ŠTÍTEK: Liberecký kraj

Ilustrační foto.
Začala cyklistická sezóna a zákonitě s tím budou přibývat i krádeže kol. Liberecký kraj je v této oblasti statisticky na špici a není to příjemné prvenství. Kradou se tu totiž průměrně nejdražší kola v republice, hůř je na tom už jenom Praha. Existuje přitom několik způsobů, jak se krádežím kol bránit, o moderním značení a celoevropské databázi řekl Deníku víc ve videu preventista turnovských strážníků Vladimír Hladík.

VIDEO: Nejdražší kola se kradou v Libereckém kraji. Pomoct může policie značením

Liberecko
Policisty na koních mohou potkat i návštěvníci jablonecké přehrady Mšeno.
Policie na koních se stává běžným jevem i v Libereckém kraji. Policisté svoji službu vykonávají i v koňském sedle. V roce 2021 zahájilo činnost v rámci Krajského ředitelství policie Libereckého kraje oddělení služební hipologie. Od té doby jsou policisté na koních zařazování nejen do řady bezpečnostních opatření a preventivních akcí, ale také vykonávají běžnou hlídkovou činnost.
3 fotografie

Policisté na koních hlídkují u Mšena. Podobné hlídky budou pokračovat

Jablonecko
Slavnostní představení Paláce Liebieg veřejnosti.
Letos uplynulo dvacet let od vstupu České republiky do Evropské unie, díky čemuž se podařilo využít evropské fondy, které podporují řadu projektů, například na rozvoj školství, zdravotnictví, modernější dopravu nebo lepší životní prostředí. Peníze z Evropské unie šly v minulých letech na stovky vydařených projektů v Libereckém kraji. Pojďme si představit ty nejpovedenější.

Tyto dotace z EU se vyplatily. Z paláce srdce Liberce, iQLandia baví i vzdělává

Liberecko
Ve výrobním závodě Dino Toys v Mnichově Hradišti se rodí nová stolní hra pro projekt Markétina dopravní výchova v Libereckém kraji, který realizuje Tým silniční bezpečnosti
V románové továrně na čokoládu Willyho Wonka vznikaly úžasné a lahodné cukrovinky. To v rodinné společnosti Dino Toys už přes třicet let plní dětská přání jinak. Vedle deskových a karetních her s různými motivy, puzzlí a dalších hraček pod značkou Dino se ve výrobním závodě O.K. Oriens Karton v Mnichově Hradišti nyní rodí nová stolní hra pro projekt Markétina dopravní výchova v Libereckém kraji. Reportér Deníku nahlédl za oponu herního světa, aby zjistil, jak taková hra přichází na svět.
39 fotografií

Deskové hry? Dostihy a sázky jsou stálicí, novinka pomůže s dopravní výchovou

Regiony
Eliška Třešňáková, 14. května 2024, 3090 g, Česká Lípa.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Libereckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.
10 fotografií

Podívejte se na miminka narozená v Libereckém kraji ve 20. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
37. ročník tradiční akce Gastroden, která se uskutečnila na Střední škole gastronomie a služeb ve Dvorské ulici na Králově Háji v Liberci.
/FOTO, VIDEO/ Stolování v krčmě či na zámku, měšťanské pohostinství či moderní trend a fast food. V těchto stylech byly prostřeny slavnostní tabule, které mohli zájemci zhlédnout u příležitosti 37. ročníku Gastrodne. Tentokrát se nesl v duchu historie pohostinství. Dnes už již každoroční akce, která se uskutečnila tentokrát v pátek 17. května a ukázala dovednosti studentů Střední školy gastronomie a služeb ve Dvorské ulici na Králově Háji v Liberci.
100 fotografií

