ŠTÍTEK: Královéhradecký kraj

Zápas 29. kola Votrok Krajského přeboru mezi Policí nad Metují a Náchodem zařadil do svého programu kanál ČT sport.
/FOTO, VIDEO/ V Polici nad Metují se možná ještě teď na některých místech slaví povedená fotbalová neděle zakončená titulem přeborníka Královéhradeckého kraje. Zato naprosto odlišná nálada panuje v oddíle poraženého rivala. Předseda klubu Milan Vik a opora týmu Michal Rojšl dokonce přes sociální sítě poslali příznivcům modrobílých barev vzkaz.
62 fotografií

Pro Polici svátek, pro rivala utrpení. „Ostuda, nic víc,“ kál se útočník Náchoda

Kraje
Tetín na Jičínsku
Obec Tetín na Jičínsku se stala vítězem krajského kola Vesnice roku 2024. Hodnotitelská komise ocenila její aktivní propojování historické zástavby s moderními potřebami venkova i pokrokovost v oblasti odpadového hospodářství a rozvoj energetického managementu. Vedle toho porota udělila další ocenění obcím, mezi nimiž je Pilníkov na Trutnovsku, Světí na Hradecku nebo Hejtmánkovice na Náchodsku. Do soutěže se letos přihlásilo 11 obcí.

Tetín bude reprezentovat kraj v celostátním kole Vesnice roku

Jičínsko
Vydatné opakující se bouřky způsobily problémy na Plzeňsku. Laguna uzavřela Havlíčkovu ulici ve Starém Plzenci a příjezd do obce od Koterova a Letkova.
Místy silné bouřky v Královéhradeckém kraji lámaly stromy a větve. Hasiči měli kvůli tomu výjezdy hlavně na Náchodsku a Rychnovsku, vyplynulo z informací na jejich webu. Na většině území Česka platí výstraha před bouřkami provázené přívalovým deštěm či menšími kroupami. Varování meteorologů před jejich výskytem platí pro celou republiku s výjimkou Moravskoslezského a Zlínského kraje a jižní poloviny Olomouckého kraje.
167 fotografií

Česko zasáhly bouřky. Radbuza bude na třetím povodňovém stupni až do pondělí

Česko
Ella Kubaštová, 16. května 2024, 3020 g, 49 cm, Chrudim.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 
25 fotografií

Miminka narozená v Hradeckém a Pardubickém kraji v 22. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Na krajský sraz se těší za pořadatele i starostka Sokolské župy Orlické Marika Prockertová.
/ROZHOVOR/ Velký svátek pro Sokol čeká v neděli odpoledne Hradec Králové. Při deseti skladbách budou cvičit více než dva tisíce žen, mužů a dětí na stadionu Sokola. Krajský slet, který se koná každých šest let, doplní i ukázky různých sportů a také jeden pokus o vytvoření českého rekordu. Ten je inspirovaný ziskem první zlaté medaile pro Československo, ve šplhu na laně jí získal před sto lety sokol Bedřich Šupčík. Na krajský sraz se těší za pořadatele i Marika Prockertová, starostka Sokolské župy Orlické.
5 fotografií

V Hradci Králové budou cvičit přes dva tisíce sokolů, pokusí se také o rekord

Hradecko
Obyvatelé Praskačky se bojí hluku a prachu z dopravy a výroby v nových halách. Zdejší firma je chce postavit na bývalém chrtím závodišti.
Bojíme se nákladní dopravy, hluku z výroby a snížení hodnoty našich pozemků. Tak by se daly shrnout výhrady části obyvatel Praskačky na Hradecku. Místní firma tam koupila nevyužité chrtí závodiště a chce na něm postavit tři menší haly pro výrobu a skladování, ulici s 14 parcelami a parčík s hřištěm. K tomu ale potřebuje změnit územní plán. Obci za to slibuje 8 milionů.
23 fotografií

Místo „chrtince“ haly a domky, část Praskačky se bojí hluku, aut, ale i zbraní

Hradecko
Ilustrační foto
Představitelé města Jičína a Královéhradeckého kraje jednají o přesunu ředitelství krajské příspěvkové organizace Domov pro osoby se zdravotním postižením. Organizace nyní sídlí v Chotělicích, kraj však chystá přesun do většího města. Jičín nabídl nevyužité prostory na Žižkově náměstí s tím, že by je nabídl Královéhradeckému kraji k pronájmu.

Jičín nabízí prostory pro Domov pro osoby se zdravotním postižením

Jičínsko
Houby. Ilustrační foto.
Kde rostou houby na Hradecku? A rostou vůbec. Český hydrometeorologický ústav opět spustil mapu, která houbařům napoví, v jakých částech republiky by mohli být úspěšní. Houbařská sezóna pomalu začíná, podle mapy z pondělí 27. května je pravděpodobnost růstu hub na Hradecku zatím nízká.

