ŠTÍTEK: kůže

Při prohlídce bytu Karla Denkeho čekala policisty hrůzná podívaná
V domovské obci hrál během bohoslužeb v kostele na varhany a mezi sousedy byl oblíbený. "Papa Denke", "Vater Denke" ("táta" či "otec" Denke) říkali lidé, když o něm mluvili. Chválili si jeho velkorysost, starostlivost a nesobeckou péči o druhé. Jenže Karl Denke měl i druhou tvář - tvář sériového vraha a kanibala, za nímž zůstaly desítky mrtvých a snědených tuláků. Od narození zapomenutého lidojeda uplynulo 150 let. 
13 fotografií

Postrach tuláků. Pruský kanibal vraždil bezdomovce, jejich maso jedl i prodával

Svět
Bývalá rota a jak vypadá dnes.
Bystřice, nebo také Fichtenbach či Fuschova Huť, je dnes obklopena tichem. Místo na Domažlicku, které před sto lety žilo, může dnes nahánět husí kůži. Vesnice, kdysi plná skláren a brusíren, byla za první republiky oblíbeným turistickým místem, dnes ale neexistuje. Turisté narazí pouze na zbytky z období sklářství a oprýskanou budovu bývalé roty pohraniční stráže.  
17 fotografií

Tajemství někdejší sklářské vsi. Přitahuje Bystřice satanské rituály?

Cestujeme
Zapocenou roušku je vhodné přes den měnit, radí Monika Arenbergerová.
Stárnutí pleti nezastavíme, ale můžeme ho výrazně zpomalit. Jak správně o pokožku pečovat v době koronavirové epidemie, kdy jsme zahaleni v rouškách někdy i dlouhé hodiny, radí docentka Monika Arenbergerová z Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Existují zaručené elixíry mládí, které naši pleť zakonzervují na dlouhá léta?
14 fotografií

Za špatnou pleť si můžeme sami, říká dermatoložka. Zabijáků pokožky je několik

Ženy
Proděkanka 3. LF UK Monika Arenbergerová.
V čekárně Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady je vždycky plno. Až na poslední tři měsíce, kdy lidé zůstávali se svými kožními problémy kvůli pandemii raději doma. To je ovšem velmi nebezpečné, neboť kožní nádory je třeba diagnostikovat co nejrychleji. O tom, ale také o obličejích pod rouškou Deník hovořil s docentkou Monikou Arenbergerovou.
8 fotografií

Dermatoložka: Kůže trpí, proto roušky měňte a místo dezinfekce si myjte ruce

Zdraví
Majitel tetovací salón Tattoo Zone Ivo Výboch tetuje kozu, 29. května 2020 v Krnově.
Ochránci zvířat mohou zůstat v klidu, Ivo Výboch nepracoval na živém tvorovi, nýbrž na koze tělocvičné, vyřazené po létech služby ze základní školy. Tetoval ji v japonském stylu, používal více barev a stínoval. Tak, jako při běžné práci, ve které patří mezi tuzemskou špičku. Yakoza vznikala šedesát hodin, byla to neobvyklá práce na neživé kůži.
14 fotografií

Co dělal špičkový tatér Výboch, když nemohl tetovat lidi? Pod jehlu šla koza

Ostravsko