ŠTÍTEK: Královéhradecký kraj

Puma chovatelky z Jindřichohradecka se přestěhovala do nového domova v rakouské zoo
Chovatelka šelem z Jindřichohradecka ruší svůj chov. Žena se po více než deseti letech bojů s úřady rozhodla najít velkým kočkám nový domov. Zkontaktovala proto s prosbou o pomoc táborskou zoo. Na začátku června se podařilo umístit mládě pumy do zoologické zahrady v Rakousku, dva lvi pak zůstanou přímo v Táboře. Zbývající šelmy zatím na nový domov čekají.
4 fotografie

Už žádné dohadování s úřady. Žena z Jindřichohradecka ukončila chov šelem

Regiony
ÚSPĚŠNÍ CYKLISTÉ Jakub Zaňka a Marek Stiblík.
/OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE/ První olympijský den se pomalu chýlil ke konci, když výprava z Královéhradeckého kraje zažila další úspěch. V závodě silničního kritéria se prosadili na stupně vítězů oba nominovaní cyklisté. Stříbrnou medaili bral Jakub Zaňka, bronz získal Marek Stiblík, oba jinak jezdci BB Com Cycling Teamu z Pardubického kraje.

Dva jezdci v závodu, dvě medaile pro kraj. Stříbro a bronz slaví kamarádi

Ostatní sporty
Královéhradecký kraj po závažných zjištěních z hloubkové kontroly v Domově sociální péče v Tmavém Dole výrazně zpřísní systém kontrol v příspěvkových organizacích, které zřizuje.
Královéhradecký kraj výrazně zpřísní systém kontrol v příspěvkových organizacích, které zřizuje. Má jich celkem 113 v sociální oblasti, školství, zdravotnictví, kultuře, investicích a dopravě. Vedle dalších opatření chystá revizi zřizovacích listin nebo častější využívání centrálních nákupů. Reaguje tak na kauzu Domova sociální péče Tmavý Důl.

Po kauze Tmavý Důl nastavíme přísné kontroly v organizacích, upozorňuje kraj

Krkonoše
Test odolnosti 2024.
Kokořínsko se stalo dějištěm 14. ročníku extrémního závodu Test odolnosti 2024, kde policisté a hasiči z celé republiky i zahraničí měřili své síly. Na účastníky čekala náročná trať plná fyzických i mentálních výzev, které prověřily jejich vytrvalost a schopnosti. Závodů se zúčastnili i policisté z Berouna, kteří mohou slavit umístění na stupni vítězů.
12 fotografií

Policisté měřili při drsném závodě své síly. Berounští si odnesli třetí místo

Berounsko
Královéhradecký kraj podá podnět k prošetření orgánům činným v trestním řízení kvůli hospodaření v Domově sociální péče v Tmavém Dole na Trutnovsku podle zjištění z veřejnoprávní kontroly.
Královéhradecký kraj podá podnět orgánům činným v trestním řízení k prošetření hospodaření v Domově sociální péče v Tmavém Dole na Trutnovsku. Rozhodla o tom v pondělí rada kraje na základě výsledků půlroční hloubkové kontroly, která prověřovala vedení domova v době působení bývalého ředitele Antonína Stanislava. Kraj je zřizovatelem organizace.

Hospodaření v domově důchodců na Trutnovsku bude prověřovat policie

Krkonoše
Ilustrační foto.
Královéhradecký kraj vyhlásil veřejnou zakázku na stavbu dílenského areálu Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov pro její odborné pracoviště v Hlušicích. Projekt v předpokládané hodnotě 90,2 milionu korun bez DPH zahrnuje kompletní výstavbu nových dílen, nákup nových technologií a potřebného vybavení pro výuku praktických dovedností. Uvedl to kraj v tiskové zprávě.

