ŠTÍTEK: Lipno

Slepé rameno
Letní sezóna je na Budějovicku ideálním místem pro návštěvníky, kteří si chtějí prodloužit víkend, být přímo v centru dění, zažít pravou jižanskou atmosféru, ale navíc mít všude blízko na okolní výlety. Díky zvyšující se nabídce v turistické oblasti Budějovicko došlo za poslední 3 roky k prodloužení pobytu u českých návštěvníků o 1 den – na 3,25 dne. Děkujeme Janě Píchové.   
7 fotografií

Budějovicko je na prodloužené víkendy ideální, láká na tradice i novinky

Čtenář reportér
Okresní přebor nabídl v 23. kole souboj rezervních celků Českého Krumlova a Kaplice, v němž se z hladké výhry 4:0 radovali hráči Slavoje.
Fotbalový okresní přebor mužů měl na programu 23. kolo a jednu dohrávku. Vedoucí kaplické béčko nedalo v souboji rezerv na krumlovské půdě ani gól a po jednoznačné porážce, o kterou se hlavní měrou přičinil hattrickem Jindřich Kordík, se jeho náskok na čele ztenčil na pouhý bod. Druhá Křemže totiž hladce přejela Holubov a navíc má utkání k dobru.
4 fotografie

Souboj béček vyhrál Slavoj, Křemže útočí na čelo

Okresy
Stezka korunami stromů přichystala dvě novinky: lanovou síť ve výšce dvaceti metrů nad zemí, po které lze volně přejít, a fotografickou výstavu mapující výstavbu Stezky.
Lipenská Stezka korunami stromů letos oslaví už desáté narozeniny a naděluje sobě i návštěvníkům. Ti si mohou vychutnat dvě žhavé novinky. První z nich je adrenalinová atrakce v podobě lanové sítě umístěné ve výšce dvaceti metrů nad zemí, po které lze s notnou dávkou odvahy volně přejít. Druhou je jedinečná fotografická výstava mapující výstavbu Stezky doplněná mnoha zajímavými technickými i jinými informacemi.
42 fotografií

Stezka korunami stromů slaví kulatiny. Přibyla na ní adrenalinová síť ve výšce

Českokrumlovsko
Jindřichohradecké posádky dračích lodí se ze závodů na Lipně vrátili s medailemi. Mix Vajgarská saň a ženy Vajgarské sirény berou bronz, junioři utvořili tým s Kadaní a pod názvem Krušnokachny celé klání vyhráli.
/FOTOGALERIE/ Hojnou účastí se mohl pochlubit v pořadí již 15. ročník závodů dračích lodí Lipno Dragon Boat Race, který se o víkendu uskutečnil na lipenské přehradě se zázemím na pláži v kempu Modřín. Výborně se v něm prezentovaly i tři týmy jindřichohradeckého spolku Vajgarská saň, které se domů vracely s medailemi.
42 fotografií

Dragony z Vajgaru vlny na Lipně nespláchly

Ostatní sporty
Chovatelská přehlídka trofejí VLS Divize Horní Planá z lovecké sezóny 2021/22 se konala v pátek a sobotu v restauraci Michala na Olšině. Doplnily ji zvěřinové hody.
Plán lovu na svých rozsáhlých honitbách splnili, přesto uplynulou loveckou sezonu roku hodnotí jako méně úspěšnou. Hornoplánská divize Vojenských lesů a statků vystavila na Olšině chovatelskou přehlídku trofejí ze sezony 2021/22. Na stojanech se skvěly trofeje především jelení, srnčí a černé zvěře. Avšak mezi hornoplánské úlovky se řadí třeba i bobři.
36 fotografií

Trofejí ve vojenských honitbách Hornoplánska bylo méně. Kvůli cvičením a vlkům

Českokrumlovsko
Kapličtí fotbalisté se po dvou venkovních porážkách představí doma, kde v neděli přivítají Novou Ves u ČB.
Fotbalové soutěže od krajského přeboru až okresní mají před sebou o víkendu 23. a 24. dubna další kolo. Kam se můžete vypravit povzbudit svůj oblíbený tým? Nabídka je pestrá. Přinášíme kompletní program zápasů mužů všech týmů z Českokrumlovska.

Kam na Českokrumlovsku na fotbal? Slavoj i Kaplice hrají doma

Fotbal
Pohled na lipenské jezro a Frymburk na jeho břehu.
Začínají školní prázdniny a dny velikonočního volna. Lipensko je na to připraveno. Třeba Velikonoce v Rodinném areálu na Lipně budou plné zábavy a odpočinku. Na stezky kolem jezera se můžete vydat nejen na kole, ale například i na koloběžce nebo inline bruslích, přičemž veškeré vybavení si můžete zapůjčit na místě. K dispozici je i příslušenství v podobě vozíku za kolo, dětské sedačky a další. Stezka v korunách stromů je od 1. dubna přístupná denně od 10 do 18 hodin. Otevřeny jsou i kempy.
27 fotografií

Lipensko je na velikonoční návštěvníky připraveno. Ubytování se plní

Českokrumlovsko