ŠTÍTEK: Královéhradecký kraj

Olympiáda dětí a mládeže - závěrečný ceremoniál.
/FOTO/ Více jak dvě stě sad medailí bylo rozdáno. V uplynulém týdnu soutěžilo na Olympiádě dětí a mládeže v Jihočeském kraji téměř 3 500 mladých nadějí ve 20 sportech a 78 disciplínách. Celkové hodnocení suverénně ovládli sportovci z Hlavního města Prahy. To se jim podařilo podruhé za 21 ročníků největší multisportovní akce v České republice.
4 fotografie

Olympiádu dětí a mládeže ovládla Praha, Královéhradecký kraj končí jedenáctý

Ostatní sporty
Z místa požáru v Pěčíně.
/FOTO, VIDEO/ Byla to pekelná noc, kterou prožili ze 17. na 18. června obyvatelé domu v Pěčíně na Rychnovsku. Oheň nejprve ve večerních hodinách zachvátil stodolu a pak i jejich domov. Hasiči s požárem bojovali až do rána. Škody dosáhly milionů, oheň dům zničil, rodina přišla o všechno. Ve vesnici se zvedla vlna solidarity, lidé chtěli pomoci a začali se vyptávat, kam by mohli zasaženým obyvatelům přispět. Obci se podařilo vyřídit všechny formality a vyhlásila veřejnou sbírku. Rodina vložila své naděje i do sbírky na znesnáze21.
34 fotografií

Rodina při požáru domu v Pěčíně přišla o všechno. Teď doufá, že pomohou sbírky

Rychnovsko
Z výjezdu hasičů k následkům bouře.
/FOTO, VIDEO/ Nejvíce práce nadělalo řádění nedělních bouří spojených s větrem a vydatným deštěm v Královéhradeckém kraji na Rychnovsku. V Orlickém Záhoří byl také v zaznamenán jeden z nejvyšších úhrnů srážek v rámci kraje, 46,5 mm na metr čtvereční (24h.). V rámci okresu pak druhý nejvyšší úhrn ze stanic sledovaných ČHMÚ mělo Deštné v Orlických horách - 37,4 mm na metr čtvereční a třetí České Meziříčí, a to 36,4 mm na metr čtvereční.
7 fotografií

Bouře v kraji řádila obzvlášť na Rychnovsku. Nejvíc napršelo v Orlických horách

Rychnovsko
Zaplavená silnice po bouřce ve Zlíně, u zastávky Univerzitní park. 30.6. 2024
Hasiči ve východní polovině Česka měli večer po bouřce stovky výjezdů. V Jihomoravském kraji zasahovali u spadlých stromů, na několika místech čerpali vodu. Evidovali 110 událostí, především na Brněnsku a Blanensku, také na Vyškovsku, kde hlavně čerpali vodu. Události jsou bez zranění, řekl ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Desítky výjezdů k následkům bouřek hasiči měli také v Pardubickém, Královéhradeckém a Moravskoslezském kraji, víc než stovku na Vysočině a dvě stovky v Olomouckém kraji. Ve Zlínském kraji po bouřkách stouply hladiny toků, na Dřevnici na druhý povodňový stupeň. Na Bruntálsku dopoledne spadl strom na auto, tři lidé utrpěli zranění. Strom zřejmě zlomil silný vítr, uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.
30 fotografií

Rozvodněné řeky i popadané stromy: Česko v neděli zasáhly silné bouřky

Česko
Následek srážky s lesní zvěří..
Skoro každý den policisté Královéhradeckého kraje vyjíždějí a řeší střety se zvěří na místních komunikacích. Srážka se zvěří hrozí řidičům během celého roku, většina nehod se odehrává v brzkých ranních nebo pozdních večerních hodinách, a to nejen na silnicích III. třídy, kde byste možná očekávali jejich výskyt, ale i na silnicích I. a II. třídy.

Jičínsko vévodí statistikám. Za půl roku 140 srážek se zvěří na silnicích

Nehody
Naomi Skýbová, 25. června 2024, 3000 g, 48 cm, Týniště nad Orlicí.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Královéhradeckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 
20 fotografií

Podívejte se na miminka narozená v Královéhradeckém kraji v 26. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Ilustrační foto
Na nepříliš lichotivém jedenáctém místě ze čtrnácti skončil Olomoucký kraj v letošním srovnávacím průzkumu Místo pro život, který monitoruje kvalitu života obyvatel v Česku a slouží jako nástroj pro mapování úrovně životních podmínek. V jedné „disciplíně“ si ale kraj úrodné Hané a jesenických hor přesto připsal prvenství - a tou je bezpečnost. Skóre úspěšnosti je v této oblasti v celé republice nejvyšší - 79,8%.

