ŠTÍTEK: Liberecký kraj

Ilustrační foto.
Dopravně bezpečnostní akci si liberečtí krajští policisté naplánovali na čarodějnice, v čase lidových oslav se zaměřili na dodržování zákazu požívání alkoholu a jiných látek. Ze 370 řidičů bylo 7 pod vlivem, mezi častější prohřešky patřil špatný technický stav vozidel a překročení rychlosti. Celkem policisté vybrali na pokutách 28 tisíc korun.

Na čarodějnice vybrali liberečtí policisté na pokutách téměř 30 tisíc korun

Krimi
Hasiči zasahovali na čarodějnice u mnoha událostí.
/FOTO/ Hasiči měli na Filipojakubskou noc letos v Libereckém kraji násobně víc výjezdů než minulý rok. Dobrovolné i profesionální hasiče zaměstnalo na čarodějnice šedesát událostí, což je oproti minulému roku trojnásobek. Zhruba v polovině případů se jednalo o lesní požár nebo hořící trávu, jednou nedohašené ohniště. Hasiči vyjížděli také ke třem dopravním nehodám a likvidovali popadané stromy kvůli silnému větru.
14 fotografií

V Jeřmanicích se oheň vymkl kontrole, hasiči měli na čarodějnice násobně práce

Krimi
Český ráj.
Český ráj je jednou z nejkrásnějších a nejstarších chráněných krajinných oblastí v České republice. Jeho malebné pískovcové skalní útvary, romantická zřícenina hradu, zelené lesy a malebná jezera lákají davy návštěvníků z regionu i vzdáleného okolí. S příchodem tepla se tu lidé mohou naplno věnovat turistice, cyklistice, horolezectví a dalším outdoorovým aktivitám.
6 fotografií

Objevte kouzlo Českého ráje: Zlatá stezka láká turisty na letní výlety

Liberecko
Hasiči vydali doporučení k pálení čarodějnic.
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil výstrahu před nebezpečím vzniku požárů na následující dny, včetně úterního pálení čarodějnic. Mnoho akcí tak může být v ohrožení. Po dobu trvání výstrahy je zakázáno rozdělávát oheň v blízkosti lesního porostu, ale i na zahradách, v parku nebo u zemědělsky obdělávané plochy.   

Úřad varuje před nebezpečím požárů, oslavy čarodějnic jsou v ohrožení

Liberecko
Sofie Krajčovičová, 21. dubna 2024, 3140 g, Varnsdorf.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Libereckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.
10 fotografií

Podívejte se na miminka narozená v Libereckém kraji v 17. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Pálení čarodějnic. Ilustrační foto.
Filipojakubská noc je spojená s lidovým zvykem pálení ohňů a vírou v čarodějnice. Odehrává se v noci ze 30. dubna na 1. května. Proto je na úterní večer připravená spousta akcí, tradičního pálení čarodějnic. Přinášíme vám několik tipů na akce spojené s čarodějnicemi na Liberecku. Zajímavý program a zábavu totiž chystají skoro v každém městě, ať už v Liberci, Novém Městě pod Smrkem, Českém Dubu, Osečné, Hejnicích, Hrádku nad Nisou i v některých menších obcích.

Přemýšlíte, kam na pálení čarodějnic? Máme pro vás tipy na akce na Liberecku

Volný čas