ŠTÍTEK: Louny

Soudce v Lounech řeší spor o stravenky a o docházku u kolegů v Děčíně.
Senát okresního soudu v Lounech ve středu 17. ledna rozhodl ve „stravenkové kauze“, která hýbe okresním soudem v Děčíně. Skupina několika zdejších soudců žalovala vedení děčínského soudu kvůli tomu, že nedostávají stravenky, když odmítají elektronicky evidovat svou přítomnost na pracovišti. Soud v Děčíně přitom stanovil, že musí být na místě výkonu práce minimálně tři hodiny, aby jim vznikl na stravenku nárok. Soudci sice elektronickou evidenci bojkotují, když ji považují za irelevantní, nehodnou jejich statusu soudce a do jisté míry ji mají i za nepřiměřené špiclování. Zároveň se ale domáhají benefitu, který je s elektronickou evidencí spojen.
5 fotografií

Zamítli žalobu soudců, kteří chtějí stravenky, ale odmítají se evidovat v práci

Zločiny a soudy
Předseda klubu Pavel Domecký a manažer Tomáš Beneš (vlevo) se pokusí Louny zachránit. Foto: se souhlasem TB
/FOTO, VIDEO/ Jedním z taháků fotbalového jara bude sledování záchranářské mise FK SEKO Louny v divizi. Zatímco kouč Pavel Schettl na trenérské lavičce zůstal a už zahájil zimní přípravu, v kádru dochází k zemětřesení. Logicky. Poslední celek tabulky získal v první polovině čtvrté nejvyšší soutěže jen pět bodů, a tak se velké rošády daly čekat.
34 fotografií

Louny skládají tým pro záchranu divize. Schettl už oslovil víc než patnáct posil

Fortuna divize
Učiliště ve Slaném nabízí řadu technických, potravinářských a dalších oborů.
/FOTO, VIDEO/ Žáci devátých tříd základních škol nyní stojí před důležitým životním rozhodnutím, jímž je volba budoucího povolání. Spolu s rodiči vyrážejí na veletrhy vzdělávání a dny otevřených dveří pořádané školami. Návštěvníky přivítalo i slánské učiliště na Hlaváčkově náměstí, které pro příští školní rok nabízí devět oborů.
38 fotografií

Řemesla mají šanci. Na slánské učiliště lákají i obory instalatér nebo truhlář

Kladensko
Ilustrační foto.
K velké tragédii došlo loni v noci z 12. na 13. března v jedné obci u Žatce. Z kotle domu vlivem nedokonalého spalování paliva unikl ve velké míře oxid uhelnatý a pronikl z kotelny stropem do dětského pokoje. V něm spala dívka. Nebezpečným plynem se otrávila a krátce po půlnoci v pokoji zemřela. Složky záchranného integrovaného systému, které se na místo sjely, už jí nemohly pomoci.

K soudu míří tragédie ze Žatecka. Dívka se ve spánku udusila zplodinami z kotle

Zločiny a soudy
Šachy, ilustrační snímek.
V pátém kole krajského přeboru Ústeckého krajského šachového svazu se střetly v klubovně Šachového klubu Teplice v ulici 28. října dva teplické kluby. Domácí Šachový klub Teplice přesvědčivě zvítězil nad klubem ŠK Teplice 7,5 : 0,5 a s velkým náskokem vede tabulku, neboť všechny své zápasy zatím vyhrál. Na druhém místě je ŠK Louny "A" a na třetím TJ Klášterec n. O. "A". 

Šachový klub Teplice vede tabulku krajského přeboru

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Profrčel Veltěžemi, ujížděl po polní cestě, prohnal se Slavětínem, přeskočil železniční přejezd, zběsile ujížděl dál. Honička s policií pro 31letého šoféra skončila až když v hustém porostu a bahně zapadl. Jeho cesta pak vedla do policejní cely. A proč ujížděl? „Důvodů" měl hned několik. Zákaz řízení, drogy v těle i v autě. U soudu mu teď hrozí až dva roky vězení.

Honička skončila v bahně. Šofér na Lounsku ujížděl policii, byl pod vlivem drog

Zločiny a soudy
Václav Douša, Hana Pšenská a Jaroslav Zlatohlávek (zprava) při předání nářadí v lounské Montessori.
Šroubováky, vrtáky, kladiva, metry, kleště, pilníky, utahovací klíče, vrtačka, bruska, aku šroubovák. To je výčet nářadí, který v minulých dnech předala lounská společnost Aisan Industry Czech tamní mateřské a základní škole Montessori. Dar, na kterém se podílela i místní firma SALDO – Zlatohlávek, poslouží pro zvýšení manuální zručností dětí.
3 fotografie

