ŠTÍTEK: Louny

Odpad. Ilustrační foto.
Náklady na likvidaci odpadů v Lounech ročně činí 30 milionů korun. Občané z toho zaplacením poplatku uhradí polovinu, zbytek dá ze svého rozpočtu město. Zákon obcím ukládá, aby od příštího roku vytříděné recyklované složky dosahovaly alespoň 60 procent, jinak budou platit za odpady víc. Louny zdaleka tento limit neplní, nyní jsou zhruba na čtvrtině. Problém je, že i přes motivačně nízký poplatek ve městě někteří občané odpad netřídí. Hrozí, že v nadcházejících letech náklady na likvidaci odpadů v Lounech výrazně vzrostou a radnice přistoupí k navýšení poplatků za jejich vývoz.

Lidé v Lounech málo třídí, hrozí zvýšení nízkých poplatků za odpad

Žatecko a Lounsko
Silničáři finišují s dokončením dálnice D7 u Chlumčan na Lounsku.
/FOTO, VIDEO/ Už za pár dní se řidiči dočkají, další část D7 bude hotová. Od konce loňského roku jezdí auta polovinou nové dálnice u Chlumčan, aktuálně u Loun silničáři finišují s dokončením druhé poloviny. Na začátku příštího týdne se začne jezdit v obou směrech. Skončí také uzavírka nájezdů u Loun, šoférům se uleví, odpadne dlouhé objíždění. Po přestavbě stavbaři otevřou křižovatku Louny – východ, několik měsíců byly tři ze čtyř větví uzavřeny.
3 fotografie

Úleva pro šoféry. Za pár dní bude u Chlumčan hotovo, otevře se i nájezd u Loun

Žatecko a Lounsko
Nový kruhový objezd vyroste v Žatci v Pražské ulici u výjezdu na Louny.
Už za pár dní, v pondělí 24. června, začne v Žatci stavba dalšího kruhového objezdu. Kroužit se za pár měsíců bude na frekventované Pražské ulici při výjezdu z města na Louny, křižovatka pokrývá také výjezd na Bezděkov a k nově stavěnému obchodu Norma. Stavba přinese několikaměsíční dopravní omezení a komplikace v lokalitě. Nový "kruhák" má začít sloužit na konci roku.
3 fotografie

V Žatci startuje stavba dalšího kruhového objezdu. Hotovo má být v prosinci

Žatecko a Lounsko
Fotbal ilustrační
Škatulata, hýbejte se! Od 1. do 14. června proběhlo v českém fotbale tzv. volné přestupní období, kdy lze právě v tomto úseku uskutečnit bez souhlasu mateřského klubu přestup v režimu amatérských hráčů. Deník zjišťoval, kdo na Ústecku tuto šanci využil. Budete se divit, kdo komu utekl. Zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za nové hráče zaplatit.

PODÍVEJTE SE: Volné přestupní okno skončilo. Kdo komu utekl a kolik to stálo?

Fotbal
Zdroj alkalické kyselky navrtali geologové v jižní části Loun, na návrší U Spravedlnosti, v roce 1963. Na povrch je pramen Luna v současné době vyveden na několika místech.
/FOTO, VIDEO/ V Lounech činí kroky, aby se nejhlubší minerální pramen v Česku s názvem Luna mohl oficiálně využívat pro léčebné účely. Odborné studie sice nedoporučují použití vody k dlouhodobému a soustavnému pití, zdraví prospěšné alkalizační účinky koupelí na lidský organismus jsou ale nesporné. V současné době není oficiální využití vody ve zdravotnictví možné. Občas si někdo nabere vodu na jednom ze tří míst, kde ve městě vyvěrá, jiné využití v podstatě ale nemá.
5 fotografií

Co s Lunou? Louny činí kroky k většímu využití nejhlubšího minerálního pramene

Žatecko a Lounsko
Ilustrační foto
Bude nebo nebude postup? Chomutovští fotbalisté své fanoušky natahují jako gumu od kalhot. Vyvrcholení sezony si nechali až do posledního zápasu. Musí vyhrát v posledním Chebu. „S Chebem se utkáme na stadionu ve Františkových lázních. A všichni doufáme, že po zápase budeme slavit,“ napsali chomutovští fotbalisté na svém facebookovém profilu. Přinášíme tradiční přehled, kam o víkendu vyrazit za fotbalem.
29 fotografií