Překvapivý triumf Olomouckého kraje: v bezpečnosti je nejlepší v zemi

Prostějovsko
Ilustrační foto
Na nepříliš lichotivém jedenáctém místě ze čtrnácti skončil Olomoucký kraj v letošním srovnávacím průzkumu Místo pro život, který monitoruje kvalitu života obyvatel v Česku a slouží jako nástroj pro mapování úrovně životních podmínek. V jedné „disciplíně“ si ale kraj úrodné Hané a jesenických hor přesto připsal prvenství - a tou je bezpečnost. Skóre úspěšnosti je v této oblasti v celé republice nejvyšší - 79,8%.

Překvapivý triumf Olomouckého kraje: v bezpečnosti je nejlepší v zemi

Olomoucko
Nový internetový podvod: Peníze za "lajkování" a psaní kladných komentářů.
V poslední době se policisté setkávají s novým typem internetového podvodu. Podvodníci nabízejí snadný výdělek ve formě spolupráce nebo brigády, která spočívá v „lajkování“ a psaní kladných komentářů k filmům. Nabídka slibuje výdělek 125 korun za hodnocení pěti videí, ale lákají, že si lze vydělat i 3 až 5 tisíc korun denně. Žena z Královéhradecka místo výdělku přišla o statisíce.

Nový internetový podvod: Peníze za lajkování a psaní kladných komentářů

Krimi
Daniela Indruchová.
Svůj závod už měla za sebou, ale na hlavě pořád nosila helmu a na těle startovní číslo 1. Na oddych nebyl čas, Daniela Indruchová z Královéhradeckého kraje ještě musela fandit kamarádce. Když závod vodních slalomářek na Olympiádě dětí a mládeže dokončila i ona, radostně se v cíli objímaly. Větší gratulace ale patřila Daniele, která získala stříbro.

Lákala ji gymnastika, ale tátův sport víc. V něm má Indruchová první stříbro

Ostatní sporty
V Tetíně na Jičínsku se radují z nového investora.
/VIDEO/ Český venkov čelí úbytku zejména mladých obyvatel a obce tak vítají každou možnost, jak je udržet nabídkou bydlení a pracovních příležitostí. V Tetíně na Jičínsku se podařilo získat investora z nedalekých Hořic, který tam postaví skladovací halu. Desítky tisíc korun ročně do obecního rozpočtu představují významnou finanční injekci a pracovní příležitosti perspektivu do budoucna.

I malá firma je pro vesnici důležitá, radují se z investora v Tetíně

Jičínsko
Venkovní aquapark v Dačicích.
Prázdniny jsou za dveřmi a s nimi i dva nejteplejší měsíce roku. Horké letní počasí bude lákat k vodě. Lidé na Jindřichohradecku mají pestrou paletu možností, kde se v parném létě ochladit. Kromě moderních aquaparků jsou to rybníky, pískovny, ale i přírodní koupaliště v retro stylu. Jaký servis jednotlivé koupací lokality nabízí, se dočtete v následujícím článku.
11 fotografií

TOP 5 tipů na koupání na Hradecku. V nabídce jsou bazény, pískovny i retro

Jindřichohradecko
Hlídka celníků kontrolovala v Náchodě auto i posádku. Mladý muž ukryl léky s pseudoefedrinem do kalhot.
/FOTO, VIDEO/ Posádka automobilu, kterou v minulých dnech zastavila hlídka královéhradeckých celníků v Náchodě, měla převážet jen potraviny, tabák či elektronické cigarety. Jaké pak bylo překvapení, když shrbený pětadvacetiletý muž vytáhl z kalhot dvě kila léků s pseudoefedrinem. Tvrdil, že sáček s tabletami našel na čerpací stanici a nevěděl, co obsahuje.
3 fotografie

Celníci v Náchodě našli 2 kila tablet s pseudoefedrinem. Muž je měl v kalhotách

Krimi
Fotbaloví příznivci už se jistě těší na nový soutěžní ročník krajských soutěží. Známe program úvodního podzimního kola.
Že jste ještě ani pořádně nevstřebali nedávno skončený soutěžní ročník fotbalových soutěží v Královéhradeckém kraji? Nevadí. Přesto se už teď můžete podívat na program úvodního kola sezony nadcházející. Kdo by rád už nyní viděl kompletní program svého oblíbeného celku, může si pohrát s Bergerovými tabulkami a dozví se celý jízdní řád.
100 fotografií

