ŠTÍTEK: Lešná

V zámku Lešná u Valašského Meziříčí bude 1. května otevřena výstava věnovaná spodnímu prádlu a voňavkám našich předků.
Lešná u Valašského Meziříčí – Historické spodní prádlo a kosmetické flakony dávných časů lze od 1. května uvidět v Lešné u Valašského Meziříčí. Zámecká expozice dá nahlédnout do soukromí šlechty, měšťanstva i obyčejných lidí v období od 14. do počátku 20. století.
4 fotografie

Toaletní sklo a spodní prádlo v zámku

Volný čas
Jakub Petr. Ilustrační foto.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Zvláštní zápas čeká v dalším ligovém kole Jakuba Petra. Odchovanec olomoucké Sigmy, za kterou nastoupil v úvodních dvou zápasech aktuální sezony, by se měl podle posledních informací postavit podruhé v životě proti svému mateřskému klubu.

Jakub Petr: Zápas zvládneme, Sigma se zachrání až doma

Fotbal
Zámecký altán v roce 1910 – naturalistický kruhový altánek byl postavený z kmenů stromů tvořících nosné sloupy a krytý byl doškovou střechou.
Lešná /SERIÁL TÝDENÍKU/ - Dny Země obecně pomáhají vnímat a pochopit prostředí, ve kterém žijeme, a pečovat o něj. Dny Země v lešenském parku, trvající od 22. dubna do 5. května, nebudou výjimkou. V parku proběhne hravý program s poznáváním a zkoumáním přírody.

Dny Země připomenou historii lešenského parku

Valašsko
Cyklostezka Bečva. Ilustrační foto.
Valašsko - Sobotu 26. dubna by si měli do svých kalendářů a diářů výrazně poznamenat milovníci cyklistiky. Právě na tento den totiž připadá oficiální zahájení sezony na Cyklostezce Bečva.

Všichni do pedálů! Sezóna začíná

Valašsko
Ilustrační foto.
Vsetín - Několikatýdenní práce vsetínských kriminalistů slaví úspěch. Chytili muže, který vykradl dvě desítky aut po celé Moravě. Jedná se o pětatřicetiletého muže z Ostravy. Po nocích kradl z aut navigace, přes den se zaměřoval na vloupání do aut před mateřskými a základními školami.

Vykradl dvě desítky aut, teď je stíhaný na svobodě

Zločiny a soudy
Detail intarzované desky stolu (pozdní baroko) a konšelský nábytek.
Valašské Meziříčí - Pozdně renesanční malovaný strop, původní barokní podlaha, intarzovaný sekretář z počátku 18. století… K výčtu dřevěných unikátů na zámku Lešná u Valašského Meziříčí se od dubna přidává tzv. konšelský nábytek, vyrobený v bývalé dřevařské škole ve Valašském Meziříčí.

Krása lidového umu do dřeva zakletá

Volný čas
Ilustrační foto.
Zlín – Při příležitosti pololetního vysvědčení nabízí zlínská zoo oblíbenou akci. Každý žák základní nebo střední školy, který předloží vysvědčení nebo jeho kopii v pokladně zoo, bude mít ve dnech 31.1. až 2. února 2014 (tzn. v pátek, v sobotu a v neděli) zajištěn volný vstup do zoo. Navíc na každého školáka čeká malý dárek.

S pololetním vysvědčením zdarma do ZOO

Zlínsko
Ilustrační foto.
Je vhodné ptáky přikrmovat? Určitě ano. Především v zimě, při silných mrazech a vysoké sněhové pokrývce, kdy je přirozené potravy nedostatek. Dalším důvodem, proč lidé ptáky přikrmují, je možnost pozorovat ptáky zblízka.

Jak nalákat ptáky na krmítko?

Bydlení
Ilustrační foto.
Valašsko - Je vhodné ptáky přikrmovat? Určitě ano. Především v zimě, při silných mrazech a vysoké sněhové pokrývce, kdy je přirozené potravy nedostatek. Dalším důvodem, proč lidé ptáky přikrmují, je možnost pozorovat ptáky zblízka.

