ŠTÍTEK: Lipno

Pohádková představení zažily děti při jízdě na přívozu.
Novinku mohly v sobotu zažít děti na převozní lodi ve Frymburku. Divadlo na přívozu. Děti v doprovodu rodičů zhlédli pohádkové představení O Karkulce a O 12 měsíčkách, které jim zahráli ochotníci ve Frymburku na přívozu. Představení, veselé pohádky v podání herců z Kulturního a okrašlovacího spolku Čkyně, bylo možné si užít ve 12, 13 a 14 hodin, kdy přívoz vyjíždí. Všichni z Frymburka měli mít vstup zdarma.
13 fotografií

Na přívozu plula Karkulka a postavy z pohádky O dvanácti měsíčkách

Českokrumlovsko
Klára Šašková
Díky svým schopnostem a empatii se Klára Šašková z Hluboké nad Vltavou poměrně brzo dostala tam, kam chtěla a splnila si přání pracovat s lidmi i pro ně. Její pracovní zkušenost začala, když pomáhala tatínkovi s provozem penzionu na Třeboňsku. Práce v obchodu, provozu, rezervace nebo i úklid a vaření byly pro ni velkou a tvrdou životní zkušeností, která ji obohatila.

Klára Šašková začínala s úklidem. Dnes má svůj realitní tým

Příběhy a rozhovory
Festival s hudbou i stánky s pivem se konal na návsi v Kněžičkách.
Stánky s pivem, uzeninami a dalšími dobrotami. Postavené pódium, na němž se střídaly kapely a příchozí bavili mistři ve slam poetry. Lidé, kteří se mohli volně potkat a užít si skoro zapomenutou festivalovou atmosféru. Tak to vypadalo v sobotu odpoledne a večer na návsi v Kněžičkách, kde slavil své výročí místní malý pivovar, po němž akce nese jméno: Záhora fest.
80 fotografií

VIDEO, FOTO: První postcovidový festival se konal na návsi v Kněžičkách

Volný čas
Oprava železničního přejezdu. Ilustrační foto.
Z Černé v Pošumaví do Horní Plané neprojedete, havarijní uzavírka železničního přejezdu v Hůrce zastavila v pondělí veškerý provoz v tomto úseku na hlavním tahu z Českého Krumlova na Šumavu na silnici I/39. Osobní auta musí přes Boletice a Polnou, náklaďáky přes Prachatice a Volary. Uzávěra by měla trvat nanejvýš tři dny.

Do Horní Plané se musí přes Boletice, opravují přejezd v Hůrce

Českokrumlovsko
Vodní záchranáři v Dolní Vltavici. Foto: Pavel Pechoušek
Lipenští vodní záchranáři se v těchto dnech připravují na rušnou turistickou sezonu. Ta bude kvůli velkému množství návštěvníků výjimečná, stejně jako ta loňská. Záchranáři jsou aktuálně ve složité situaci. Kvůli opatřením souvisejícím s koronavirem poklesly letošní příjmy českokrumlovské vodní záchranné služby, která zasahuje na lipenské přehradě, o půl milionu korun.
5 fotografií

Vodní záchranáři jsou kvůli covidu ve ztrátě, ale fungovat budou jako vždy

Českokrumlovsko