jsou trnem v oku většině českých krajů, hejtmani se nyní dohodli na kompromisním návrhu, jak by měly nové parametry tzv. rozpočtovéhgo určení daní (RUD) nově vypadat. Vláda společným návrhem krajů nedávno podmínila svou snahu o novelu zákona o RUD.

Dvě miliardy pro náš kraj ročně navíc. Hejtmani se dohodli na přerozdělení daní

Orlicko
Vítězslav Hrubý (vpravo) si podmaňuje I. A třídu.
/ROZHOVOR/ Po letním příchodu do Kostelce nad Orlicí se okamžitě zařadil mezi největší hvězdy I. A třídy Královéhradecka. Vítězslav Hrubý po vydařeném vstupu do jara, kdy dal ve dvou duelech pět branek, s přehledem vévodí tabulce střelců. Naposledy se dvakrát trefil proti Třebechovicím (3:0). Už v sobotu na kostelecké fotbalisty čeká velký šlágr, od 15 hodin vyzvou Železnici.
21 fotografií

Kanonýr Hrubý ve formě a Kostelec na startu jara šlape. Na obzoru velký šlágr

Fotbal
Ilustrační foto.
V Česku v únoru zemřel člověk nakažený černým kašlem. Byl ve věku 55 až 64 let, uvedl v pondělí Státní zdravotní ústav ve své pravidelné zprávě. Mluvčí Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje Veronika Krejčí ČTK řekla, že šlo o muže z hradeckého kraje, který zemřel 10. února a měl i další vážná onemocnění. Onemocnění černým kašlem nebylo bezprostřední příčinou jeho úmrtí, uvedla.

V hradeckém kraji zemřel muž nakažený černým kašlem, měl jiná vážná onemocnění

Zprávy
Kohoutům z České Třebové schází poslední krok ke krajskému hokejovému titulu.
/KRAJSKÝ HOKEJ/ Ještě šest minut před koncem třetí třetiny druhého finálového souboje Krajské ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje všechno nasvědčovalo tomu, že Spartak Nové Město sérii vyrovnaná, jelikož vedl o dvě branky. Jenže českotřebovští Kohouti se z kritické situace dokázali vymotat, zápas dotáhli do nájezdů a v nich se našel jediný přesný zakončovatel Jan Semorád! Co to znamená? Středeční večer v České Třebové může finále rozseknout, začátek třetího utkání je v 19.00.

Kohouti vstali před tisícovkou diváků u Metuje skoro z mrtvých a mají mečbol

Hokej
Natálie Urbánková, 12. března 2024, 3400 g, 50 cm, Doudleby nad Orlicí.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 
17 fotografií

Miminka narozená v Královéhradeckém a Pardubickém kraji v 11. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Vlk. Ilustrační foto
Některé jedince chráněného vlka obecného, kteří ztratili svou plachost, způsobují chovatelům hospodářského zvířectva škody a nebojí se přiblížit i na pár desítek metrů k člověku, bude možné odstřelit i na dalších místech v Královéhradeckém kraji. Od loňské poloviny srpna to bylo 17 honiteb na Trutnovsku. Nyní kraj vydal dokument, který rozšíří území, kde bude za konkrétních podmínek odstřel problémového vlka povolený.

Odstřel problémového vlka bude možný v celém kraji. Až na výjimky

Náchodsko
HC Kohouti Česká Třebová vs. HC Slovan Moravská Třebová (1. semifinále).
/KRAJSKÝ HOKEJ/ Nejen extraligovým čtvrtfinále bude v nadcházejících dnech živ hokejový fanoušek na východě Čech. V pátek o půl sedmé večer totiž vypukne finálová série Krajské hokejové ligy Pardubického a Královéhradeckého kraje. A není žádných pochyb o tom, že stadiony v České Třebové a Novém Městě nad Metují budou praskat ve švech.

Kohouti versus Spartak. Opona finále letí nahoru, první duel uvidí Česká Třebová

Hokej
Na staveništi nedaleko Sadové se ve středu setkal premiér Fiala a ministr dopravy Kupka s představiteli kraje a ŘSD. Řešila se budoucnost stavby dálnice D35.
Královéhradeckým krajem postupuje dálnice D35 a od severu pomalu míří k Hradci Králové. Aktuálně se staví úsek mezi Hořicemi a Sadovou, ještě letos začne stavba navazující části až do Plotiště u Hradce Králové. Během následujících čtyř let pak ŘSD postaví zbylé úseky mezi Hořicemi a Jičínem.

Dálnice D35 z Jičína do Hradce Králové bude hotová do roku 2028

Jičínsko