ŠTÍTEK: Královéhradecký kraj

Hejtmánkovický most je potřeba zbavit torkretového pláště, jednak z důvodu průzkumu, ale také aby se odhalila struktura kamenné konstrukce mostu a vynikla tak estetická, řemeslná a historická hodnota této památky.
/FOTO, VIDEO/ „Na Broumovsku se bez vědomí veřejnosti a s minimální informovaností místních samospráv připravuje demolice historického kamenného mostu z roku 1819 na hlavní příjezdové komunikaci do Broumova," začala se zhruba před dvěma týdny mezi lidmi na Broumovsku šířit informace, podle níž by se dlouhé roky plánovaná rekonstrukce takzvaného Hejtmánkovického mostu měla změnit na demolici více než 200 let staré pískovcového klenutí zdobeného sochami světců.
21 fotografií

Starému mostu před Broumovem zvonila hrana, petice ho prozatím zachránila

Náchodsko
Dny otevřených ateliérů zdarma zpřístupní klášterní Galerii Dům s komentovanou prohlídkou výstavy Anny Neborové Odstíny dne.
V sobotu 15. června se v klášterní Galerii Dům v Broumově uskuteční komentovaná prohlídka výstavy Odstíny dne za účasti malířky Anny Neborové a do galerie bude po celý den vstup zdarma. Prohlídka je součástí víkendové akce Dny otevřených ateliérů, která se koná po celém Královéhradeckém kraji ve dnech 14.–16. června. Návštěvu kláštera lze spojit i s výtvarnou dílnou slovenské umělkyně Emőke Vargové v Dětské galerii Lapidárium.

Dny otevřených ateliérů zdarma zpřístupní klášterní Galerii Dům i s výstavou

Volný čas
Damani Camara.
Sezona 2023/2024 se blíží do svého finiše. Poslední hrací víkend je před námi. A bude se bojovat i korunky pro nejlepší střelce. Ve většině krajských soutěž je téměř rozhodnuto. Neplatí to však o I. B třídě skupině A. Tam se bude rozhodovat mezi Ladislavem Schovancem z Kosiček (33 branek) a Pavlem Vysučkem ze Skřivan (32 branek). Zajímavé na tom je, že se oba celky z Hradecka postaví ve vzájemném souboji proti sobě. Výhodu domácího prostředí bude mít Schovanec.

Přehled kanonýrů: Kdo s koho? Schovanec vs. Vysuček, rozhodne vzájemný mač

Fotbal
Fotbalisty Krajského fotbalového svazu Vysočina (na snímku) ve středu čeká v Nasavrkách finále letošního ročníku Regions cupu.
Velká výzva. Ta stojí před výběrem amatérských fotbalistů z Vysočiny, tedy těmi, kteří oblékají dresy klubů nejvýše ze čtvrté ligy, v českém případě tedy divize. Ve finále letošního ročníku Národního poháru krajských výběrů, neboli Region´s cupu, které se hraje ve středu 12. června od 17.00 v Nasavrkách, totiž proti výběru Královehradeckého kraje zabojují o postup na mezinárodní turnaj pod záštitou UEFA!

Na fotbalisty z Vysočiny čeká finále Region´s cupu. Probojují se na Evropu?

Kraje
Ilustrační foto
Je sečteno, je rozhodnuto. Češi v pátek a v sobotu vybírali 21 europoslanců. Vítězem voleb je hnutí ANO, následované koalicí SPOLU. Celostátní výsledky v zásadě kopírují i čísla na Hradecku. Jedním z překvapení eurovoleb je vysoká účast - 36,45 %. Jak se volilo v obcích na Hradecku?

Jak se volilo v obcích na Hradecku? Účast byla nadprůměrná

Hradecko
Do unikátního projektu se jako první v kraji zapojilo Krkonošské gymnázium a SOŠ Vrchlabí.
Krkonošské gymnázium a střední odborná škola Vrchlabí je první střední školou z Královéhradeckého kraje, která se zapojila do unikátního projektu H3KNISE (www.h3knise.cz). Ten je určen pro studenty středních škol, pro které jsou připraveny zajímavé workshopy s inspirativními osobnostmi, které mohou studenty motivovat hecnout se a změnit svůj život k lepšímu.
6 fotografií

Do unikátního projektu se jako první v kraji zapojilo Krkonošské gymnázium a SOŠ

Čtenář reportér
Nejlépe loni třídili ve Zlaté Olešnici, Vernéřovicích a Hronově
Čistou obcí může být kterákoliv, kde mají upravenou zeleň, zametené ulice i chodníky a nikde se nepovaluje nepořádek. Ovšem jenom některé v Královéhradeckém kraji se mohou pyšnit oficiálním titulem Čistá obec. Jsou to ta, která uspějí ve stejnojmenné soutěži, která hodnotí, jak obyvatelé třídí odpad. Letos se její výsledky vyhlašovaly v krásných prostorách královéhradecké PETROF Gallery. Vítězi za rok 2023 se staly Zlatá Olešnice, Vernéřovice a Hronov.

