ŠTÍTEK: Lešná

ilustrační foto k pozvánce na Novoroční vyjížďku cyklistů ve Zlíně 2020.
Společnost KCK Cyklosport Zlín ve středu 1. ledna pořádá tradiční Novoroční jízdu Zlínem. Sraz všech účastníků včetně zájemců z řad široké veřejnosti je u sídla firmy na parkovišti KCK v ulici Bartošova vedle budovy Makro v Otrokovicích, v 11 hodin. V 11.15 hodin se bude losovat tombola, v 11.30 hodin cyklisty čeká přejezd do Zlína.
3 fotografie

Cyklisté Force KCK cykloteam Zlín ve středu pořádají tradiční novoroční vyjížďku

Ostatní sporty
Členové badatelského klubu při Základní škole v Krhové na exkurzi u mokřadu v Hrachovci u Valašského Meziříčí; úterý 15. října 2019
Dlouhá léta to bylo zarostlé a vyschlé místo ukryté v lesíku poblíž Rožnovské Bečvy ve valašskomeziříčské městské části Hrachovec. Nedávno sem přišli lidé s technikou, bujný porost vymýtili a někdejší mokřad znovu vyhloubili. Teď už se jeho sedm tůní pozvolna plní vodou z nehlubokého spodního pramene.
13 fotografií

Obnovují mokřady, aby pomohli churavějící krajině

Z okolí
Členové badatelského klubu při Základní škole v Krhové na exkurzi u mokřadu v Hrachovci u Valašského Meziříčí; úterý 15. října 2019
Dlouhá léta to bylo zarostlé a vyschlé místo ukryté v lesíku poblíž Rožnovské Bečvy ve valašskomeziříčské městské části Hrachovec. Nedávno sem přišli lidé s technikou, bujný porost vymýtili a někdejší mokřad znovu vyhloubili. Teď už se jeho sedm tůní pozvolna plní vodou z nehlubokého spodního pramene.
13 fotografií

Obnovují mokřady, aby pomohli churavějící krajině

Valašsko
Na snímku pětasedmdesátiletý nejstarší účastník Jan Hanuš ze Zábřehu na Moravě
Do pětatřiceti let běhal na lyžích jako turista nebo instruktor při lyžařských kurzech svých žáků z automobilní školy. „K závodění mě vyhecovali moji synové-dvojčata, kteří tehdy trénovali v lyžařském klubu,“ vypráví pětasedmdesátiletý Jan Hanuš ze Zábřehu na Moravě, jenž byl nejstarším účastníkem sobotního běhu na kolečkových lyžích z valašskomeziříčské části Bynina na kopec Vysoká v Lešné.
17 fotografií

Pokořil slavnou Marcialongu, popral se i s výjezdem na Vysokou

Valašsko
Němečtí vojáci bourají spolu s celníky Svobodného města Gdaňsk 1. září 1939 hraniční závoru v Sopotech, oddělující tzv. Polský koridor od zbytku Německa. Koridor zaručoval Polsku přístup k moři a ke gdaňskému přístavu
Záhy po obsazení zbytku Československa hitlerovským Německem zamířily do sousedního Polska první čeští emigranti, což byli převážně pováleční vojáci 1. republiky. Když Německo napadlo Polsko, čítala československá vojenská skupina v Lešné (na území dnešního Běloruska) necelých 900 mužů. Dne 3. září 1939 vstoupila jako Legie Čechů a Slováků do bojů.
15 fotografií

České vojáky německá okupace nezlomila. Do války vstoupili po boku Poláků

Svět
Program Lovu zdar! věnovaný myslivosti přilákal v sobotu 8. června 2019 k zámku Lešná u Valašského Meziříčí na pět stovek návštěvníků.
FOTOGALERIE/ Sokolnická show, ukázky lovecké kynologie, vystoupení trubačů či soutěžní stezka pro děti. To je jen část z bohatého programu, který pod názvem Lovu zdar! připravili na víkend pracovníci Muzea regionu Valašsko na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Program zároveň symbolicky zahájil hlavní výstavu sezony na zámku nazvanou Myslivost minulost a současnost.  
9 fotografií

Myslivecký den přilákal k zámku Lešná davy lidí

Valašsko
59. ZLÍN FILM FESTIVAL 2019 - ZOO Lešná - Křest mláděte hyeny skvrnité. Onder, Šárka Marková
Milují pohádky, Zlín i Zlín Film Festival. Rádi se sem vracejí a včera se stali ve zlínské zoo Lešná kmotry malého samečka hyeny skvrnité. Zpěvačka Šárka Marková a tanečník a moderátor Jan Onder připili hyeňátku na zdraví.  
14 fotografií