Jak nalákat ptáky na krmítko?

Valašsko
Stavba lanového centra v Otrokovicích
Otrokovice - Nové lanové centrum poslouží už ve druhé polovině příštího roku dětem v Otrokovicích. Na jeho stavbě vedle koupaliště v tamní části Baťov už pár měsíců pracují dělníci. Vyjde na necelé tři miliony korun. Nejedná se ale o investiční akci města, realizuje ji na své náklady otrokovická firma Ekoregional.
3 fotografie

Na Baťově staví u koupaliště lanové centrum se zázemím

Zlínsko
Ilustrační foto.
Valašsko - Člověk bez stromů nemůže přežít, stromy bez člověka ano. Všichni to víme, ale někdy je dobré si známé pravdy připomínat. Na podzim je ideální příležitost k připomenutí významu stromů.

Den stromů včera a dnes

Valašsko
Kimberly a Dextera v zoo pokřtil Saša Rašilov
Zlín – Kimberly a Dexter, to jsou dvě nová jména v ZOO Zlín. Patří čtyřměsíčním koťatům tygra ussurijského, které se narodily 29. května tygrům devítileté Tanji a dvouletému Josefovi. V neděli měly koťata svůj velký den, vždyť byly jejich křtiny. Kmotrem malých tygrů se stal Saša Rašilov a jeho dcera Tonička.
7 fotografií

Kimberly a Dextera v zoo pokřtil Saša Rašilov

Zlínsko
Tradiční noční koňská show. Ilustrační foto
Zlínský kraj - Ani nadcházející víkend ve Zlínském kraji rozhodně nebude nuda. Na výběr se nabízí řada výjimečných akcí. Koncert skupiny Alphaville, ohňová show či noční prohlídka hradu. Deník pro vás má jejich výběr.

6 + 1 tip, jak prožít nadcházející víkend

Zlínsko
Loutkové divadlo. Ilustrační foto.
Lešná – Pouze do konce prázdnin trvá výstava Úchvatný svět historických loutek v zámku v Lešné. Loutky zde vystavují už od května a za tu dobu je obdivovalo nespočet dospělých i dětských návštěvníků.

V Lešné vystavují loutky

Volný čas
Ivona Juříková, Hvozdná
Zlín - Volné vstupy do zlínské zoologické zahrady či poukázka na nákup fotografické techniky. Takové ceny čekají na vítěze fotografické soutěže, kterou i letos vyhlásila zlínská zoo.

Soutěž: foťte pro zlínskou zoo

Zlínsko
Loutkové divadlo. Ilustrační foto.
Lešná - Den loutek bude hostit zámecký park v Lešné. Zábavný a tvořivý program doplní v neděli výstavu, na níž je možné zhlédnout na 250 historických marionet a 18 loutkových divadel.

Lešná ožije loutkovým divadlem

Volný čas
Natáčení reklamy ve zlínské Zoo
Nekrmte herce, tleskejte zvířatům. Tak zní motto nové propagační kampaně zlínské ZOO a Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Reklamní dílko se natáčelo během běžného nedělního provozu zlínské zoologické zahrady. Pokud jste se kolem jedné hodiny pohybovali v okolí zámku Lešná, je možné, že se brzy v reklamním snímku poznáte.
20 fotografií

Nekrmte herce, hlásá nový reklamní spot zlínské ZOO

Cestujeme
Natáčení reklamy ve zlínské Zoo
Zlín – Nekrmte herce, tleskejte zvířatům. Tak zní motto nové propagační kampaně zlínské zoo a Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Reklamní dílko se natáčelo během běžného nedělního provozu zlínské zoologické zahrady.
20 fotografií

Nekrmte herce! Točí se reklama

Zlínský kraj
Natáčení reklamy ve zlínské Zoo
Zlín – Nekrmte herce, tleskejte zvířatům. Tak zní motto nové propagační kampaně zlínské zoo a Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Reklamní dílko se natáčelo během běžného nedělního provozu zlínské zoologické zahrady.
20 fotografií

Nekrmte herce! Točí se reklama

Zlínsko