ŠTÍTEK: Louny

Vyšetřování dopravní nehody. Ilustrační snímek.
Až dvanáct řidičů v minulém týdnu usedlo za volant s alkoholem v krvi. Dopravní policie přitom eviduje na 192 dopravních nehod, z toho nejvíce v okresech Ústí nad Labem a Most. Ač při bouračkách naštěstí nikdo nepřišel o život, přesto musela záchranná služba transportovat do nemocnic tři těžce zraněné a dalších osmatřicet lehce. Škody dle odhadů překročily 10,3 milionu korun.

Týden na silnicích Ústeckého kraje: Dvanáct opilců za volantem, tři těžce ranění

Nehody
Nespeky vyválčili důležité body v duelu s Louny.
Fotbalisté Nespek stále ještě živí naději na záchranu. Větší šanci a přežití jim dala důležitá výhra 2:1 v Lounech, díky které se přiblížili třináctému Štětí na rozdíl pouhých tří bodů. Na druhou stranu jim ale situaci komplikuje pád Příbrami. Musí se totiž dostat nejen přes západočeského soupeře, ale zároveň přetlačit bodově týmy v ostatních skupinách.

Nespeky se vzpírají sestupu. V Lounech zachovaly naději na záchranu

Fortuna divize
Trojice obžalovaných žen v kauze žateckých jeslí u lounského soudu.
Okresní soud v Lounech se ve středu 22. května podruhé zabýval kauzou žateckých jeslí. Tři jejich dnes už bývalé zaměstnankyně jsou obžalované z přečinu ohrožování výchovy dítěte, kterého se měly dopustit nevhodnou péčí o ně. Všechny ve svých vyjádřeních vinu odmítly, dvě z nich ale připustily, že občas před dětmi použily nevhodná slova.

Bylo to dětské vězení, řekla u soudu v kauze žateckých jeslí klíčová svědkyně

Krimi
Dopravní omezení. Ilustrační snímek.
Šoféry čeká na cestách po okrese Louny hodně obtížné léto, řada omezení bude na hlavních tazích. Uzavírka v Žiželicích, práce na objízdné trase ve Staňkovicích, dělníci na mnoha místech D7 i D6, opravy hned několika mostů, to je jen několik příkladů. Letní měsíce budou na silnicích Lounska, Žatecka a Podbořanska pořádně horké. Víme, kde se bude opravovat a stavět, Deník vám přináší výčet nejdůležitějších uzavírek a omezení.

Horké léto na silnicích Lounska a Žatecka. Řidiče čeká řada uzavírek a omezení

Žatecko a Lounsko
Rallye Křivonoska 2024. MG cabrio.
Jarní počasí láká na auto-moto výstavy, srazy i závody. Uskuteční se například Autosalon v Lounech, srazy veteránů i různých značek, závody moderních aut i veteránů do vrchu nebo s vlakem a motorkářské spanilé jízdy i soutěže. Kam se můžete od pátku 17. května do neděle 19. května vypravit, pokud obdivujete krásu aut a motorek, zjistíte v našem tradičním velkém přehledu. A nechybí opět ani tipy na dlouhodobější akce či burzy.
54 fotografií

Tipy na motoakce: srazy i super závody, u Hradce si to veterány rozdají s vlakem

Automagazín
Nevyužívaný objekt bývalé veterinární nemocnice v lounské Poděbradově ulici se promění.
/VIZUALIZACE, VIDEO/ Nevyužívaný objekt bývalé veterinární nemocnice v lounské Poděbradově ulici se promění. Vlastník objektu s kruhovým půdorysem a prosklenou fasádou, společnost Senior inn Praha, v něm plánuje projekt s názvem Rezidence Louny. Po rekonstrukci má v místě vzniknout dům s pečovatelkou službou, zařízení pro malé děti a další občanská vybavenost. Cílem je zamezit sociální izolaci seniorů. Lounští zastupitelé nedávno společnosti schválili prodej pozemku z majetku města, který pro svůj záměr potřebuje.
6 fotografií

Bývalá veterina v Lounech se dočká nového využití. Spojí seniory a děti

Žatecko a Lounsko
Lenka Jonáková z Černčic u Loun je od loňského podzimu členkou aktivních záloh ozbrojených sil ČR. Před pár dny byla na svém prvním vojenském cvičení na Doupově.
Lenka Jonáková z Černčic u Loun je od loňského podzimu členkou aktivních záloh ozbrojených sil ČR. Bývalá fotbalistka Postoloprt pracuje jako zástupkyně vedoucího lounského Penny marketu, má za sebou první cvičení na Doupově s rotou aktivních záloh Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem. U ní je zařazena do funkce střelce, pokud by došlo na válečný konflikt, bojovala by svobodnice Lenka Jonáková s útočnou puškou Bren nebo pistolí Phantom.

Do války bych šla radši já, než aby musel syn, říká záložačka Lenka z Lounska

Žatecko a Lounsko