ŠTÍTEK: Louny

Stadion Slavoje Žatec
V krajských a okresních fotbalových soutěžích se o víkendu odehraje poslední kolo. Louny, které sestupují do krajského přeboru, uzavřou sezonu v Chebu. O patro níže se s vlastními fanoušky bude loučit Žatec, v sobotu doma hostí sestupující Krupku. V Kryrech bude zajímavé sledovat, jestli bude dál pokračovat kanonáda útočníka Nítka.  

Kam o víkendu za fotbalem? Žatec se rozloučí s fanoušky duelem proti Krupce

Fotbal
Na pomezí Lounska a Rakovnicka se vytvořil zajímavý útvar připomínající trombu.
/FOTO, VIDEO/ Zajímavý oblačný útvar se vytvořil dnes, ve čtvrtek 13. června, kolem půl dvanácté dopoledne, na hranici Lounska a Rakovnicka. Dobře vidět byl z Loun, ale také z Postoloprt nebo Žatce. Oblačný útvar připomínající kondenzační chobot, trombu, byl k vidění několik desítek minut před blížící se bouřkou, která místem prošla po poledni.
4 fotografie

Chobot v oblacích. Na pomezí Lounska a Rakovnicka se vytvořil zajímavý útvar

Žatecko a Lounsko
Dopravní policie. Ilustrační foto.
Celkem 193 dopravních nehod eviduje dopravní policie v Ústeckém kraji. V osmi z nich hrál roli alkohol za volantem. Naštěstí při nich tentokrát nikdo neutrpěl těžká zranění, ani nezemřel. Přesto nechybělo mnoho, jelikož zranění lehká utrpělo 41 účastníků těchto bouraček. Škoda dle odhadů vyšplhala na zhruba 9,3 milionu korun.

Osm řidičů popíjelo alkohol, potom bourali. Škody jsou za miliony korun

Nehody
Snímek je ze středečního finále krajského poháru mezi Žatcem a Litoměřickem. Pohár získal Žatec po penaltách 1:0.
Nabitý týden čeká divizního lídra z FC Chomutov. V sobotu se s domácím prostředním rozloučí pro tuto sezonu v duelu se Štětí. Ve středu pak na svěřence koučů Smoly a Doksanského čeká dohrávka v Ostrově a za týden konec sezony v Chebu. Bude postupová do vysněné třetí ligy? Přinášíme tradiční přehled, kam za fotbalem.

Kam za fotbalem: Chomutov čeká poslední domácí zápas. Dorazí Štětí

Kraje
Snímek je ze středečního finále krajského poháru mezi Žatcem a Litoměřickem. Pohár získal Žatec po penaltách 1:0.
Třetiligové fotbalisty Mostu čeká dnes domácí rozlučka se sezonou. Jaro rozhodně nebylo podle mosteckých představ a v posledním zápase sezony baníkovci vyzvou v malém derby ústeckou Armu. Startuje se už v pátek od 18.00 hodin. Jednu statistiku si ale Mostečané vylepšit mohou – jde jim o korunu krále střelců, když se 14 góly soutěž vede forvard Jindřich Novotný. V ústeckém dresu do Mostu dorazí zase David Černý, který je na 12 trefách. Vystřílí si Novotný prvenství? Přinášíme tradiční přehled, kam vyrazit o víkendu za fotbalem.

Kam za fotbalem: Baníkovci zakončí sezonu. Bude to duel střelců?

Kraje
Tomáš Borl zahraje na Noci kostelů v Radíčevsi.
Tento pátek 7. června od 18 hodin můžeme při akci Noc kostelů slyšet v Radíčevsi u Žatce varhanní koncert Tomáše Borla, mladého hudebníka z Loun. Tento nadaný student AMU Praha je nejen skvělým klavíristou, varhaníkem a pozounistou, ale především dosáhl vynikajících mezinárodních úspěchů jako hudební skladatel orchestrální a filmové hudby.

Tomáš Borl zahraje na Noci kostelů v Radíčevsi

Čtenář reportér
Lounští studenti se ponořili do hlubin stavební fantazie a vytvořili model plovoucího města.
V rámci 16. ročníku mezinárodní soutěže Modelium studenti Obchodní akademie a Střední odborné školy generála F. Fajtla v Lounech přijali stavitelskou výzvu a vybudovali udržitelné plovoucí město z vlnité lepenky. Lounský model bude nejprve usilovat o postup do národního finále. Mladí stavitelé z Česka a Slovenska se utkají o ceny v celkové hodnotě více než 100 000 Kč.

Lounští studenti se ponořili do hlubin fantazie, stvořili model plovoucího města

Čtenář reportér
Křižovatka u kasáren v Žatci.
/FOTO, VIDEO/ Nový kruhový objezd na východním okraji Žatce poblíž kasáren postaví společnost Ekostavby Louny. A to za 8,6 milionu korun. Na základě výběrového řízení o tom rozhodli krajští radní. Uvedená částka je podstatně nižší, než se očekávalo. Správa a údržba silnic Ústeckého kraje vyčíslila předpokládanou hodnotu zakázky na 15,4 milionu korun bez DPH.
4 fotografie

Nový kruhový objezd v Žatci postaví Ekostavby, cena je podstatně nižší

Žatecko a Lounsko
Fotbalisté juniorky FK Baník Most-Souš.
Je tady další víkend nabitý fotbalem. Už v pátek se na hřišti v Zápech představí fotbalisté třetiligového FK Baník Most-Souš. Ti mají za sebou sérii mizerných výsledků. Naposledy dokonce doma padli s posledními Přepeřemi. Zlou sérii budou chtít v předposlední kole sezony zlomit. Přinášíme tradiční přehled, kam vyrazit o víkendu za fotbalem. 

Kam vyrazit za fotbalem: Zlomí baníkovci mizérii v Zápech?

Kraje
1. SK Jirkov - Loko Chomutov, domácí hráči ve žlutém. Jirkovští fanoušci byli hodně aktivní.
Fotbalisté divizního Chomutova se na své cestě za postupem do třetí ligy opět představí na trávníku soupeře. Po posledním úspěchu v Brandýse, kde chomutovský lídr udeřil v posledních minutách a vyhrál 2:0 se tentokrát představí v Ostrově a bude se snažit udržet si náskok před druhým Kladnem. Přinášíme tradiční přehled, kam vyrazit o víkendu za fotbalem. 

Kam za fotbalem: Chomutovský lídr hraje opět venku. Udrží si náskok?

Kraje
Ze zápasu Slavoje Žatec (ilustrační foto)
Přestože předpověď počasí hlásí na víkend déšť, fotbaloví fanatici si vyhledávají zápasy fotbalových soutěží, které by rádi navštívili. Tady je jejich přehled! Na Lounsku a Žatecku se můžete jít podívat například na zápas Žatce s Litoměřicemi, který bude předkrmem před pohárovým finále, v němž se střetnou v týdnu stejní soupeři.  

Kam o víkendu za fotbalem? Žatec hostí Litoměřice

Fotbal