V Hlušících vyroste dílenský areál pro novobydžovskou střední školu

Hradecko
Lucie Charvátová, vlajkonoška Královéhradeckého kraje na ODM.
/FOTOGALERIE/ Sama o sobě říká, že má život sbalený v tašce na kolečkách. Díky biatlonu tráví Lucie Charvátová spoustu času na cestách. Kromě tréninku a závodů však zvládá i studium, před týdnem obhájila závěrečnou práci v oboru Sportovní diplomacie. Jak zvládat školu i sport, může radit právě teď svým následovníkům. Už podruhé se stala vlajkonoškou Královéhradeckého kraje na Olympiádě dětí a mládeže.
7 fotografií

Biatlonistkou jsem díky ODM. Charvátová zvládá spolu se sportem i studium

Ostatní sporty
Lenka Frýbová se podílela také na vyšetřování vraždy 14letého chlapce z letošního roku na hradeckém nádraží. Na fotografii je pietní místo.
/ROZHOVOR/ „Práce s dětmi, které jsou obětmi trestných činů, se dotýká nás všech,“ myslí si Lenka Frýbová, vyšetřovatelka a krizová interventka, která se specializuje právě na trestné činy páchané na dětech. Spolu se svými kolegy se zabývá zejména vyšetřováním vražd a znásilnění v Královéhradeckém kraji. Rozhovor s ní vedla policejní mluvčí Lucie Konečná.
3 fotografie

Nejbrutálnější vražda dítěte byla ta v Lázních Bělohrad, říká kriminalistka

Hradecko
Dvaašedesát branek nastřílel v této sezoně AM GNOL III. třídy východ na Královéhradecku Šimon Derner. V kraji nebylo lepšího kanonýra!
/FOTO/ Tisíce branek padlo v Královéhradeckém kraji během nedávno skončeného soutěžního ročníku 2023/2024. Na fotbal se chodilo v hradecké Malšovické aréně, stejně tak ale v ČFL, divizi, krajských a okresních soutěžích. Zajímá vás, kteří bombeři tvrdili muziku co se střelby gólů týče? Kdo jich v našem regionu nastřílel vůbec nejvíc? Pak právě pro vás je tu přehled těch opravdu nejlepších.
100 fotografií

Od ligy až po čtvrtou třídu. Podívejte se na unikátní přehled krajských kanonýrů

Kraje
Jáchym a Matyáš Slezákovi, 18. června 2024, 3480 g a 50 cm, 3080 g a 50 cm, Žďár nad Orlicí.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 
14 fotografií

Miminka narozená v Hradeckém a Pardubickém kraji ve 25. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Ilustrační foto.
Řidičský průkaz platí deset let, proto je snadné zapomenout na jeho propadnutí. Pokuta za jízdu s propadlým řidičským průkazem může činit až 2 500 Kč. Propadlá řidičská oprávnění zdaleka nejsou okrajovým problémem – platnost řidičského průkazu letos vyprší 296 tisícům Čechů. V Královéhradeckém kraji se to loni týkalo 12 tisíc řidičů, v letošním roce to je 16 tisíc.

Bankovní identita urychlí výměnu 296 000 řidičských průkazů

Jičínsko
Chaliho kilák
/FOTO, VIDEO/ Takovou akci jinde v republice nenajdete. Běžecký závod na jeden kilometr se třemi zastávkami, kdy na každé musí účastník vypít „lahváče“ piva. Původně se jednalo o srandu kamarádů, teď se z toho pomalu stává masová akce. V sobotu, kdy se v obci Nepolisy u Chlumce nad Cidlinou na Královéhradecku uskuteční šesté pokračování, bude na startu téměř dvě stě závodníků z různých koutů Česka. Součástí jsou doprovodné soutěže a turnaje. Letos poprvé půjde o celodenní klání.
33 fotografií

Chaliho kilák v sobotu už pošesté. Netradiční pivní běh nabírá na popularitě

Ostatní sporty
Sportka. Ilustrační foto
Sazka pomohla splnit sny už 123 lidem z Královéhradeckého kraje. Právě tolik osob proměnila v letech 2014 až 2024 v milionáře díky svým číselným loteriím. Tito šťastní výherci si mezi sebe rozdělili celkem 670 606 266 Kč. V celé České republice pak za posledních 10 let vzniklo díky Sazce už 2 492 milionářů (souhrnně ve všech regionech i na internetu) s celkovou výhrou přesahující 18 miliard korun.

