ŠTÍTEK: Lidice

Hrad Karlštejn
Karlštejn - Spanilá jízda vozů mustang nazvaná koňmo na Karlštejn se koná v podhradí. Spanilá jízda historických vozidel začne v pražských Letňanech, co cíle dorazí hodinu před polednem, kdy budou obcí projíždět za doprovodu motorkářů na harleyích rychlostí dvacet kilometrů v hodině.

Historická vozidla míří na Karlštejn

Volný čas
Lidice oslavily 50. let od obnovení fotbalového klubu v obci
Už jen dva celky okresního přeboru fotbalistů se mohou chlubit stoprocentním ziskem. Do čela tabulky se dostalo po výhře nad nováčkem ze Smečna kladenské Novo, kterému dělá nečekanou společnost Buštěhrad. Ten v souboji bratrů Výborných uspěl na trávníku druhého z noviců – Libušína B.
87 fotografií

FOTO: Body bral starší z Výborných bráchů

Okresy
Lidice - Zichovec 6:3, OP - 8. 6. 2019
Pohnutý osud mají Lidice a znají ho miliony lidí po celé planetě. Mnohem méně lidí už ví, jak se tady po vypálení obce německými okupanty sbíral z popela fotbal. Dokázal to přesně před padesáti roky a od té doby se tady na hezkém hřišti dělá výborný sport. Lidičtí si tohle výročí připomenou sobotním duelem okresního přeboru s Baníkem Švermov. A také zápasem příchozích či zábavou s živou hudbou.

Lidice poděkují za fotbal, v sobotu oslaví „nové“ padesátiny

Fotbal
Buštěhrad - Brandýsek 3:1, OP Kladno, 31. 8. 2019
/FOTOGALERIE/ Po druhém kole okresního přeboru fotbalistů je na čele kvartet mužstev s plným počtem bodů na kontě. Tabulce vládnou Lidice po výhře na hřišti Smečna, které má coby novic na začátku brutální los. Po Slovanu a Lidicích jede v neděli na Novo. Stejný brankový rozdíl má Švermov, jenž zvládl i druhé domácí utkání. Tentokrát si v duelu kola díky penaltě poradil s kladenským Slovanem. Navíc Baník v nové sezoně ještě neinkasoval.
25 fotografií

Ve Zlonicích se hrál kromě fotbalu také mariáš

Okresy
Krajský úřad Středočeského kraje - ilustrační foto
Finančních darů od kraje by se měli dočkat členové Spolku pro zachování odkazu českého odboje a Českého svazu bojovníků za svobodu. Krajští zastupitelé budou v pondělí 26. srpna rozhodovat o návrhu na poskytnutí finančního daru ve výši 2500 Kč celkem 54 středočeským členům uvedených spolků – a lze předpokládat, že se nevysloví proti. Podobné finanční dary kraj poskytoval i v uplynulých letech.

Odbojářům má kraj poskytnout drobnou podporu

Z okolí
SK Družec - Sokol Hostouň B 3:5 (1:0),  I.B tř. sk A, 27. 4. 2019, už bývalý kouč Družce Tomáš Blažek
Před rokem vzali dodatečný postup ze druhého místa a skvělými podzimnímu výkony se zařadili mezi špičku I. B třídy. Teď fotbalový Družec chytá jednu ránu za druhou, opustily ho pomalu všechny opory. „Musíme hrát s béčkem, nedá se nic dělat,“ krčí rameny bývalý trenér a srdcař Tomáš Blažek, který hned po sezoně plánovaně ve funkci skončil a vystřídal ho Marek Abrham.

Družecký úprk, parta se rozutekla během léta

Kraje
Muž chtěl nárazem do stromu ukončit svůj život.
/FOTOGALERIE/ Složky integrovaného záchranného systému vyjížděly v pondělí večer do Lidic k havárii automobilu. Jedenapadesátiletý řidič totiž se svým vozem Volkswagen Sharan narazil do stromu u místního rybníku v areálu Památníku Lidice, přičemž si následně pomoc záchranářů sám zavolal. Při nehodě utrpěl zatím nezjištěné zranění a byl rychlou záchrannou službou převezen do kladenské nemocnice.
6 fotografií

Pokusy o sebevraždu jedenapadesátiletému muži nevyšly

Nehody
Ilustrační foto
Svá vylosovaná čísla už znají také okresní fotbalové celky Kladenska. Tady je jejich přehled. Podle nich se pak budou řadit do rozlosování podle Bergerových tabulek.

Také Kladensko má rozlosováno

Okresy
Na Bohdašíně a Končinách se konalo pietní setkání.
V osadách Bohdašín a Končiny u Červeného Kostelce na Náchodsku se vzpomínalo na některé z obětí nacistického režimu. Konkrétně na výsadkáře Jiřího Potůčka ze skupiny Silver A a odbojáře, kteří mu v posledních dnech jeho života pomáhali. Všichni za to zaplatili životem.
43 fotografií

Kameny zmizelých připomínají hrdiny odboje

Náchodsko
Zápas kladenských hokejistů pro kamaráda Petra Křepelku na Braškově.
Lidice - Už druhý ročník akce Hokejky na pažitu pořádají v sobotu 29. června hokejoví Rytíři Kladno. Nováčkové extraligy se sejdou od 17 hodin na hřišti v Lidicích, kde sehrají fotbalový zápas, jehož výtěžek poputuje na konto jejich kamaráda Petra „Křépy“ Křepelky, který je po těžkém úrazu v nižší německé soutěži zatím upoután na vozík.
36 fotografií

