ŠTÍTEK: Louny

Pavel Jindřich.
/ROZHOVOR/ Hned za Štybarem, Ťoupalíkem a Borošem projel cílem republikového šampionátu cyklokrosařů Pavel Jindřich. Dvacetiletý mladík z Teplic, kterého pro velký cyklokros vychoval Stadion Louny, byl nejlepším z třiadvacítkářů. „Mám formu. Asi nejlepší v životě,“ těší se teď do terénu na světový šampionát do Tábora česká naděje.
18 fotografií

Forma je, trať sedí. Patnáctka je reálná, desítka sen, říká před MS Jindřich

Ostatní sporty
Řidičům začal sloužit v prosinci 2023 nový úsek dálnice D7 u Chlumčan.
Na dálnici Praha – Chomutov se blíží stavba tří klíčových úseků. Propojí hotové části D7 mezi Prahou a Slaným ve středních Čechách a mezi Panenským Týncem a Louny v Ústeckém kraji. V trase budoucí dálnice mezi Slaným a Panenským Týncem se kácí zeleň, dochází ke skrývkám ornice pro archeologický výzkum a začal samotný výzkum. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce všechny tři úseky v celkové délce necelých 17 kilometrů začít stavět ještě letos. Horší zprávou pro řidiče je, že celá dálnice bude zřejmě později, než se čekalo. Může za to komplikovaná příprava úseku u Postoloprt na Lounsku.
10 fotografií

Stavba klíčových částí D7 se blíží. Celá dálnice bude ale později

Žatecko a Lounsko
Ředitel lounského archivu Jan Mareš prohlíží unikátní divadelní kroniku.
/FOTO, VIDEO/ Dlouho se nevědělo, kde je. Nakonec se před časem objevila a byla uložena do Státního okresního archivu v Lounech. Historická kronika zachycuje nejen úplně první představení v tehdejším novém Fučíkově divadle v Lounech. Ale jsou v ní zaznamenány i další hry, koncerty a hudební vystoupení. A to v podání opravdu těch nejslavnějších herců, včetně umělců Národního divadla.
30 fotografií

V Lounech hráli Marvan, Kemr, Pešek a další. Našla se unikátní divadelní kronika

Žatecko a Lounsko
Ilustrační foto.
O více než 200 tisíc korun měl připravit 73letý muž z Lounska svou sousedku. Důvěřivou téměř 80letou seniorku kontaktoval telefonem jako investiční makléř s nabídkou „výhodného investování“. Peníze vyzvedával společný známý, kterým měl být právě soused. Kriminalisté později zjistili, že „neznámý“ investor a soused je stejný člověk, peníze měl prohrát při hazardních hrách. Hrozí mu až pět let za mřížemi.

Osmdesátiletou seniorku z Lounska podvedl soused. Hrál investora, byl falešný

Zločiny a soudy
Juniorky BK Klatovy.
Juniorky basketbalových Klatov mají za sebou poslední dva zápasy základní části celostátní ligy basketbalistek do 19 let. Družina trenéra Petra Volmuta zajížděla k zápasům 13. a 14. kola do Karlových Varů a do Loun. Zatímco v lázeňském městě prohrála poměrně vysoko 30:57, domácí Tygřice z Loun porazila přesvědčivě 74:39. Díky výhře v Lounech si juniorky zajistily druhé místo v tabulce a postup do finálové skupiny.

Klatovské juniorky postoupily do finálové skupiny, na úvod hrají dvakrát doma

Basketbal
Torzo plaveckého bazénu u ZŠ Prokopa Holého v Lounech.
Město Louny vypsalo výběrové řízení na firmu, která promění torzo bývalého plaveckého pavilonu u Základní školy Prokopa Holého v nové učebny. Areál je nevyužívaný od roku 2017, v ideálním případě by mohl opět sloužit od začátku školního roku 2025/26. Tedy za předpokladu, že práce začnou letos na jaře a vybraná firma dodrží termín dokončení stavby, jenž je stanovený na 430 kalendářních dní.
10 fotografií

Louny hledají firmu, která přestaví torzo školního bazénu na učebny

Žatecko a Lounsko
Soudce v Lounech řeší spor o stravenky a o docházku u kolegů v Děčíně.
Senát okresního soudu v Lounech ve středu 17. ledna rozhodl ve „stravenkové kauze“, která hýbe okresním soudem v Děčíně. Skupina několika zdejších soudců žalovala vedení děčínského soudu kvůli tomu, že nedostávají stravenky, když odmítají elektronicky evidovat svou přítomnost na pracovišti. Soud v Děčíně přitom stanovil, že musí být na místě výkonu práce minimálně tři hodiny, aby jim vznikl na stravenku nárok. Soudci sice elektronickou evidenci bojkotují, když ji považují za irelevantní, nehodnou jejich statusu soudce a do jisté míry ji mají i za nepřiměřené špiclování. Zároveň se ale domáhají benefitu, který je s elektronickou evidencí spojen.
5 fotografií

Zamítli žalobu soudců, kteří chtějí stravenky, ale odmítají se evidovat v práci

Zločiny a soudy
Předseda klubu Pavel Domecký a manažer Tomáš Beneš (vlevo) se pokusí Louny zachránit. Foto: se souhlasem TB
/FOTO, VIDEO/ Jedním z taháků fotbalového jara bude sledování záchranářské mise FK SEKO Louny v divizi. Zatímco kouč Pavel Schettl na trenérské lavičce zůstal a už zahájil zimní přípravu, v kádru dochází k zemětřesení. Logicky. Poslední celek tabulky získal v první polovině čtvrté nejvyšší soutěže jen pět bodů, a tak se velké rošády daly čekat.
34 fotografií

Louny skládají tým pro záchranu divize. Schettl už oslovil víc než patnáct posil

Fortuna divize
Učiliště ve Slaném nabízí řadu technických, potravinářských a dalších oborů.
/FOTO, VIDEO/ Žáci devátých tříd základních škol nyní stojí před důležitým životním rozhodnutím, jímž je volba budoucího povolání. Spolu s rodiči vyrážejí na veletrhy vzdělávání a dny otevřených dveří pořádané školami. Návštěvníky přivítalo i slánské učiliště na Hlaváčkově náměstí, které pro příští školní rok nabízí devět oborů.
38 fotografií

Řemesla mají šanci. Na slánské učiliště lákají i obory instalatér nebo truhlář

Kladensko