ŠTÍTEK: Lešná

Smíšené hlídky policistů a školáků kontrolují ve Valašském Meziříčí a Brankách řidiče; úterý 24. dubna 2018
Čtyři smíšené hlídky s policisty a strážníky vytvořili v úterý 24. dubna školáci ve Valašském Meziříčí a poprvé také v Brankách. Během akce nazvané Dětská policie kontrolovali řidiče, jestli mají rozsvícená světla a zapnuté bezpečnostní pásy, všechny doklady i povinnou výbavu a zda nejsou pod vlivem alkoholu nebo drog.
12 fotografií

Školáci kontrolovali řidiče a rozdávali smajlíky

Valašsko
Jihoafrický lev v hodonínské zoo. Ilustrační foto.
Hodonín – Žirafy nebo sloni. Hlavně nová zvířata. Lidé oslovení Deníkem Rovnost mají jasno v tom, co v budoucnu chtějí v jediné zoo jihomoravského příhraničí – v Hodoníně. Přestavba tam je sice v plánu, ale s podobnými druhy zatím nikdo nepočítá. Není je kam dát. Třeba Veronika Lužová by si vystačila i s druhy „méně atraktivními“. „Udělají dobře, když místo hromady hracích blbostí přidají raději další i obyčejná zvířata,“ prohlásila žena.

Nové druhy zvířat v hodonínské zoo? Není místo. Až po modernizaci a rozšíření

Z okolí
Start 37. Kowax Valašská rally Valmez ve Valašském Meziříčí.
S úderem páteční 17. hodiny na náměstí ve Valašském Meziříčí odstartovala nová soutěžácká sezona – MČR v rallye. Na start 37. ročníku KOWAX Valašské rally ValMez 2018 nakonec z 85 přihlášených posádek vyrazilo vstříc nástrahám téměř šesti stovkám kilometrů dlouhému závodu, která se skládá z 15 rychlostních zkoušek s 174 ostrými kilometry, 79 závodníků z pěti zemí Evropy.
33 fotografií

Valašská rally odstartovala, soutěžit se bude v sobotu od 11 hodin

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Tišší, pohodlnější a hlavně ekologičtější by mohla být již v budoucnu městská hromadná doprava v Otrokovicích. Jen si lidé budou muset zvyknout na více drátů nad silnicí. Tamní zastupitelé totiž pověřili starostu města Jaroslava Budka uzavřením smlouvy s Dopravní společností Zlín – Otrokovice o partnerství v rámci projektu prodloužení trolejbusové trati ve městě.
7 fotografií

Otrokovice chtějí rozšířit troleje MHD. Zlín má také řadu plánů

Zlínsko
Ilustrační foto.
S dodržováním nejvyšší povolené rychlosti si řidiči příliš hlavu nelámou. Dokazují to desítky lednových případů, kdy dopravní policisté na Valašsku naměřili vyšší rychlosti, než umožňuje zákon o silničním provozu.

Řidiči příliš šlapou na plyn

Nehody
Zámek Lešná. Ilustrační foto.
Světelná výzdoba v Zoo. Vánoce 3. 12. přivítá zlínská zoo. Slavnostně rozsvítí vánoční strom na nádvoří zámku Lešná, rozzáří se také světelná vánoční výzdoba areálu zoo.

Sloni i tapíři zazáří

Volný čas
Chemička DEZA ve Valašském Meziříčí. Ilustrační foto.
/FOTOGALERIE/ Deza ve Valašském Meziříčí, která se zabývá zpracováním černouhelného dehtu a surového benzolu, patří mezi deset největších znečišťovatelů životního prostředí v ČR v roce 2016. Vyplývá to z průzkumu ekologického spolku Arnika.
5 fotografií

Deza je na špici v produkci škodlivin

Ekonomika
Chemička DEZA ve Valašském Meziříčí. Ilustrační foto.
FOTOGALERIE / Deza ve Valašském Meziříčí, která se zabývá zpracováním černouhelného dehtu a surového benzolu, patří mezi deset největších znečišťovatelů životního prostředí v ČR v roce 2016. Vyplývá to z průzkumu ekologického spolku Arnika.
5 fotografií

Deza je na špici v produkci škodlivin

Valašsko
Návštěvníci v ZOO Lešná. Ilustrační foto
Zlínská zoologická zahrada zve dnes na první letošní lampionovou prohlídku zoo a zámku Lešná. Návštěvníci příležitost zavítat do zoo v netradiční dobu a zažít její večerní atmosféru.

