ŠTÍTEK: Ladislav Zibura

Růžové kolo. Ilustrační foto.
České Budějovice - Už 18. března budete moci zkrotit „Daňové přiznání“, provětrat „Rotoped“, či se pokusit zlomit nový rychlostní rekord na „Tryskomyši“. Současně s festivalem Jeden svět totiž v Českých Budějovicích začíná už 5. sezona sdílených růžových bicyklů s humornými názvy.

Rekola se chystají už na pátou sezonu

Českobudějovicko
Do prostějovského kina po roce přijel cestovatel a bavič Ladislav Zibura. A téměř zcela zaplnil sál.
/ROZHOVOR/Cestovatel, dobrodruh ale také bavič. To je vizitka Ladislava Zibury, muže, který se chůze nebojí. A tak prošel po svých Nepál, Kavkaz či Turecko. A právě o své tisícikilometrové pouti přes Turecko do Jeruzaléma přijel v úterý povědět prostějovskému publiku. "Svět je plný úplně normálních lidí. Jsou ale až příliš normální, než aby se o nich psalo," říká například o svých zkušenostech se setkáváním i pobytu u místních, což je jednou z částí jeho cest.
14 fotografií

Cestovatel Ladislav Zibura zavítal do Prostějova. Čekal ho sál plný lidí

Prostějovsko
Ilustrační fotografie.
Hradec Králové - Ostřílený cestovatel Ladislav Zibura se ve středu vrací do hradeckého kina Bio Central. Tentokrát bude pětadvacetiletý poutník vyprávět o své cestě po zemích Kavkazu.

Známý cestovatel zavede na Kavkaz

Volný čas
Prezentiáda.
Studentský spolek Student Cyber Games společně s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity (ESF) vyhlásil devátý ročník soutěže Prezentiáda. Soutěž má rozvíjet u mládeže prezentační schopnosti a učit je hravou formou. Přilákat je nově pomohou i slavné osobnosti. Soutěže se každoročně účastní stovky studentů. Do loňského ročníku se přihlásilo 804 studentů, kteří utvořili 333 týmů.

Žáci a studenti budou soutěžit v prezentování o ceny

Příbramsko
Cestovatel Ladislav Zibura dorazil do Prostějova. Sebou přivezl nejen mnoho zážitků, ale také svůj neotřelý humor.
Pěšky procestoval svět, napsal knihu, a se svým turné o dalekých končinách dorazil v úterý do Prostějova. A zde si okamžitě svým vtipem a výřečností získal publikum. Řeč je o Ladislavu Ziburovi, mladém cestovateli, který se v jedné zásadní věci od svých kolegů dobrodruhů liší: cestuje zásadně pěšky. „Dostanu se tak nejblíže k lidem," vysvětlil plnému sálu prostějovského kina.
10 fotografií

Cestovatel Ladislav Zibura: Neumím si představit, že někdo chce žít jinde

Prostějovsko
Pěšky ušel tisíc čtyři sta kilometrů
Kolín – Čtyřicet dní byl na cestě, zásadně pěšky ušel tisíc čtyři sta kilometrů a za tu dobu, především vinou postního ramadánu, zhubl deset kilogramů. To jsou zásadní čísla putování mladého cestovatele Ladislava Zibury, který se na svoji pěší pouť vydal autobusem ze Sofie do cílového Jeruzaléma.
12 fotografií

Ladislav Zibura bavil mladé publikum

Kolínsko
Student Ladislav Zibura tráví své prázdniny bez kamarádů, sám se vydává na pěší pouti. Došel tak už do Santiaga de Compostela, do Říma a do Jeruzaléma. O svých zážitcích z cest dokáže vyprávět tak zaníceně, že vyprodává přednáškové sály.
České Budějovice - „Často mívám chuť k takové rošťárně. Když jsme se při natáčení AZ-kvízu v šatně potkali s Petrem, okamžitě jsme udělali gentlemanskou dohodu. Moje strategie byla získat všechny tři vrcholy trojúhelníku. Jsem rád, že se mi to podařilo," usmívá se 22letý student žurnalistiky Ladislav Zibura z Českých Budějovic, který v tradiční vědomostní soutěži zazářil coby nejhorší hráč v historii a díky tomu si ho všimla velká část národa.

Nestydí se být nejhorším hráčem AZ-kvízu ani ustrašeným poutníkem

Českobudějovicko
Student Ladislav Zibura tráví své prázdniny bez kamarádů, sám se vydává na pěší pouti. Došel tak už do Santiaga de Compostela, do Říma a do Jeruzaléma. O svých zážitcích z cest dokáže vyprávět tak zaníceně, že vyprodává přednáškové sály.
České Budějovice - „Jsem zvyklý trávit prázdniny chůzí. Protože letos nikam nejdu, už jsem i docela ztloustl. Nevím, asi budu muset začít běhat," říká Ladislav Zibura. Na poutnické cesty budějovického rodáka Ladislava Zibury padly už troje prázdniny, ty letošní tráví vsedě a sepisuje o tom všem chození knihu, která vyjde v říjnu. Santiago de Compostela, Řím a Jeruzalém, celkem 3700 kilometrů.
8 fotografií

Chodí po světě a pak o tom vypráví tisícům lidí

Z okolí
Ladislav Zimbura vyrazil pěšky do Jeruzaléma. Co při tom zažil, povypráví 17. května v krnovském klubu Kofola.
Ladislav Zibura si v létě sbalil 12 kilo svého živobytí do batohu, hodil si ho na záda a vypravil se pěšky do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu se mu podařilo ujít 1400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanout pod Zdí nářků a prožít největší dobrodružství svého života.

Jak šel Ladislav Zibura pěšky do Jeruzaléma

Cestujeme
Ladislav Zimbura vyrazil pěšky do Jeruzaléma. Co při tom zažil, povypráví 17. května v krnovském klubu Kofola.
Krnov – Ladislav Zibura si v létě sbalil 12 kilo svého živobytí do batohu, hodil si ho na záda a vypravil se pěšky do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu se mu podařilo ujít 1400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanout pod Zdí nářků a prožít největší dobrodružství svého života.

Jak šel Ladislav Zibura pěšky do Jeruzaléma

Bruntálsko
Tučňáci z Madagaskaru.
Teplicko -  Výstava k 70. výročí ukončení 2. světové války je věnována zásadnímu historickému přelomu, kterým rok 1945 byl a změnám, které Teplicím a regionu přinesl. Kromě událostí posledních válečných měsíců a konce války se zabývá i vývojem v prvních měsících obnoveného Československa. Výstava trvá od 17.4. – 21.6.2015

KULTURNÍ SERVIS: KINA, DIVADLA, VÝSTAVY

Volný čas