Chuťovky i přehlídky. Liberecký Gastroden se nesl v duchu historie pohostinství

Liberecko
Ve výrobním závodě Dino Toys v Mnichově Hradišti se rodí nová stolní hra pro projekt Markétina dopravní výchova v Libereckém kraji, který realizuje Tým silniční bezpečnosti.
/VIDEO, FOTO/ V románové továrně na čokoládu Willyho Wonka vznikaly úžasné a lahodné cukrovinky, které lahodily všem mlsným jazýčkům. To v rodinné společnosti Dino Toys už přes třicet let plní dětská přání jinak. Vedle deskových a karetních her s různými motivy, puzzlí a dalších hraček pod značkou Dino se nyní rodí ve výrobním závodě O.K. Oriens Karton v Mnichově Hradišti nová stolní hra pro projekt Markétina dopravní výchova v Libereckém kraji, který realizuje Tým silniční bezpečnosti. Reportér Deníku nahlédl za oponu herního světa, aby zjistil, jak taková hra přichází na svět.
39 fotografií

Dostihy a sázky jsou stálicí, do Libereckého kraje míří i zbrusu nová deskovka

Liberecko
Ve výrobním závodě Dino Toys v Mnichově Hradišti se rodí nová stolní hra pro projekt Markétina dopravní výchova v Libereckém kraji, který realizuje Tým silniční bezpečnosti.
/VIDEO, FOTO/ V románové továrně na čokoládu Willyho Wonka vznikaly úžasné a lahodné cukrovinky, které lahodily všem mlsným jazýčkům. To v rodinné společnosti Dino Toys už přes třicet let plní dětská přání jinak. Vedle deskových a karetních her s různými motivy, puzzlí a dalších hraček pod značkou Dino se nyní rodí ve výrobním závodě O. K. Oriens Karton v Mnichově Hradišti nová stolní hra pro projekt Markétina dopravní výchova v Libereckém kraji, který realizuje Tým silniční bezpečnosti. Reportér Deníku nahlédl za oponu herního světa, aby zjistil, jak taková hra přichází na svět.
39 fotografií

Dostihy a sázky jsou stálicí, do Libereckého kraje míří i zbrusu nová deskovka

Z okolí
Na kole po něm jezdil Tomáš Holý. Se záchranou Podsemínského mostu pomůže Královéhradecký kraj
Královéhradecký kraj se zapojí do záchrany Podsemínského mostu. Most, který proslavil zejména český film Jak dostat tatínka do polepšovny, je v současnosti v havarijním stavu a jeho opravu se místním léta nedaří uskutečnit. Liberecký a Královéhradecký kraj proto uzavřou memorandum k vytvoření podmínek pro opravu tohoto mostu, který leží na hranici obou krajů v turisticky exponované oblasti Českého ráje. 

Na kole po něm jezdil Tomáš Holý. Se záchranou Podsemínského mostu pomůže kraj

Z okolí
Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr podlehl vážné nemoci, bylo mu 77 let
Po dlouhé nemoci ve středu 15. května zemřel tanečník, herec a pedagog Vlastimil Harapes, bylo mu 77 let. ČTK to sdělil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. Harapes byl dlouholetým sólistou baletu Národního divadla, později baletní soubor první české scény vedl jako umělecký šéf. Byl také spjatý s Libereckým krajem ať už díky hostování v Divadle F. X. Šaldy nebo jako patron sdružení D.R.A.K. Na závěr svého angažmá se stal jako jeden z mála čestným členem Národního divadla, v roce 2016 vstoupil do Síně slávy ND.
3 fotografie

Zemřel herec a tanečník Vlastimil Harapes, bylo mu 77 let

Zprávy
Lví podíl na úspěchu české fotbalové reprezentace starostů na ME v Lipsku měl i první muž obce Vidče Pavel Drda. I díky jeho zkušenostem národní tým bral na prestižním fotbalovém klání starostů zlato!
/ROZHOVOR/FOTOGALERIE a VIDEO/ Ve své jubilejní desáté sezoně v dresu fotbalové reprezentace starostů se dočkal nejprestižnějšího vavřínu. Zkušený hráč a hlava obce Vidče Pavel Drda ke dvěma bronzům nyní svými výkony výrazně ze středu zálohy přispěl k prvenství českého národního výběru na ME starostů, které na začátku května (5. - 9. 5. 2024) hostilo německé Lipsko.
9 fotografií

Starostové vybojovali evropský titul ve fotbale! Z kterých obcí v našem kraji?

Kraje