Užili si křest mláděte i festival

Zlínsko
Osobní vůz Ford, který ve čtvrtek 16. května 2016 u Lešné po střetu se Škodou Fabia skončil převrácený v příkopě u silnice.
Čtyři zranění a škoda přesahující čtvrt milionu korun. Taková je bilance srážky dvou osobních vozů, která se odehrála ve čtvrtek 16. května odpoledne u průmyslové zóny u Lešné na Valašskomeziříčsku. Kdo je za nehodu zodpovědný, stále zjišťují policisté.  
3 fotografie

Při nehodě u Lešné se zranili čtyři lidé

Nehody
Zástupci města a DSZO představili veřejnosti podrobnosti projektu nové dopravní obslužnosti Zlína-Kostelce, Štípy a Velíkové. Bateriové trolejbusy na linkách 4 a 5 začnou jezdit do této části města již od 1. června 2019.
Nové linky, zastávky, zálivy, dopravní značení, semafory, dostupnější dopravní obslužnost. To čeká na obyvatele zlínské Vršavy a místních částí Zlína Velíkové, Štípy a Kostelce. Nová trasa bude fungovat už od soboty 1. června. Zkušebním provozem ji budou zajišťovat prodloužená trolejbusová linka číslo 4, nová trolejbusová linka 5 a autobusová linka 46.  
5 fotografií

Město Zlín představilo plánované novinky v MHD. Přibudou nové linky i zastávky

Zlínsko
Ilustrační foto.
O jedenáct svatebních obřadů více než loni eviduje v tomto měsíci zlínský magistrát. Své ano si v květnu ve Zlíně řekne osmnáct párů.

Za svatbou na hrad Malenovice

Zlínsko
Ilustrační foto.
S dopravním omezení musí od úterý 23. dubna 2019 počítat řidiči mířící z Valašského Meziříčí do Hranic na Moravě. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo s opravou povrchu silnice v úseku od okružní křižovatky u obchodního domu Tesco v Meziříčí až po novou silnici u společnosti CS Cabot.

Z Meziříčí na Hranice tři týdny objížďkami

Valašsko
Plakát k výstavě Origami, která začíná v pátek 5. dubna 2019 v zámku Lešná u Valašského Meziříčí.
Tradiční japonské umění skládání z papíru přibližuje výstava Origami, která začíná v pátek 5. dubna na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. K vidění jsou pozoruhodná díla předních folderů (tvůrců origami) z České origami společnosti. Výstava potrvá do 26. května.  

Zámek Lešná zahajuje sezonu výstavou Origami

Volný čas
Ilustrační foto.
TIP ŠÉFREDAKTORA/ Úklid okolí cyklostezky Zlín-Otrokovice se uskuteční po dvou letech. Minulý rok dobrovolníci přibližně na pětikilometrovém úseku u stezky pro chodce a cyklisty mezi Burešovem a Zoo Lešná posbírali odhadem 170 kg různého odpadu, umělých i skleněných lahví, papíru, krabiček a jiných nepotřebných věcí, které majitelé místo hození do koše či odevzdání do sběrného dvora odhodili u stezky.  

Kdo se zapojí do úklidu cyklostezky, dostane špekáčky i sladkosti

Zlínsko
Dopravní společnost Zlín-Otrokovice. Trolejbus SOR CITY TNB 12
MAPY ZMĚN V DOPRAVĚ/První ze sedmi nových trolejbusů je už od soboty ve Zlíně. Podle Dopravního podniku Zlín Otrokovice (DSZO) jej zatím ještě společnost nepřevzala do svého vozového parku, několik týdnů má sloužit především na zaškolení pracovníků údržby DSZO.
16 fotografií

Nová posila DSZO uleví přetíženým linkám

Zlínsko
Ilustrační foto
Nejvíce svateb v letošním roce se ve Zlíně uskutečnilo v sobotu 11. srpna. Své Ano si řeklo v tento den hned 12 párů. Oddávající a pracovníci zlínské matriky byli velmi vytížení také 18. srpna a 8. září, během každého z těchto dnů se uskutečnilo devět obřadů.  

Nejvíce svateb? V sobotu 11. srpna

Zlínsko