OBRAZEM: Dar lounské Montessori. Dětem k výuce slouží nové nářadí

Žatecko a Lounsko
14. ročník Lounské brusličky.
Je už tradicí, že první lednový víkend se na zimním stadionu v Lounech koná celorepublikový závod v krasobruslení. Letos pokračovala Lounská bruslička ve svém čtrnáctém ročníku. Klání na ledě se zúčastnilo 246 krasobruslařů a krasobruslařek z 35 oddílů. Sjížděli se tak závodníci z blízkých měst, ale i ze vzdálenějších míst jako například České Budějovice, Veselí nad Lužnicí, Rokycany, Cheb, Děčín a další.
6 fotografií

Lounským krasobruslařkám vynesl domácí led devět cenných kovů

Ostatní sporty
Hledaný Ion Gori, občan Rumunska, je vysoký asi 185 centimetrů a může být nebezpečný. Má střední až obézní postavu, hnědočerné rovné vlasy a modré oči. Policie po něm vyhlásila pátrání 1. listopadu 2023.
„Peníze rychle, rychle peníze, jedu do Moldavsko, davaj, davaj děnky“. Těmito slovy začalo v lubenecké firmě loupežné přepadení, při kterém útočník fyzicky napadl jejího vedoucího pracovníka a z kanceláře si odnesl peníze. Podle vyšetřování za ním stojí Rumun Ion Gori, patří mezi lidi z okresu Louny, po kterých v současné době pátrá policie. Čelí obžalobě ze zločinu loupeže a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Jeho případ, došlo k němu v červnu roku 2021, leží u Okresního soudu v Lounech. Rumun ví, proč se před českou justicí skrývá. Hrozí mu až deset let vězení.

Davaj děnky, křikl útočník. Policie pátrá po Rumunovi, který loupil v Lubenci

Zločiny a soudy
Pojď hrát hokej v Kladně, v roce 2019 ještě s akcí pomáhal Radek Gardoň, nyní už kouč švýcarského Vispu.
Patří k elitním hráčům kladenské hokejové historie, ale Radek Gardoň proslul i jako trenér. Ne, na extraligový lavičkách jste ho zatím vidět nemohli, a asi neuvidíte, on se totiž specializuje na výchovu talentů. Aktuálně působí ve švýcarském EHC Visp, kde má pod patronací celou mládež, ale i český hokej z jeho práce těží svoje úspěchy. Hned pětice jeho bývalých svěřenců se totiž podílela na postupu české dvacítky do semifinále mistrovství světa.

Trenér Radek Gardoň vychoval pět reprezentantů z dvacítky. Jak je vidí?

Hokej
Pojď hrát hokej v Kladně, v roce 2019 ještě s akcí pomáhal Radek Gardoň, nyní už kouč švýcarského Vispu.
Patří k elitním hráčům kladenské hokejové historie, ale Radek Gardoň proslul i jako trenér. Ne, na extraligový lavičkách jste ho zatím vidět nemohli, a asi neuvidíte, on se totiž specializuje na výchovu talentů. Aktuálně působí ve švýcarském EHC Visp, kde má pod patronací celou mládež, ale i český hokej z jeho práce těží svoje úspěchy. Hned pětice jeho bývalých svěřenců se totiž podílela na postupu české dvacítky do semifinále mistrovství světa.

Vychoval pět reprezentantů z dvacítky. Gardoň: Bylo jasné, že mají předpoklady

Hokej
Dálnice v okrese Louny. Ilustrační foto.
/FOTO/ Výstavba dálnice na Podbořansku, rekonstrukce vlakového nádraží v Žatci, proměna centrálního náměstí v Postoloprtech, výstavba multifunkčního sálu v místě bývalého bazénu v ZŠ Prokopa Holého v Lounech. To je jen výčet některých velkých akcí, které začnou v okrese Louny v roce 2024. Naopak jednou z nejvýznamnějších staveb, jejíž dokončení rok 2024 přinese, je rozsáhlá rekonstrukce kláštera v Žatci. A také dalšího úseku dálnice D6 Praha – Karlovy Vary u Krupé, který lidem z Podbořanska a Žatecka zlepší cestování do hlavního města.
9 fotografií

Top projekty roku 2024: Nové dálnice, opravené náměstí, nádraží i klášter

Žatecko a Lounsko
Na lounském prostranství zvaném Ryneček mají vzniknout parkovací místa a polopodzemní kontejnery. Ilustrační foto.
První etapa rekonstrukce domu pečovatelské služby s navýšením kapacity, úprava prostranství Komenského náměstí, modernizace kamerového systému, druhá etapa revitalizace sídliště pod bývalými kasárnami, vybudování parkovacích míst včetně polopodzemních kontejnerů na Rynečku, třetí etapa revitalizace letního cvičiště, rozšíření počtu parkovacích míst nebo přestavba bývalého bazénu při ZŠ Prokopa Holého na multifunkční sál. To je malý výčet investic, které si pro rok 2024 naplánovalo město Louny.

Školy i parkování. V Lounech si na rok 2024 naplánovali investice za 150 milionů

Žatecko a Lounsko