ŠTÍTEK: Leoš Janáček

Od 1. srpna 2017 je v provozu nová stanice lanovky na Pustevnách. Byla postavená podle návrhu kopřivnického architekta Kamila Mrvy.
Když nejsou Beskydy zasypané sněhem, vybízejí pěší turisty k výletům, zdolávání vrcholů a navštěvování vyhlídek. O Valašsku nelze říct, že má bohatou historii za sebou, protože se zde dodnes dodržují a ctí staré tradice a na některých místech jako by se zastavil čas. Ale jenom na chvíli. Od stolu s talíři plnými valašských specialit v chaloupce ve skanzenu můžete rovnou vyrazit fotografovat krásy přírody na fotostezku. Deník na cestách přináší tipy na to nejzajímavější, co nabízejí Beskydy a jejich okolí.
17 fotografií

Fotogenické Beskydy: Poznejte slavné rodáky, tradiční jídla i výrobu klobouků

Cestujeme
Kateřina Kněžíková vystoupí s Janáčkovou filharmonií Ostrava
Po nucené odmlce odehraje Janáčkova filharmonie Ostrava 19. června ve 20 hodin opět orchestrální koncert pro veřejnost. Koncert nazvaný Kouzelná noc s Kateřinou Kněžíkovou, který se uskuteční v sále Domu kultury města Ostravy, bude prvním koncertem celého orchestru po více než třech měsících.

Kateřina Kněžíková vystoupí s Janáčkovou filharmonií

Čtenář reportér
Rozhovor s Jiřím Pavlicou z Hradišťanu.
Jedinečnou atmosféru vyprodaných společných koncertů Hradišťanu, Spirituál kvintetu a operní pěvkyně Dagmar Peckové si lidé připomenou na novém dvojalbu, které právě vydává brněnské Indies Scope. „Zpočátku jsem vydání takové desky nebyl nakloněný. Ale po vyslechnutí pracovní verze, v době pandemie, kdy člověk samozřejmě přemítal o smyslu svého konání, jsem za ni velmi rád. Zachycuje něco, co se už nebude opakovat,“ říká umělecký vedoucí Hradišťanu, hudebník a skladatel Jiří Pavlica.
9 fotografií

Jiří Pavlica o novém albu: Živý záznam poslední spolupráce ještě umocnila smrt

Volný čas
Centrum Prostějova v době pandemie koronaviru
Česko hlásí 2 541 potvrzených případů nákazy koronavirem, počet provedených testů vystoupal na 36 374. Na svých webových stránkách o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. V pátek stoupl počet nakažených o 373, což je zatím nejvyšší denní přírůstek. Nakazilo se i dvanáct lidí z domova důchodců v Havlíčkově Brodě, převážně se jednalo o klienty. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěch nastává kritická fáze epidemie. 
16 fotografií

Česko zaznamenalo nejvyšší denní přírůstek případů. Koronavirus má 2 541 lidí

Česko
Nové nanotechnologie na ostravském letišti
Novou hygienickou nanotechnologii TiZonic aplikovala dnes v prostorách Letiště Leoše Janáčka Ostrava ostravská společnost NanoZone s.r.o. Jedná se o inovativní japonskou technologii s obsahem nanočástic TiO2. Technologie funguje na principu fotokatalýzy, která dokáže s okamžitou účinností dlouhodobě – tedy minimálně po dobu tří let – eliminovat rizika přenosu infekčních nákaz. Technologie je bezpečná a bez vedlejších účinků.
5 fotografií

Na letišti v Mošnově byla aplikována nejmodernější hygienická nanotechnologie

Podnikání