Los krajských soutěží. Na úvod řada prestižních derby, ale i super dlouhé štreky

Kraje
Puma chovatelky z Jindřichohradecka se přestěhovala do nového domova v rakouské zoo
Chovatelka šelem z Jindřichohradecka ruší svůj chov. Žena se po více než deseti letech bojů s úřady rozhodla najít velkým kočkám nový domov. Zkontaktovala proto s prosbou o pomoc táborskou zoo. Na začátku června se podařilo umístit mládě pumy do zoologické zahrady v Rakousku, dva lvi pak zůstanou přímo v Táboře. Zbývající šelmy zatím na nový domov čekají.
4 fotografie

Už žádné dohadování s úřady. Žena z Jindřichohradecka ukončila chov šelem

Regiony
ÚSPĚŠNÍ CYKLISTÉ Jakub Zaňka a Marek Stiblík.
/OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE/ První olympijský den se pomalu chýlil ke konci, když výprava z Královéhradeckého kraje zažila další úspěch. V závodě silničního kritéria se prosadili na stupně vítězů oba nominovaní cyklisté. Stříbrnou medaili bral Jakub Zaňka, bronz získal Marek Stiblík, oba jinak jezdci BB Com Cycling Teamu z Pardubického kraje.

Dva jezdci v závodu, dvě medaile pro kraj. Stříbro a bronz slaví kamarádi

Ostatní sporty
Královéhradecký kraj po závažných zjištěních z hloubkové kontroly v Domově sociální péče v Tmavém Dole výrazně zpřísní systém kontrol v příspěvkových organizacích, které zřizuje.
Královéhradecký kraj výrazně zpřísní systém kontrol v příspěvkových organizacích, které zřizuje. Má jich celkem 113 v sociální oblasti, školství, zdravotnictví, kultuře, investicích a dopravě. Vedle dalších opatření chystá revizi zřizovacích listin nebo častější využívání centrálních nákupů. Reaguje tak na kauzu Domova sociální péče Tmavý Důl.

Po kauze Tmavý Důl nastavíme přísné kontroly v organizacích, upozorňuje kraj

Krkonoše
Test odolnosti 2024.
Kokořínsko se stalo dějištěm 14. ročníku extrémního závodu Test odolnosti 2024, kde policisté a hasiči z celé republiky i zahraničí měřili své síly. Na účastníky čekala náročná trať plná fyzických i mentálních výzev, které prověřily jejich vytrvalost a schopnosti. Závodů se zúčastnili i policisté z Berouna, kteří mohou slavit umístění na stupni vítězů.
12 fotografií

Policisté měřili při drsném závodě své síly. Berounští si odnesli třetí místo

Berounsko
Královéhradecký kraj podá podnět k prošetření orgánům činným v trestním řízení kvůli hospodaření v Domově sociální péče v Tmavém Dole na Trutnovsku podle zjištění z veřejnoprávní kontroly.
Královéhradecký kraj podá podnět orgánům činným v trestním řízení k prošetření hospodaření v Domově sociální péče v Tmavém Dole na Trutnovsku. Rozhodla o tom v pondělí rada kraje na základě výsledků půlroční hloubkové kontroly, která prověřovala vedení domova v době působení bývalého ředitele Antonína Stanislava. Kraj je zřizovatelem organizace.

Hospodaření v domově důchodců na Trutnovsku bude prověřovat policie

Krkonoše
Ilustrační foto.
Královéhradecký kraj vyhlásil veřejnou zakázku na stavbu dílenského areálu Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov pro její odborné pracoviště v Hlušicích. Projekt v předpokládané hodnotě 90,2 milionu korun bez DPH zahrnuje kompletní výstavbu nových dílen, nákup nových technologií a potřebného vybavení pro výuku praktických dovedností. Uvedl to kraj v tiskové zprávě.

V Hlušících vyroste dílenský areál pro novobydžovskou střední školu

Hradecko
Lucie Charvátová, vlajkonoška Královéhradeckého kraje na ODM.
/FOTOGALERIE/ Sama o sobě říká, že má život sbalený v tašce na kolečkách. Díky biatlonu tráví Lucie Charvátová spoustu času na cestách. Kromě tréninku a závodů však zvládá i studium, před týdnem obhájila závěrečnou práci v oboru Sportovní diplomacie. Jak zvládat školu i sport, může radit právě teď svým následovníkům. Už podruhé se stala vlajkonoškou Královéhradeckého kraje na Olympiádě dětí a mládeže.
7 fotografií

Biatlonistkou jsem díky ODM. Charvátová zvládá spolu se sportem i studium

Ostatní sporty