ŠTÍTEK: Lenka Procházková

Přijímací zkoušky. Ilustrační foto.
Na jaké výsledky museli loni dosáhnout žáci v přijímacích testech z českého jazyka a matematiky, aby byli přijatí na žádané střední školy v okrese? A jak se pro letošek změnil počet zájemců o studium? Deník zná odpověď. Přinášíme přehled konkrétních čísel ze středních škol, které patří na Jihlavsku mezi nejvyhledávanější. Tabulku najdete na konci článku.

Jaké úrovně dosahují žáci u přijímaček? Deník zmapoval situaci na Jihlavsku

Jihlavsko
Lenka Procházková na svého prastrýce s láskou vzpomíná. Uspořádala výstavu, kde si ho místní mohli připomenout.
/FOTO/ Fotografování, ale také třeba denní záznamy počasí, kompletní seznam obyvatel Střížova včetně jejich předků, hospodářský deník, sportovní výsledky a v neposlední řadě evidence tisíců pořízených fotek. Vedle toho záliba v astronomii a sbírání LP desek. To vše zajímalo Bohuslava Kabelku ze Střížova na Jihlavsku. Před čtyřiatřiceti lety ho postihl těžký infarkt a po komplikacích zemřel v listopadu roku 1988 v pouhých osmašedesáti letech.
8 fotografií

Procházková: Strýc si roky zapisoval denně počasí. Rád fotil a sbíral desky

Jihlavsko
Černé pomněnky říkají asistentkám prevence kriminality z Lovosic Lence Procházkové a Miluši Hudečkové.
Ráno je zastihnete na lovosických přechodech kvůli školákům. Pak kontrolují špatně zaparkovaná auta a jestli do města nevjíždějí kamiony. Od ledna i správné fungování nových parkovacích automatů. „Paní si bere lístek, tak je to v pořádku,“ ukazují Miluše Hudečková s Lenkou Procházkovou redaktorovi Deníku, který s asistentkami prevence kriminality vyrazil na obchůzku města. 
16 fotografií

Naší zbraní jsou ústa, říkají lovosické „pomněnky“ v černé uniformě

Litoměřicko
Stáj Rozárka má opět mistry ČR v paradrezuře. Úspěch slavila Tereza Dubcová.
/FOTOGALERIE/ Skvělý úspěch sklidila v uplynulých dnech bykáňská Stáj Rozárka, nezisková organizace, která se zabývá především hipoterapií a paradrezurou čili drezurním ježděním hendikepovaných. Tereza Dubcová, jezdkyně reprezentující právě barvy Stáje Rozárka, zvítězila na Mistrovství ČR v paradrezuře v kategorii Novice (nezařazených jezdců). Toto mistrovství se konalo v areálu Equine Sport Center Olomouc.
7 fotografií

Stáj Rozárka na Bykáni má opět mistry České republiky v paradrezuře

Ostatní sporty
Kladenské aerobičky na ME v polském Krakowě. Bronz pro Dancers Kladno
Kladno – Starobylé polské město Krakov, kde kdysi vládli čeští Přemyslovci, hostilo na konci minulého týdne evropský šampionát v aerobiku. Pod úchvatným hradem Wawel se dařilo také početné skupině vyslanců, či lépe řečeno vyslankyň z Kladna a okolí. Pět kladenských klubů se na ME předvedlo ve vrcholné formě a sbíraly i medaile včetně nejcennějších.
22 fotografií

FOTO: Jako sen. Všechny kladenské kluby mají medaili!

Ostatní sporty
MK Kladno, vítězný Car Race
Kladno – O víkendu se v Lounech uskutečnil poslední nominační závod ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Tentokrát se rozhodovalo o tom, kdo pojede hájit české barvy na mistrovství světa na podzim v Holandsku. Současná příprava týmů ovšem nabírá na obrátkách i kvůli blížícímu se mistrovství Evropy konaném ve dnech 30. května – 1. června v sousedním Polsku.
11 fotografií

FOTO: Dancers v cestě na Evropu i svět nezastavilo ani krvácení

Ostatní sporty
Opět v lázních! Miloň Čepelka a hudebník a spisovatel Josef Pepson Snětivý se po více než dvou letech vracejí do Františkových Lázní. Vystoupí zde ve středu 20. března.
Františkovy Lázně – Cimrmanolog a umělec slova psaného, mluveného i zpívaného Miloň Čepelka a hudebník a spisovatel Josef Pepson Snětivý se po více než dvou letech vracejí do Františkových Lázní.

Vnímavé publikum příjemně překvapilo

Volný čas
Tereza „ Vepřoun“ Dvořáková (Hakim gym)  X  Alena Hladíková (KTSO Praha) // Noc válečníků 10 završila 5 let existence tohoto úspěšného kladenského festivalu bojových umění v režii Pavla Hakima Majera
Kladno /ROZHOVOR/ - Zase se postaví do ringu před svými kladenskými fanoušky a zase jednu chvíli nebude chápat, co tam vlastně dělá. Pak ale rozhodčí dá pokyn a z ní všechno spadne. Začne tvrdá bitva, kde si holky půjdou po krku. Kladenská bojovnice Tereza Dvořáková přezdívaná Vepřoun jich má za sebou 52 a jen patnáctkrát prohrála. Teď se chystá na patnáctou Noc válečníků.

Tereza "Vepřoun" Dvořáková: S holkama si jdeme po krku!

Ostatní sporty
Kopie Mariánského sloupu od sochaře Petra Váni je v současnosti umístěna na provizorním kovovém podstavci v bočním vchodu Týnského chrámu.
Praha - Více než pětadvacet let trvají snahy navrátit Mariánský sloup na Staroměstské náměstí. Nyní jsou zdá se u konce, stavba získala souhlas klíčových úředníků. Iniciátoři obnovy doufají, že k ní dojde příští rok, tedy přesně 100 let po stržení sloupu. Návrat tehdejší dominanty na Staroměstské náměstí mohou ale ještě zkomplikovat její odpůrci.
4 fotografie

Mariánský sloup získal souhlas úřadu, návrat už zdrží jen odvolání

Praha