ŠTÍTEK: Liberecký kraj

Ilustrační foto. Velikonoce.
Že Velikonoce letos připadly na poměrně brzké datum asi netřeba připomínat, jsou už totiž za dveřmi a slavíme je teď o prodlouženém víkendu od 29. března. Přes časný velikonoční termín to ale vypadá na teplé počasí, a to i v Libereckém kraji. Konkrétně v Liberci bude podle předpovědi nejteplejší neděle, kdy se mají teploty vyšplhat přes den až k 20 stupňům a v České Lípě dokonce až na 23 °C.

Na letní teploty to vypadá o Velikonocích i na Liberecku, tedy kromě pondělí

Liberecko
Rozárka Mizerová, 18. března 2024, 3050 g, 49 cm, Mikulášovice. Foto: se souhlasem rodiny
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Libereckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 
15 fotografií

Podívejte se na miminka narozená v Libereckém kraji ve 12. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Ilustrační foto.
V žebříčku Obce v datech zvítězil v Libereckém kraji opět Turnov. V horní polovině se umístily výhradně obce z Jablonecka a Semilska –  Semily, Jilemnice a Železný Brod. Krajské město je na páté příčce, Jablonec hned za ním. Hůř se lidem podle statistických dat žije v Novém Boru, Tanvaldu, Frýdlantu a České Lípě. Projekt porovnává různé aspekty života ve městech v několika různých kategoriích.
12 fotografií

Nejkvalitnější život mají lidé v Turnově, Semily skončily v žebříčku druhé

Jablonecko
Úspěšný tým starších žáků HC Spartak Polička. Nahoře zleva: Pešinová, Grubhoffer, Dosoudil, Šebela, Švejda, Zecha, Dvořáček. Prostřední řada zleva: Greň, Švanda, Oblouk, Pavliš, Šimon, Charvát, Soukal, Bureš. Dole zleva: Mitáš, Mach.
Famózní sezonu prožívají hokejoví starší žáci HC Spartak Polička. A když říkáme famózní, tak to myslíme doslova a do písmene. Ono kolik je hokejových klubů z menších měst, jako je Polička, které mohou říci, že jejich reprezentanti výsledkově kosí mládežnickou základnu extraligových gigantů? Ano, je to tak, poličské naděje v mistrovské soutěži své věkové kategorie předvádějí neuvěřitelné výkony a stali se vítězi Ligy starších žáků B Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje v sezoně 2023/2024. V závěrečné nadstavbě vyhráli všech šest zápasů a konkurenci doslova převálcovali.

Dynamo, Mountfield, Bílí Tygři? Nade všemi vyčnívají mladí hokejisté z Poličky

Hokej
Momentka ze zápasu rezervy Višňové (modrá) proti Rynolticím.
O víkendu se rozehraje jarní část okresního fotbalového přeboru Liberecka. Na čele jsou s tříbodovým náskokem Rynoltice, ale ty rozhodně nechtějí postoupit do I. B třídy. Za nimi jsou v pár bodech Mníšek, Machnín a Krásný Les s Višňovou B. I tady se dá spekulovat, že nikdo na postup zaútočit nechce. Až v tabulce šesté Vratislavice by rády po sestupu šly hned zpět. Na opačném konci tabulky se se třemi body krčí béčko Krásné Studánky a se sedmi rezerva Doubí. Tyto dva oddíly to budou mít nejvíce složité se záchranou. Ale zdaleka vyhráno nemají ani kluby nad nimi.
50 fotografií

Okresní fotbal se probouzí ze zimního spánku. Jak jsou karty rozdány?

Okresy
Příměstský tábor u Lanového parku v Bedřichově.
Kdo začne vybírat letní příměstský tábor už teď na jaře, získá velký náskok, oblíbené a zajímavé tábory můžou mít později plnou kapacitu. Mnozí organizátoři navíc nabízejí slevy v případě rané registrace, což může znamenat významnou úsporu nákladů. Přinášíme vám tipy, jak vybírat a přehled některých zajímavých táborů v Libereckém kraji včetně Jablonecka.
17 fotografií

Příměstské tábory se vyplatí řešit už teď. Přinášíme tipy z Jablonecka i okolí

Volný čas
Jindřich Houžvička, majitel společnosti CRYTUR, spol. s r.o. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2023 Libereckého kraje.
Po třech letech a popáté v historii má Liberecký kraj svého EY Podnikatele roku. Společnost EY za podpory krajského hejtmana Martina Půty a nově také pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla udělila titul Jindřichu Houžvičkovi ze společnosti CRYTUR, spol. s r.o. Vzácné krystaly, které v Turnově pěstují, tvoří jádra elektronových mikroskopů, medicínských laserů či detektorů pro výrobu čipů po celém světě.

Turnovský výrobce mikroskopických krystalů je EY Podnikatelem roku v kraji

Čtenář reportér