Na Královéhradecku přibylo za posledních 10 let díky Sazce celkem 123 milionářů

Z okolí
Liberecký kraj se umístil v top 10 nejlepších míst pro život v Česku
Výzkum Místo pro život, který každoročně provádí agentura Datank, odhalil nejspokojenější kraje v České republice. Praha, Jihomoravský a Královéhradecký kraj se umístily na předních příčkách. Liberecký kraj se stále drží v top 10, zatímco Karlovarský kraj skončil poslední. Výsledky mají motivovat ke zlepšení životních podmínek.

Liberecký kraj se umístil na 10. místě výzkumu Místo pro život

Liberecko
ČFL, skupina B: Chlumec nad Cidlinou (červenobílí) - Česká Lípa.
Od 1. do 14. června proběhlo v českém fotbale takzvané volné přestupní období, kdy amatérští hráči mohou právě v tomto období uskutečnit přestup bez souhlasu mateřského oddílu. Deník zjišťoval, kdo na Hradecku tuto šanci využil - od ČFL až po okresní III. třídu. Budete se divit, kdo komu utekl. V exkluzivním přehledu najdete opravdu zajímavá jména. Zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za nové hráče zaplatit.
24 fotografií

VOLNÉ PŘESTUPY: Letní okno už skončilo. Kdo komu utekl a kolik to stálo?

Fotbal
Cristiano Ronaldo, největší hvězda Portugalska.
/EURO 2024/ Den D je tu! Čeští fotbalisté úterním večerním zápasem s favorizovaným Portugalskem vstupují do mistrovství Evropy v Německu. Pozorně ho bude sledovat i Vladimír Blažej, v Královéhradeckém kraji dlouholetý funkcionář a trenér, jenž momentálně vede Železnici, se kterou v minulých dnech slavil postup do krajského přeboru a také zisk pohárové trofeje. Čtyřiašedesátiletý kouč se po dobu šampionátu bude dělit s čtenáři a fanoušky o své zajímavé postřehy, týkající se hlavně českého týmu.
99 fotografií

Jak na Portugalsko? Blažej by volil explozívní typy hráčů a čtyřobráncový systém

Fotbal
Olympiáda děti a mládeže 2024
Výprava Královéhradeckého kraje se zúčastní 21. Olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM), která se koná od 23. do 27. června v Jihočeském kraji. Na plochu při slavnostním zahájení v Českých Budějovicích ji povede vlajkonoška a rodačka z Vrchlabí Lucie Charvátová, česká reprezentantka v biatlonu. O medaile a co nejlepší umístění v bodovaném pořadí krajů se chystá bojovat 237 krajských sportovců ve věku 12 až 16 let ve 20 sportech.

Mladí sportovci míří na Olympiádu dětí a mládeže, vlajku ponese Charvátová

Jičínsko
Archeologický dohled během zemních prací na výzkumu trasy dálnice D35 u Čistěvsi
Archeologové objevili u Hradce Králové zřejmě nejdelší pravěkou mohylu v Evropě. Jde o jeden z nálezů v trase budoucí dálnice D35 mezi Sadovou a křižovatkou u Plotišť nad Labem na okraji Hradce Králové. Pohřební mohyla o délce kolem 190 metrů s maximální šířkou 15,1 metru z doby kultury nálevkovitých pohárů datované do čtvrtého tisíciletí před naším letopočtem byla objevena na rozhraní katastrů obcí Dlouhé Dvory a Lípa. 
12 fotografií

Archeologové našli na Hradecku nejdelší pravěkou mohylu Evropy. Měří 190 metrů

Regiony