ŠTÍTEK: Lipno

Na startu závodu Lipenský vítr vpředu na nejstarší lodi typu Beluga Martin Trčka z Baníku Cheb s kosatnicí Hankou Tláškovou z Černe v Pošumaví.
Po pátém místě na mistrovství světa v Rize se českobudějovický olympionik Karel Lavický (YC DIM Bezdrev) zúčastnil na nechranické přehradě i mezinárodního mistrovství ČR windsurferů a po dlouhých letech, strávených pilováním olympijské třídy RS:X, si rozpomenul na své působení ve třídě raceboard.

Karel Lavický mistrem republiky

Ostatní sporty
Vlasta Slípková navštívila Lipno Sport Fest
Lipno Sport Festival se koná v Lipně nad Vltavou od 14. srpna. Navštívila ho také Vlasta Slípková z Loučovic, která si vybrala z programu čtvrtek 19. srpna. Návštěvníci mohli přihlížet parkourku, nebo si ho také zkusit. Veřejnost mohla veslovat s Václavem Chalupou na cvičných lodích. Lidé si užili také squash, paddleboard, inline brusle nebo běh. Sportovní festival v Lipně nad Vltavou navštívíte ještě do 29. srpna. Za poskytnuté fotky Vlastě Slípkové děkujeme. 
10 fotografií

Aktivity na Lipně. Sportovní festival navštívíte ještě do 29. srpna

Čtenář reportér
Napište svým blízkým to, co jste jim vždy chtěli říci, ale nikdy jste to neudělali.
Uteklo to jako voda, viď? No a vidíš, u vody jsem zůstal. Určitě si vzpomínáš ještě líp než já, jak jste s mamkou měli penzion na Lipně. Zase u toho byla voda. Vlastně díky tomu jsem se také dostal k bazénu. Voda mi dělala dobře už odmala. Vděčím tobě i mamce za hodně věcí a právě vám patří veliké poděkování. 

Dopis otci napsal Arnošt: Taťko!

Píšu Ti
Ani studené počasí návštěvníky neodradilo užít si koncert Nezmarů na Stezce korunami stromů.
„Vypozorovala jsem, že každý týden si přidávám jednu teplejší vrstvu oblečení navíc, tak mě trošku mrzí, že zrovna dnes budeme mít přes uši klapky v podobě čepic. Přesto věřím, že až se do toho kapela pustí, odhodíte svršky a budete tančit a zpívat s nimi.“ právě těmito slovy, zahájila koncert českobudějovické kapely Nezmaři, jedna z organizátorek akce.
15 fotografií

OBRAZEM: Nezmary na Stezce korunami stromů potrápilo chladno. I tak si ho užili

Českokrumlovsko
Čtení v parku Václava Havla v Litoměřicích. Archivní foto
/PROGRAM/ V čítárnu pod širým nebem se od středy 18. srpna promění Park Václava Havla v Litoměřicích. V rámci projektu Města čtou se návštěvníci až do neděle 22. srpna vždy od 10 hodin mohou těšit na relaxační oázu klidu a pohody, sedací vaky, houpací síť, knihy a doprovodný program, který pro ně připravila Knihovna Karla Máchy v Litoměřicích.

Čtení, koncerty i workshopy. Park Václava Havla na pět dní ožije

Volný čas
Karel Lavický po návratu z olympiády besedoval s fanoušky na Lipně.
Nejen vyznavači oplachtěných prken, ale také další příznivci jachtingu a sportu vůbec uvítali v Černé v Pošumaví surfera Karla Lavického, jediného českého jachtaře, jenž reprezentoval Česko na olympijských hrách v Tokiu. Uvádí to ve své následující reportáži z Lipna jachtařský expert Deníku jižní Čechy Petr Vitoň.

Olympionika Karla Lavického na Lipně vítali nejen surfeři

Ostatní sporty
Přístavní slavnost v parku pod hradbami v Nymburce.
Už poosmnácté se konala největší prázdninová akce v Nymburce Přístavní slavnost. V parku pod hradbami u Labe se představila řada muzikantů a kapel. I díky slunečnému počasí dorazily stovky lidí, kteří si mohli užít například balkánskou dechovku skupiny Lipno, poprock kapely Vanua2, skvělý rock v podání The Atavist a nakonec před bouřkou stihl zazpívat i Pokáč.
100 fotografií

OBRAZEM: Přístavní slavnost protančily stovky lidí, ukončila ji bouře

Nymbursko
Lipno sport fest 2021
Závěr letních prázdnin bude v rodinném areálu Lipno žít sportem, konkrétně ukázkami desítek sportovních odvětví, aby si každý mohl vyzkoušet, která z disciplín je mu nejbližší. Jubilejní 10. ročník Lipno Sport Festu potrvá 16 dní, a to od 14. do 29. srpna.
10 fotografií

Zlatá medaile z Tokia přiletí k Lipnu

Ostatní sporty