ŠTÍTEK: kůže

Brňan Petr Mezník pracuje jako grafik. Ve volném čase vyrábí kožené opasky, peněženky či motýlky.
Při plachtění vzduchem v Itálii se mu stala nehoda a tři měsíce si léčil zranění zad. Vášnivý paraglidista a grafik Petr Mezník z Brna tak přemýšlel, jak strávit volný čas. "Nemohl jsem toho moc dělat. Tehdy se zrodila první myšlenka pokusit si vyrobit peněženku. Koupil jsem si velký kus kůže, pár základních nástrojů a za pomoci internetu ji vyrobil," vzpomíná na své začátky čtyřiatřicetiletý muž.

Nehoda a čtvrt roku léčení ho přivedlo ke kůži. Relax od počítače, pochvaluje si

Zprávy z Česka
Malý Péťa z Krupky.
Pokusili jsme se znovu oživit události, výkony z předchozích dvanácti měsíců, jež lze bez přehánění označit za zázraky. Než se tak stalo, málokdo mohl uvěřit, že se klinicky mrtvé mámě narodí zdravá dcera, či tomu, že sportovkyně s jednou nohou a částí plic přeplave kanál La Manche. A tak tomu je často. Jsme obklopeni realitou, která nám přijde neměnná, mnohdy nás trápí a říkáme si, že ke změně pomůže snad už jen zázrak. Ten ale nepřijde (téměř) nikdy sám od sebe. 

Deník příběhem Motýlka Péti z Krupky inspiroval k pomoci

Teplicko
Ilustrační foto.
Škodu ve výši 33 tisíc korun způsobil zatím nezjištěný zloděj, který někdy v době od 17. listopadu do 1. prosince vnikl do rekreační chaty v katastru obce Milešov. „Ukradl z ní dva televizory, repliku zbraně, kančí kůži, toustovač, rychlovarnou konvici, DVD přehrávač, vysavač, solárium, několik povlečení a prostěradel. Z garáže ještě vzal vrtačku, štípačku na dřevo, tlakovou myčku a pračku,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Z chaty u Milešova zloděj vzal kančí kůži i povlečení

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Atmosféru blížících se Vánoc navodí od 8 do 15 hodin betlém, poštovní schránka pro Ježíška, stánky s převážně ručně vyráběným zbožím, vánoční ozdoby, šperky, bižuterie, keramika, výrobky ze dřeva a kůže, hračky, výrobky chráněných dílen, jmelí, marmelády, čaje a káva. 

Tip na sobotu 30. listopadu: Vánoční jarmark v Bohumíně

Volný čas
Ilustrační foto.
Atmosféru blížících se Vánoc navodí od 8 do 15 hodin betlém, poštovní schránka pro Ježíška, stánky s převážně ručně vyráběným zbožím, vánoční ozdoby, šperky, bižuterie, keramika, výrobky ze dřeva a kůže, hračky, výrobky chráněných dílen, jmelí, marmelády, čaje a káva. 

Vánoční jarmark v Bohumíně

Volný čas
Noc venku na Baťkově náměstí v Hradci Králové.
/FOTOGALERIE/ Spacák a deka. Raději dvě. Termoska s horkým čajem a pár svíček jako luxus navíc. Čtrnáct lidí v Hradci Králové a desítky dalších v celém kraji dobrovolně strávili noc na pátek pod širým nebem, aby upozornili na životní osudy lidí bez domova. Ve Dvoře Králové spalo venku rekordních 109 lidí, mezi nimi také starosta města Jan Jarolím.
16 fotografií

V kůži bezdomovce. Desítky lidí strávily noc venku, ve Dvoře Králové i starosta

Krkonoše
Návštěvníci Multimediálního dne 2019 na brněnské Fakultě sociálních studií
Brno /FOTOGALERIE/ - Alespoň na chvíli se v kůži novináře ocitají lidé, kteří v pátek přichází na Multimediální den na brněnské Fakultě sociálních studií ke stánku Brněnského deníku Rovnost. Redakční tým návštěvníkům nabízí hry, při kterých si vyzkouší psaní článků či přípravu textů na web. Stánek Rovnosti bude na akci až do jedné hodiny odpoledne a rádi uvítáme všechny návštěvníky.
9 fotografií

Multimediální den je v plném proudu. Ke stánku Rovnosti již přišly desítky lidí

Brněnsko
Hana Kadlecová s manželem Marianem a synem Martínkem.
Haně Kadlecové je 32 let, je předsedkyní Spolku Ichtyóza, věnuje se rodině, domácnosti a péči o sedmiletého Martínka. Martínek se narodil s ichtyózou. Hanka Kadlecová nemohla mít s manželem vlastní dítě, tak chtěli nějaké z dětského domova a původně si jeli pro zdravé miminko do roka. Když byli v dětském domově, náhodou potkali Martínka. V té době mu bylo 2,5 roku. Začali jsme se sociální pracovnice ptát, co to Martínek má za nemoc. Věděli jen, jak se nemoc jmenuje, že je to vrozená nemoc kůže, ichtyóza, ale detaily ne,“ vypráví o jejich prvním osudovém setkání Hanka Kadlecová.

Hana Kadlecová: I s ichtyózou se dá normálně žít

Zprávy z Česka