Zlínská zoo zve na lampionové prohlídky

Zlínsko
Historické automobily a motocykly z rožnovského Autoklubu byly k vidění v sobotu 16. září 2017 na nádvoří zámku Lešná u Valašského Meziříčí.
Tradiční sraz veteránů z rožnovského Autoklubu se uskutečnil na nádvoří zámku Lešná u Valašského Meziříčí uplynulou sobotu. Kvůli nepřízni počasí stálo naleštěných krasavců před zámkem o poznání méně než předchozí roky, i tak ale bylo co obdivovat.
18 fotografií

U zámku parkovaly veterány

Valašsko
Ilustrační foto
Tradiční sraz veteránů z rožnovského Autoklubu se uskuteční na nádvoří zámku Lešná u Valašského Meziříčí v sobotu od 10 do 12 hodin.

K zámku se sjedou veteráni

Valašsko
Zastávka trolejbusů „U zámku“ ve Zlíně.
Prodloužení trolejbusové linky číslo 4 až k zoo Lešná, zajíždění autobusu do ulice Tyršova v Malenovicích, zavedení autobusové linky do areálu Baťovy nemocnice nebo nově i do místní části Zlín-Prštné. To jsou změny, které se v různých časových horizontech projeví v síti MHD ve Zlíně.

Malé i velké: MHD ve Zlíně čeká řada změn

Zlínsko
Snahou zoo je, aby mláďata zůstala s rodiči co nejdéle.
FOTOGALERIE / Chovatelům Zoologické zahrady Lešná ve Zlíně se letos podařilo rozmnožit pět ze sedmi druhů supů. Mláďat je dohromady devět, dvě z nich však putovala k pěstounským rodičům do Prahy a Ústí nad Labem.
3 fotografie

Odrostlí supi poletí do Bulharska

Zlínsko
David Jurča před soudem.
David Jurča z Vidče obviněný z šesti loupežných přepadení, kterých se dopustil letos na jaře, si včera u vsetínského okresního soudu vyslechl rozsudek. Za mřížemi stráví pět let. On i státní zástupce se vzdali práva na odvolání. Verdikt je proto pravomocný.

Za loupeže s nožem si odsedí pět let

Zločiny a soudy
V pondělí 19. června 2017 stanul před Okresním soudem ve Vsetíně David Jurča, který se na jaře letošního roku dopustil celkem šesti loupežných přepadení ve Zlínském a Moravskoslezském kraji.
Okresní soud ve Vsetíně začal v pondělí 19. června projednávat případ Davida Jurči z Vidče. Je obviněný z šesti loupežných přepadení ve Zlínském a Moravskoslezském kraji, za což mu hrozí od dvou do deseti let za mřížemi. Verdikt včera nepadl. Předseda senátu Miroslav Tomaštík jednání odročil na 10. července. Hodlá posoudit lékařské zprávy přepadených žen.
2 fotografie

Loupil vyzbrojený nožem, ublížit prý nechtěl

Zločiny a soudy
Autobus DSZO. Ilustrační foto
Autobusy městské dopravy na linkách 34 a 36 se budou muset v Kostelci vyhýbat silničním mechanismům nasazeným na rekonstrukci místní komunikace. V období trvajícím až do konce června proto nelze v tomto úseku sítě MHD vyloučit vznik častějších zpoždění.

V Kostelci se mohou autobusy zdržet kvůli opravě vozovky

Zlínsko