ŠTÍTEK: království

Ilustrační foto
Havlovice - Hod paličkou, válečkem nebo tenisákem jako olympijská disciplína? V Havlovicích žádný problém! TJ Sokol Havlovice zorganizoval ve spolupráci s Místní akční skupinou Království – Jestřebí hory třetí ročník Olympiády pro starší a pokročilé. Soutěžní disciplíny ale nebyly typické pro Olympiádu.

V Havlovicích změřila své síly stovka seniorů

Krkonoše
Technaři se plácali v blátě, víkend totiž propršel.
Šluknovsko – Pohřešuji svého syna. Odjel na technopárty a ještě se nevrátil. I tento problém řešili policisté na technopárty v Království u Šluknova, která se konala poslední červencový víkend. Policisté ale „účet“ technopárty vystavili až nyní.

Na technopárty je můj syn, volala žena z Prahy

Zločiny a soudy
PRVNÍHO ROČNÍKU soutěže O pohár MAS Království – Jestřebí hory se účastnilo přes 200 mladých hasičů.
Úpice – Přes šest hodin trvalo závodníkům odběhnout svůj závod a tím definitivně rozhodnout, kdo si odnese poháry Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory.

První poháry už mají majitele

Krkonoše
Jaroslav Dušek v představení Čtyři dohody.
Kopřivnice – Další přehlídku netradičního divadla má před sebou Kopřivnice. Tentokrát z produkce Kulturního domu. V pátek a sobotu bude hostit například Jaroslava Duška, Jamese Harriese nebo skupinu Jablkoň.

Kopřiva bude hostit Duška i Jablkoň

Volný čas
Ilustrační foto
Úpice – Areál na Podrači ožívá, členové zdejší základní organizace Českého svazu chovatelů tu od zítřka pořádají první letošní výstavu.

Začíná chovatelská sezóna

Krkonoše
Ilustrační foto
Úpice – Zmapovat, vylepšit a rozšířit stávající síť turistických naučných stezek v regionu Kladského pomezí je cílem nového projektu Stezky za poznáním – šetrný produkt podporující rozvoj venkovské turistiky.

Podpoří turistiku na venkově

Krkonoše
Ilustrační foto
Špindlerův Mlýn – Je to paradoxní situace. Ostrava a další česká velkoměsta se v těchto dnech dusí inverzním smogem, dětské ozdravovny v Krkonoších ale zejí prázdnotou.

Ozdravovny zejí prázdnotou

Krkonoše
Pivo. Ilustrační snímek.
Opava - Město Opava je známé jako rodiště či působiště nejedné velké osobnosti. Jmenovat můžeme básníka Petra Bezruče, zakladatele moderní genetiky Johanna Gregora Mendela, který studoval na místním gymnáziu, či autorku knihy o lvici Else Joy Adamsovou.

Už Tadeáš Hájek z Hájku pochválil opavské pivo

Opavsko
Malé Svatoňovice
Malé Svatoňovice - Pod Jestřebími horami vznikla osada Studánka svatoňovická, jejíž růst zesílil rozvíjejícím se dolováním černého uhlí v okolí (od konce 18. století). Stala se centrem důlního podnikání, které od počátku 19. století postupně přecházela do vlastnictví náchodské vrchnosti.

Připomeňme alespoň střípky z historie obce

Krkonoše
Okres Louny - Na jaké kulturní a společenské akce můžete v regionu vyrazit od pátku 7. do neděle 9. května.

Kulturní tipy

Volný čas
Ilustrační foto
Kopřivnice - Od začátku příštího roku, bude v Kopřivnici fungovat centrum pro občany, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Kopřivnická radnice na tento projekt uvolnila zhruba tři sta tisíc korun z městského rozpočtu.

Bezdomovci dostanou šanci

Novojičínsko
Ilustrační foto.
Olomouc /MAPA TRASY U ČLÁNKU/ -Koupání i návštěvu přírodní rezervace nabízí v nynějších horkých dnech dnešní tip na cyklovýlet z Olomouce přes Grygov do Majetína. Na zhruba čtyřicetikilometrovou trasu, která je vhodná i pro děti, doporučujeme spíše trekové kolo.

Cyklistický Výlet s koupáním i Králem dubem

Olomoucko
Zemědělská výstava Podhory v Čisté v Krkonoších
Černý Důl - Moderní zemědělské stroje, chovatelské potřeby, technologie pro využití obnovitelných zdrojů energie či prezentace místních akčních skupin. To vše nabídl šestý ročník tradiční výstavy Podhory, který se vúterý konal vČisté vKrkonoších.
11 fotografií

Zemědělci vystavili techniku

Podnikání
Ilustrační foto
Úpice - Sérii prezentací, které mají lidem pomoci súsporami energie, uspořádá vnásledujícím období obecně prospěšná společnost Království– Jestřebí hory ve spolupráci sobchodníky, kteří se zabývají topnými systémy.

V Jestřebích horách pořádají road show

Krkonoše
Ilustrační foto
Česká Skalice - Chtěli byste ušetřit za energii a nevíte jak postupovat? Občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice pořádá v rámci ekologické osvěty na území Místní akční skupiny Mezi Úpou a Metují besedy na téma Jak ušetřit a nezmrznout aneb Jak nejlépe vytápět svůj byt.

Jak ušetřit peníze a zároveň nezmrznout

Náchodsko
Ilustrační foto.
Rychnovsko - Deset miliard korun získaných prodejem emisních povolenek rozdělí Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR v rámci programu Zelená úsporám. Od středy 22. dubna je možné podávat žádosti o dotaci na zateplení domu, výměnu oken nebo ekologické vytápění.

Kdy si podat žádost o dotaci na zateplení domu? Už zítra

Rychnovsko
Ilustrační foto
Olomoucký kraj -/DISKUTUJTE/ S mimořádně tíživou finanční situací se potýkají majitelé lesů. V důsledku ekonomické krize totiž prudce klesly ceny dřeva, které jim zajišťuje hlavní příliv peněz. Celé situaci podle podnikatelů nepomáhá ani státní podnik Lesy České republiky – neustále zvyšuje těžbu a ceny za dřeviny tak stoupat nemohou.

Majitelé lesů: Nízké ceny dřeva nás zničí

Olomoucko