ŠTÍTEK: království

Ilustrační foto
Kouřim - Vše se vrátilo do starých kolejí. Tak by se dala charakterizovat situace, která nastala vkouřimské Pražské ulici, která leží na silnici II/334. Tedy alespoň co se zvýšeného provozu týče. Obyvatelé ztamního předměstí Kouřimi chtěli zbudovat radar, tento návrh však zastupitelstvem města neprošel.

V Kouřimi nový radar nebude, pomůžou policejní hlídky

Kolínsko
Ilustrační foto
Hranicko/Přerovsko - Novinku zavedla od letošního roku obec Brodek u Přerova. Na ochranu obyvatel i majetku tam od ledna dohlíží strážník. Brodek u Přerova je tak vůbec první z obcí v přerovském regionu, která si zřídila vlastní policii.

V Brodku zavedli obecní policii

Hranicko
Ilustrační foto
Brodek u Přerova - Novinku zavedla od letošního roku obec Brodek u Přerova. Na ochranu obyvatel i majetku tam od ledna dohlíží strážník. Brodek u Přerova je tak vůbec první z obcí v přerovském regionu, která si zřídila vlastní policii.

V Brodku zavedli obecní policii

Přerovsko
ZMĚNA ADRESY. Cvičení rodičů s dětmi je jen jednou z mnoha činností  Centra pro rodinu. Nová adresa náplň  neovlivní.
AKTUALIZOVÁNO: Vimperk - Ten, kdo se bude chtít po polovině prosince vypravit do vimperského Centra do rodinu sídlící v Pasovské ulici, najde dveře zavřené. Neznamená to však, že by provozovatel Centra, Oblastní Charita Vimperk, zařízení zrušila, ale došlo pouze ke stěhování o několik set metrů jinam.

Centrum pro rodinu změnilo adresu, akce ale jedou dál

Prachaticko
Ilustrační: Brno-letecky
Brno - Brňané se budou brzy procházet po ulicích s názvy Dělostřelecká nebo Na Sedláku. Že je zatím nikdo nezná? Není se co divit. Teprve totiž vzniknou. Bude jich osm a každá z nich v jiné městské části. Většinou tam, kde místní starostové očekávají novou výstavbu. Názvy nových ulic včera schválili brněnští radní a ještě je musí potvrdit zastupitelé.

Nové ulice? Podle faráře i kanonů

Brněnsko
Ilustrační foto
Olomouc -Rekordně vysoké částky za sečení, odvoz a uložení trávy a zbytků zeleně zaplatí letos obce z Olomoucka. Jen v Olomouci se náklady na sečení travnatých ploch, odvoz a uložení biologicky rozložitelného odpadu vyšplhají k dvaceti milionům korun.

Obcím na Olomoucku chybějí kompostárny

Olomoucko
Karel Martinek
Dvůr Králové - Nové číslo Vlastivědného čtení je od čtvrtka na pultech prodejců. Časopis, který vydává městský úřad, tentokrát přibližuje výstavbu přehrady Království i osudy lidí, kteří kolem budoucí nádrže bydleli.

Čtení přibližuje i historii přehrady

Volný čas
Folklórní soubor Týnečáci.
Velký Týnec - Kulturní odpoledne pod názvem Království hraje, tančí a zpívá v sobotu uspořádali ve Velkém Týnci na Olomoucku. Divákům se v tamním Společenském domě představily folklorní soubory, dechová hudba a mažoretky z obcí, které jsou členy mikroregionu Království.
9 fotografií

VIDEO: Mikroregion Království se bavil v Týnci

Olomoucko
Jestřebí hory - dohoda
Havlovice - Místní akční skupina Království – Jestřebí hory se dnes sejde na výročním valném shromáždění. V kulturním domě její členové od 17.30 hodin proberou zprávu o činnosti a hospodaření v uplynulém roce. Účastníci shromáždění se zaměří i na plány, prodiskutují rozpočet.

Jestřebí hory chystají další plány

Podnikání
Poslední závod.
PROSTĚJOV - Tradičním závodem „Poslední kufr“, který tradičně pořádá SK Prostějov, se uzavřela podzimní sezona orientačních závodů. Závod se běžel v lese „Království“ v úplné rovině mezi Dubem nad Moravou a Grygovem.

Skončila sezona v orientačním běhu

Ostatní sporty
Otvor skrz konstrukci mostu se pozvolným tempem stále více zvětšuje. Dřevěné prkno, které bylo přes otvor položené, se dokonce celé propadlo.
Kouřimsko - Most Malátky mezi Kouřimí a Třebovlí přečká další zimu v havarijním stavu. Přitom ještě v březnu náměstek středočeského hejtmana pro dopravu Karel Vyšehradský tvrdil, že oprava mostku figuruje v návrhu plánu investic už pro letošní rok.

Poničený most přečká další zimu v havarijním stavu

Kolínsko
NA HORKÉ PŮDĚ. Hrdinové akčního thrilleru Království se pustili do boje, který vyhrají jen proto, že jsou Američané.
FILMOVÁ RECENZE - V roce 2003 při zákeřném pumovém útoku v saúdskoarabském Rijádu zahynuly desítky civilistů. Do znepřáteleného prostředí na místo činu se proto vypraví skupina agentů FBI, aby případ na vlastní pěst přešetřila. Na této situaci staví akční thriller Království své klady ale i zápory.

Akční řež v zemi Alláha

Umění
Ilustrační foto
CHOTĚVICE - Milovníci jedné stopy zamíří o víkendu do kempu Kateřina u Chotěvic. Pořadatelé z klubu Černí rytíři pozvali na pátek a sobotu osm kapel, připravili mnoho soutěží, boxerské a šermířské vystoupení, striptýz nebo noční ohňostroj.

Na Kateřinu zamíří opět motorkáři

Volný čas
Ilustrační foto.
KUTNÁ HORA - Doposud neznámý chmaták se páteční noci vloupal do vozu renault odstaveném u benzínové pumpy v obci Horky u Čáslavi. Majiteli způsobil škodu deset tisíc korun. K ránu se zase neznámému zloději hodila světla z dodávkového auta v kutnohorské Ostašově ulici a tak si je přivlastnil. Majiteli tak vznikla škoda 10 tisíc korun.

Páteční noci se v regionu kradlo

Zločiny a soudy