Kam za fotbalem: Juniorku Mostu čekají Srbice. Sousedi z Chomutova hrají o ČFL

Kraje
Ilustrační foto
Bude nebo nebude postup? Chomutovští fotbalisté své fanoušky natahují jako gumu od kalhot. Vyvrcholení sezony si nechali až do posledního zápasu. Musí vyhrát v posledním Chebu. „S Chebem se utkáme na stadionu ve Františkových lázních. A všichni doufáme, že po zápase budeme slavit,“ napsali chomutovští fotbalisté na svém facebookovém profilu. Přinášíme tradiční přehled, kam o víkendu vyrazit za fotbalem.
48 fotografií

Kam za fotbalem: Chomutov čeká zápas roku. Bude slavit v Chebu postup?

Kraje
Lukavec (černá) doma v rámci jarní části remizoval se Žitenicemi.
Poslední fotbalový víkend v letošní sezoně čeká na všechny fanoušky v Ústeckém kraji. Neseďte doma a vyražte se podívat naposledy v sezoně 2023/2024 na zápasy nižších soutěží. Třeba do Litoměřic, kde bude v sobotu přebírat tamní rezerva pohár pro vítěze okresního přeboru.

Kam za fotbalem? O víkendu máte v jarní části poslední šanci

Fotbal
Ubytovna v Husově ulici v Lounech.
Město Louny se s majitelem ubytovny v Husově ulici naproti závodu Praga nedohodlo na ceně, za kterou by ji koupilo. Vlastník nemovitosti, kde bydlí převážně sociální slabí obyvatelé, požaduje 11 a půl milionu korun, město nabízí maximálně 11 milionů. Konečné slovo budou mít zastupitelé, radní ale nedoporučili objekt s pozemky za daných podmínek kupovat.
3 fotografie

Strážníci se stěhovat nebudou. V Lounech se nedohodli na ceně za ubytovnu

Žatecko a Lounsko
Stadion Slavoje Žatec
V krajských a okresních fotbalových soutěžích se o víkendu odehraje poslední kolo. Louny, které sestupují do krajského přeboru, uzavřou sezonu v Chebu. O patro níže se s vlastními fanoušky bude loučit Žatec, v sobotu doma hostí sestupující Krupku. V Kryrech bude zajímavé sledovat, jestli bude dál pokračovat kanonáda útočníka Nítka.  

Kam o víkendu za fotbalem? Žatec se rozloučí s fanoušky duelem proti Krupce

Fotbal
Na pomezí Lounska a Rakovnicka se vytvořil zajímavý útvar připomínající trombu.
/FOTO, VIDEO/ Zajímavý oblačný útvar se vytvořil dnes, ve čtvrtek 13. června, kolem půl dvanácté dopoledne, na hranici Lounska a Rakovnicka. Dobře vidět byl z Loun, ale také z Postoloprt nebo Žatce. Oblačný útvar připomínající kondenzační chobot, trombu, byl k vidění několik desítek minut před blížící se bouřkou, která místem prošla po poledni.
4 fotografie

Chobot v oblacích. Na pomezí Lounska a Rakovnicka se vytvořil zajímavý útvar

Žatecko a Lounsko
Dopravní policie. Ilustrační foto.
Celkem 193 dopravních nehod eviduje dopravní policie v Ústeckém kraji. V osmi z nich hrál roli alkohol za volantem. Naštěstí při nich tentokrát nikdo neutrpěl těžká zranění, ani nezemřel. Přesto nechybělo mnoho, jelikož zranění lehká utrpělo 41 účastníků těchto bouraček. Škoda dle odhadů vyšplhala na zhruba 9,3 milionu korun.

Osm řidičů popíjelo alkohol, potom bourali. Škody jsou za miliony korun

Nehody