ŠTÍTEK: krása

OBRAZEM: Když se medvěd nebo levhart pokoušejí létat
Nad fyzickými schopnostmi zvířat zůstává často rozum stát. Podívejte se na fotografie zvířat v jejich přirozeném prostředí během lovu, her nebo hledání potravy. U nás v Česku se říká, že kdo neskáče, není Čech. Ale v přírodě platí úplně jiné pravidlo – kdo neskáče, nepřežije.

OBRAZEM: Když se medvěd nebo levhart pokoušejí létat

Články
Navštivte Maroko – skvost arabské kultury
Dnes bychom vám rádi představili klenot nejzápadnějšího cípu Afriky. Zemi mnoha barev, vůní, chutí a zvyků, kterou byste měli okusit na vlastní kůži. Poodkryjte s námi roušku tajemného Maroka…

Navštivte Maroko – skvost arabské kultury

Články
Křehké sifaky žerou hlínu
Sifaka je jedním z nejkrásnějších a zároveň nejohroženějších lemurů na Madagaskaru. A jedním z vůbec nejohroženějších savců na světě. Vyskytuje se na jediném místě – v horských deštných pralesích národního parku Marojejy a v rezervaci Anjanaharibe-Sud na severovýchodě ostrova Madagaskar.

Křehké sifaky žerou hlínu

Články
Obsah časopisu – leden 2011
Na světě je sedm miliard lidí a tento počet se bude zvyšovat i v dalších desetiletích. Na světě začíná být těsno, ale stále je hodně věcí, které je možno dále objevovat, ať již jde o staré rukopisy z pouštního Timbuktu a nově objevovaná centra zaniklých indiánských kultur, jako je Cahokia, nebo o přírodní krásu v podobě Největší jeskyně či podmořský svět u Souostroví Phoenix. Člověk by ani neřekl, že se jedná o 100. číslo vydané v českém jazyce.

Obsah časopisu – leden 2011

Časopis
Obsah časopisu – prosinec 2010
V prosinci se s námi můžete vydat napříč Mléčnou dráhou i tisíce let do minulosti hledat pravdu o velikosti říše biblických králů Šalomouna a Davida. Ocenit krásu labutí nebo nahlédnout do pod závoj uvězněného světa afghánských žen. Můžete si také zkusit sami odpovědět na otázku, co má větší cenu, zda lososi nebo zlato na Aljašce. Ztrátu, kterou by znamenalo hrozící vyhynutí netopýrů v USA, nikdo asi nespočítá.

Obsah časopisu – prosinec 2010

Časopis