Čistá obec v Královéhradeckém kraji: Hejtmánkovice a Sobotka vítězí v ASEKOL

Z okolí
Anna Rufferová, 29. května 2024, 3000 g, 48 cm, Potštejn.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Královéhradeckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 
16 fotografií

Podívejte se na miminka narozená v Královéhradeckém kraji v 23. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Vizualizace. Místo oprýskaných bývalých stájí vznikne moderní výukové centrum pro studenty zemědělských oborů v Kostelci nad Orlicí.
/VIZUALIZACE/ Královéhradecký kraj zahájil modernizaci areálu školního statku zemědělky v Kostelci nad Orlicí. Práce začaly v červnu a hotovo má být koncem roku 2025, poté budou prostory vybaveny potřebnou technikou a nábytkem. Jedná se o rekonstrukci budovy bývalých stájí pro praktickou výuku zemědělských oborů Střední zemědělské školy a Středního odborného učiliště chladicí a klimatizační techniky. Pro studenty bude vybudována i venkovní učebna. Podívejte se na vizualizace a porovnejte, jaké proměny se areál dočká.
5 fotografií

Proměna školního statku v Kostelci za víc než 30 milionů. Mrkněte na vizualizace

Rychnovsko
Útočník Jan Kypr s číslem 10 ve finále gólově otevřel penaltový rozstřel a po něm už se válel na světle modré hromadě tvořené spoluhráči.
Po finále Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje byl ve Velichovkách vyhlášen nejlepším hráčem vítězného mužstva. Velmi dobře si útočník Sokola Železnice Jan Kypr (22) vedl také o den později při rozhovoru pro Jičínský deník. V něm mimochodem prozradil, kdy a proč přešel od ledního hokeje k fotbalu a kdo jej oslovil k zatím osudovému přestupu z Lomnice na Popelkou.
100 fotografií

„Nevím o nikom, kdo by šel ve čtvrtek do práce,“ říká po finále železnický Kypr

Kraje
Ilustrační foto.
V neděli 9. června, tj. k celostátnímu termínu změn jízdních řádů, dochází také na území Královéhradeckého kraje k několika změnám v autobusových a vlakových jízdních řádech. V článku vám přinášíme přehled nejdůležitějších změn.

Hořice zruší některé spoje, školní linky zůstanou

Jičínsko
Z tradičního přespolního běhu areálem zdraví v Cháborách u Dobrušky.
Pořadatelé tradičního přespolního běhu areálem zdraví v Cháborách letos připravují už jeho 43. ročník. Uskuteční se v neděli 9. června 2024. Závod O putovní pohár SH ČMS - Sboru dobrovolných hasičů Chábory je součástí 36. ročníku Velké ceny východních Čech v bězích a finančně jej podpořil Královéhradecký kraj v rámci projektu „K přírodě a zdraví“.

Start tradičního běhu v Cháborách se blíží. Letošní ročník bude už třiačtyřicátý

Čtenář reportér
Ilustrační foto
Královéhradecký kraj v roce 2024 vyčlenil na podporu kultury 38,2 milionu korun. Objem peněz rozdělil rovným dílem na obnovu památkového fondu a kulturní projekty v regionu, které zahrnují činnost muzeí a galerií, podporu filmařům či pomoc s financováním kulturních akcí, jako například Brutal Assault v Josefově. Na obnovu památek přitom letos jde rekordní množství financí.

Kultura a památky v kraji dostávají rekordní podporu

Jičínsko
Obviněný ze série vloupání chtěl utéct ze soudní síně.
Devětadvacetiletého muže obvinili náchodští kriminalisté z 13 vloupání do sklepních kójí a společných prostor bytových domů napříč Královéhradeckým a Pardubickým krajem. Kradl elektrokola, elektrokoloběžky i elektroskútr. Škoda přesáhla čtvrt milionu korun. Obviněný se dokonce pokusil o útěk ze soudní síně, kde zdemoloval zařízení za 200 tisíc korun.

Zloděj bral elektrokola i skútr za více než čtvrt milionu. Od soudu chtěl utéct

Krimi
Ilustrační foto
Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje rozdělí v aktuálním akademickém roce čtyři miliony korun mezi 29 úspěšných žadatelů z řad studentů lékařství. Kraj tak pokračuje v motivování studentů medicíny k setrvání v jednom ze zdravotnických zařízení v regionu.

Stipendia až 150 tisíc. Kraj láká mladé lékaře do nemocnic

Jičínsko
Oblastní nemocnice Jičín dokončila zcela nový multifunkční pavilon za téměř 650 milionů korun.
/FOTO, VIDEO/ Oblastní nemocnice Jičín dokončila zcela nový multifunkční pavilon za téměř 650 milionů korun. Největší investice v historii zastřeší dosud nevyhovující laboratoře, transfúzní stanici, stacionář onkologie, interní ambulance a další pracoviště. Zcela nová bude magnetická rezonance a pacienti již nebudou dojíždět kvůli odběru krevní plazmy do Hradce Králové.
17 fotografií

Jičínská nemocnice otevřela nový pavilon. Investice přesáhla 600 milionů

Jičínsko