ŠTÍTEK: království

Program festivalu Hranická scéna, který se konal v sobotu v letním kině, lákal na skupiny Blaho 19 nebo Silent Stream of Godless Elegy. Večer zakončila zpěvačka Anna K.
Hranice – Mladým muzikantům i ostříleným interpretům patřilo v sobotu pódium v Letním kině v Hranicích. Letošní ročník open-air festivalu Hranická scéna měl sice pomalejší rozjezd, kdy v areálu bylo přítomno několik desítek hudebních příznivců, k večeru ale návštěvníků přibývalo. O tečku celého programu se postarala přední česká zpěvačka Anna K.
34 fotografií

Hraničtí hudebníci a Anna K. rozezněli letní kino

Volný čas
Anna K.
Hranice – Jak to vypadá s autorskou hudební tvorbou na Hranicku, napoví festival Hranická scéna 2016. Přehlídka mladých talentovaných kapel, stejně tak jako stálic místní hudební scény, se uskuteční v sobotu 3. září v Letním kině Hranice od patnácti hodin. V roli speciálního hosta se letos představí Anna K., která celý program zakončí.

Hranická scéna opět ovládne letní kino. Místní interprety doplní Anna K.

Hranicko
Altánek Hranice představí talentované hudební interprety z Hranicka.
Hranice – O tom, že jsou Hranice líhní talentovaných muzikantů, se budou moci lidé opět přesvědčit již v sobotu 6. srpna od osmnácti hodin. V parku Sady Čs. legií se uskuteční akce Altánek Hranice, na které vystoupí hned trojce mladých hranických hudebníků. Představí se zpěvák Víťa Vrbka, duo Veronika Vališová a Magda Macháčková a kapela Království. Vše v akustickém provedení.

Talentovaní hraničtí hudebníci opanují Altánek

Volný čas
Dětská ozdravovna v Novém Nemojově
Hradec Králové/ Nový Nemojov - V dětské ozdravovně Království v Novém Nemojově začnou v únoru práce na rekonstrukci a přístavbě. Opravy budou stát deset milionů korun bez DPH, kraj na to vynaloží peníze, které loni v květnu získal v dražbě za prodej objektu Tři hory ve Špindlerově Mlýně.

Oprava ozdravovny bude o třetinu levnější

Z okolí
Dětská ozdravovna v Novém Nemojově
Nemojov - Královéhradecký kraj dostojí slibu a peníze, které získal za úspěšnou dražbu horského objektu bývalé školy Tři hory, investuje do oblasti zdravotnictví. Informace je o to zajímavější, že se peníze vrátí zpět do okresu. Kraj se totiž rozhodl rozšířit zázemí Dětské ozdravovny Království v Novém Nemojově.

Za vydražené peníze podpoří kraj přístavbu ozdravovny

Krkonoše
Ilustrační foto
Hradec Králové, Krkonoše - Na úspěšnou veřejnou dražbu budovy ve Špindlerově Mlýně chce kraj navázat další dražbou, tentokrát objektu v Peci pod Sněžkou. Belveder je bývalá základní škola při ozdravovně s ubytováním a s přilehlými pozemky o výměře asi 770 metrů čtverečních.

Kraj vydraží školu Belveder v Peci pod Sněžkou

Z okolí
Ilustrační foto
Krkonoše - Na úspěšnou veřejnou dražbu budovy ve Špindlerově Mlýně chce kraj navázat další dražbou, tentokrát objektu v Peci pod Sněžkou. Belveder je bývalá základní škola při ozdravovně s ubytováním a s přilehlými pozemky o výměře asi 770 metrů čtverečních.

Kraj vydraží školu Belveder v Peci pod Sněžkou

Krkonoše
Ilustrační foto.
Třebovle – Nejen na samotnou Třebovli, ale také na přidružené obce se myslí v rozpočtu obce. Nyní začala rekonstrukce místní komunikace ne Borku. Podle starostky obce Lenky Růžkové dojde ke stržení stávajícího povrchu vozovky a zbudování dešťové kanalizace. Konečnou fází pak prý bude úprava povrchů a nájezdů této silnice.

Opraví výtluky na vozovce a zlepší odtok vody

Kolínsko
Součástí oslav budou i závody hasičů.
Nová Ves v Horách – Krušnohorské obec Nová ves v Horách si připomíná 450 let od první zmínky o ní. Stalo se tak v roce 1564, kdy majitelky panství Anna a Magdalena z Veitmile sepsaly na žádost poddaných takzvaný Handfest. Ten však není zakládající listinou obce, pouze její první zmínkou.

Nová Ves v Horách si připomene 450 let od první zmínky o obci

Z okolí
Palmeho vila
Děčínsko – V rubrice  Tipy na výlet  nesmíme určitě zapomenout na jedno z nejzajímavějších témat a tím je „moderní" architektura  – tzv. funkcionalismus. Ve 20. a 30. letech 20. století se právě ve Šluknovském výběžku navrhly a postavily originální a jedinečné architektonické stavby.

TIP NA VÝLET: Funkcionalistické stavby Šluknovska

Děčínsko