Rostou na Hradecku houby? Podívejte se na aktuální mapu meteorologů

Hradecko
Regionální dopravní konference v Hradci Králové
Regionální dopravní konference se v polovině května konala v Hradci Králové. Živá diskuse o zlepšení bezpečnosti na silnicích Královéhradeckého kraje přinesla zajímavé poznatky a návrhy dopravních řešení. Odborníci, zástupci municipalit a další účastníci se zaměřili na top deset nejrizikovějších míst na komunikacích v regionu, jejich identifikaci a řešení.
22 fotografií

Křižovatky i rizikové úseky silnic. Víme, kde se nejvíc bourá na Královéhradecku

Život řidiče
Regionální dopravní konference v Hradci Králové
Regionální dopravní konference se letos opět vrátila do Hradce Králové. Živá diskuse o zlepšení bezpečnosti na silnicích Královéhradeckého kraje přinesla zajímavé poznatky a návrhy dopravních řešení. Odborníci, zástupci municipalit a další účastníci se zaměřili na top deset nejrizikovějších míst na komunikacích v regionu, jejich identifikaci a řešení.
22 fotografií

Odborníci řeší rizikové úseky silnic v Královéhradeckém kraji

Život řidiče
Benefiční zápas Filipa Zawady ve Vamberku.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Ve Vamberku nedaleko Rychnova nad Kněžnou proběhlo benefiční fotbalové utkání za účasti bývalých prvoligových hráčů. Uspořádal ho Filip Zawada, ještě donedávna obránce Solnice v krajském přeboru Královéhradecka, který nešťastnou událostí přišel o nohu. Cílem bylo vybrat co nejvíce finančních prostředků, aby se mohl Zawi přiblížit svému snu v podobě pořízení speciální bionické protézy Genium X3, která stojí milion a půl!
14 fotografií

Zawada o benefici: Hezky jsem se s fotbalem rozloučil. Vybráno má už 765 tisíc

Fotbalové perličky
Benefiční zápas Filipa Zawady ve Vamberku.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Ve Vamberku nedaleko Rychnova nad Kněžnou proběhlo benefiční fotbalové utkání za účasti bývalých prvoligových hráčů. Uspořádal ho Filip Zawada, ještě donedávna obránce Solnice v krajském přeboru Královéhradecka, který nešťastnou událostí přišel o nohu. Cílem bylo vybrat co nejvíce finančních prostředků, aby se mohl Zawi přiblížit svému snu v podobě pořízení speciální bionické protézy Genium X3, která stojí milion a půl!
14 fotografií

Zawada o benefici: Hezky jsem se s fotbalem rozloučil. Vybráno má už 765 tisíc!

Fotbal
Krajská hokejová liga 2023/2024.
Hlavní zpráva z jednání východočeských hokejových klubů je jasná – společná Krajská liga Pardubického a Královéhradeckého kraje bude pokračovat i v sezoně 2024/2025! Její model se však znovu změní, respektive vrátí se k tomu předcházejícímu. Přednost tentokrát jasně dostane vyřazovací část, do které zasáhne všech šestnáct přihlášených účastníků a série se budou hrát na tři vítězné zápasy.
7 fotografií

Krajský hokej hlásí návrat. Základní část zvlášť, nadstavba a široké play off

Hokej
Jan Adamec, 20. května 2024, 3630 g, 52 cm, Jaroměř.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.
22 fotografií

Miminka narozená v Hradeckém a Pardubickém kraji ve 21. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Ilustrační foto
V sobotu 27. dubna 2024 vyjely na své trasy vybrané turistické autobusové a vlakové linky Veřejné dopravy Královéhradeckého kraje. Turistické linky jsou přínosné zejména pro cestující, kteří mohou poznávat přírodní a historické zajímavosti v jednotlivých částech Královéhradeckého kraje nebo polského příhraničí.

Nové víkendové spoje přilákaly stovky cestujících i na Novopacku

Jičínsko
Pracovníci u auta
Světový den schizofrenie – je odvaha si říci o pomoc 24. květen je Světovým dnem schizofrenie. Co dělat, když toto vážné duševní onemocnění vstoupí do života vám nebo někomu z blízkých? Kdy nejčastěji „vychází na povrch“? A víte, že i psychiatr může přijet k vám domů? Schizofrenie postihuje přibližně jedno procento populace, což v České republice představuje zhruba 100 000 lidí.
5 fotografií

Světový den schizofrenie – je odvaha si říci o pomoc

Čtenář reportér