Hokejisté zahrají v sobotu pro „Křépu“

Fotbal
Fotbalisté SK Hřebeč sehráli přátelské utkání s týmem HC Sparta Praha / 18. 6. 2019 - Lidice
Úterní fotbalová exhibice mezi SK Hřebeč a extraligovými hokejisty Sparty musela fanoušky nadchnout, vždyť při ní padlo celkem 16 hezkých gólů. Z nich měli radost nakonec i v rodině nedávno zesnulého obránce Kladna Filipa Suchého, a také v komunitním centru Vítej. Pro ně vybrali pořadatelé příjemného odpoledne částku 20 tisíc korun. podíleli se na ní jak diváci, tak hráči obou celků a byla přesně rozdělena napůl.
62 fotografií

FOTO: Hokejisté Sparty si se Hřebčí zahráli pro dobré věci

Fotbal
Lidický pohár 2019 - finálový turnaj
Lidice – Už 58. ročník zřejmě nejstarší sportovní akce na Kladensku zná svého vítěze. Lidický pohár starších žáků ovládl fotbalový výběr Hostouně/Hřebče před Vinařicemi/Libušínem a Tuchlovicemi. Na krásném pažitu lidického stadionu se hrál perfektní fotbal.
68 fotografií

FOTO: Lidický pohár pro tým sousedů

Fotbal
Fotbalisté SK Hřebeč sehráli přátelské utkání s týmem HC Sparta Praha / 18. 6. 2019 - Lidice
Lidice – Úterní fotbalová exhibice mezi SK Hřebeč a extraligovými hokejisty Sparty musela fanoušky nadchnout, vždyť při ní padlo celkem 16 hezkých gólů. Z nich měli radost nakonec i v rodině nedávno zesnulého obránce Kladna Filipa Suchého, a také v komunitním centru Vítej. Pro ně vybrali pořadatelé příjemného odpoledne částku 20 tisíc korun. podíleli se na ní jak diváci, tak hráči obou celků a byla přesně rozdělena napůl.
62 fotografií

FOTO: Hokejisté Sparty si se Hřebčí zahráli pro dobré věci

Fotbal
Přeživší z Lidic 16. června 2019 v Praze navštívili několik míst spjatých s osudem obyvatel jejich vyhlazené obce.
Tři přeživší "lidické děti" dnes v metropoli navštívily několik míst spjatých s osudem obyvatel jejich vyhlazené obce. Nejprve položily květiny v krčské Thomayerově nemocnici, kde za války přebývalo osm lidických kojenců. Dalšími zastávkami byly někdejší tajný ústav gestapa pro těhotné vězenkyně ve vinohradské Dykově ulici, střelnice v Kobylisích a strašnické krematorium.
134 fotografií

Vzpomínání na Lidice. Tři děti, které přežily, navštívily čtyři místa v Praze

Zprávy z Česka
V  Lidicích se uskutečnil pietní akt k 77. výročí lidické tragédie.
Lidice /FOTOGALERIE/ - Stovky lidí včetně předních představitelů České republiky si připomněly 77. výročí od vyhlazení obce Lidice na Kladensku nacisty. Lidem svůj příběh připomněla také Marie Šupíková, která se narodila v roce 1932 a jako dítě tragické události přežila.
134 fotografií

Lidé si připomněli lidickou tragédii

Kladensko
Herečka Veronika Khek Kubařová
Rakovník, Praha – Zřejmě ještě více lidí z Rakovnicka upne oči k televizní taneční soutěži Star dance, který odvysílá Česká televize na podzim. V jubilejní desáté řadě se totiž představí herečka z Rakovníka Veronika Khek Kubařová. Ta bude ve dvojici s tanečníkem baletu Dominikem Vodičkou. I ten má v soutěži Star dance.

Ve Star dance zatančí herečka Veronika Khek Kubařová

Volný čas
Památník Lidice. Ilustrační foto.
Lidice - V pondělí 10. června uplynulo již 77 let od 10. června 1942, kdy zastřelili nacisté v Lidicích bez jakéhokoliv soudu 173 mužů u zdi Horákova statku. Ženy a děti byly odvlečeny do kladenského gymnázia, aby po třech dnech došlo k násilnému oddělení dětí od svých matek. Odtud pak nacisté odvezli lidické ženy do koncentračních táborů, nejvíce z nich do tábora Ravensbrück.

Děkovný koncert Pro Lidice se koná v pátek večer

Volný čas
Červnová výstava kaktusů a sukulentů se konala v kladenském Domě techniky.
Kladno /FOTOGALERIE/ – Výstava kaktusů a sukulentů, kterou pořádal Klub kaktusářů Kladno, přilákala do Domu techniky na Sítné stovky návštěvníků. Ti si mohli prohlédnout nespočet krásných výpěstků kladenských kaktusářů, přičemž některé z nich si mohli následně zakoupit. Kromě toho odborníci rádi veřejnosti s pěstováním poradili a zodpověděli kladené otázky.
28 fotografií

Výstava nabídla pohled na nespočet krásných kaktusů

Kladensko
Trosky vypálené francouzské vesnice Oradour Oradour-sur-Glane po 75 letech
/MAPA VYHLAZENÝCH VESNIC/ Lidice nebyly zdaleka jedinou obcí, kterou se nacisté rozhodli ze msty vymazat z map. Adolf Hitler chtěl po varšavském povstání srovnat se zemí dokonce i polskou metropoli. V některých případech je však skutečný motiv bezmezné krutosti dodnes neznámý. Jedním z nich je i francouzský Oradour-sur-Glane, který nacisté vyvraždili 10. června 1944.
16 fotografií

Lidice nebyly jediné. Nacistickému vraždění neunikly v Oradouru ani děti

Svět