ŠTÍTEK: Louny

SK Hřebeč -  FK Seko Louny 1:4, Divize B, 20. 4.. 2024
Černá mračna zahalila v sobotu dopoledne Hřebeč, ale i zdejší fotbalový klub. Ten se nemůže dostat z herní ani výsledkové krize, která trvá od lednového začátku přípravy, a za stálého deště prohrál i s posledními Louny. Ty zažívají nejlepší období v sezoně, když po triumfu nad Slaným uspěly už podruhé v řadě a oživily tak naději na záchranu divize.
50 fotografií

Uplakané dopoledne ve Hřebči, ta padla i s posledními Louny

Fortuna divize
Pavel Klíč, útočník Nového Sedla.
/foto, video/ Fotbalový útočník Pavel KLÍČ umí dát i osm gólů za zápas, aktuálně jich má díky sobotním čtyřem trefám proti Libouchci (7:2) na kontě osm za jaro. Když ho v zimě zlanařil předseda Nového Sedla Jakub Černý, udělal terno. „Mohl jsem dát gólů víc, třeba proti Libouchci jsem zahodil šanci, kterou si ještě teď vyčítám,“ přiznal v rozhovoru pro Deník 21letý střelec, jenž se stal Kanonýrem víkendu. Hlavní podle jeho slov ale je, že se daří týmu jako takovému.
48 fotografií

Klíč odemyká brány soků. Sedlo mu sedí, ale... Chci se dostal co nejvýš, netají

Kraje
Most přes Blšanku v Trnovanech na silnici Žatec - Louny.
/FOTO, VIDEO/ Takovou dopravní komplikaci Žatecko nepamatuje. Za pár týdnů se na téměř dva roky v souvislosti se stavbou obchvatu zavře silnice I/27 v Žiželicích na trase Most – Plzeň. Řidiče osobních aut čekají objížďky přes Staňkovice, případně Hořetice. Ani jedna trasa není vhodná pro kamiony, jejich šoféři si zajedou 80 kilometrů. Navíc se Ústecký kraj pustí do rekonstrukce mostu přes Blšanku v Trnovanech. Na několik měsíců se tak zavře silnice II/225 Žatec – Louny.
7 fotografií

Nejen Žiželice. Přijde i uzavírka silnice Žatec – Louny kvůli mostu přes Blšanku

Žatecko a Lounsko
Výstava Divé Krušné hory v lounském muzeu.
/FOTO/ Krušné horu jsou nejen krušné, ale i krásné. To ostatně dokazuje nedávno otevřená výstava v Oblastním muzeu v Lounech. Autorem fotografií je Jakub Rejent a přírodu zachycuje v její divokosti a kráse, v detailu i v celku, od jara do zimy a od Aše až po Ústí nad Labem.
15 fotografií

Lounské muzeum zve do Krušných hor

Čtenář reportér
Speed Marathon.
/SEZNAM MÍST/ Policie v pátek 19. dubna spustí další ročník akce Speed Marathon. Na vybraných místech bude kontrolovat rychlost projíždějících automobilů. S radarem budou policisté také na Lounsku, Žatecku a Podbořansku, jako obvykle dali předem vědět, kde se hlídky objeví. V seznamu jsou „tradiční“ místa, i ta, kde policisté příliš často neměří.

Speed Marathon je tu. Víme, kde bude v pátek policie měřit na Lounsku

Žatecko a Lounsko
Muž a žena jsou obžalovaní ze znásilnění dítěte na Lounsku.
/FOTO/ K těžko uvěřitelným perverznostem mělo dlouhá léta docházet za zavřenými dveřmi bývalého zemědělského statku na Lounsku. V malé vesnici spolu žili muž a žena s jejím nezletilým synem, kterého oba dva opakovaně znásilňovali bizarními praktikami pro otrlé. Žena si sexuálně pohrávala i se svým vnukem a se psem, všechno je podrobně zmapované prostřednictvím videí a fotek, které pořídil její druh. Případ začal rozplétat ústecký krajský soud.
4 fotografie

Žena praktikovala sex s nezletilým synem i vnukem a psem, její druh to točil

Krimi
Muž a žena jsou obžalovaní ze znásilnění dítěte na Lounsku.
/FOTO, VIDEO/ K těžko uvěřitelným perverznostem mělo dlouhá léta docházet za zavřenými dveřmi bývalého zemědělského statku na Lounsku. V malé vesnici spolu žili muž a žena s jejím nezletilým synem, kterého oba dva opakovaně znásilňovali bizarními praktikami pro otrlé. Žena si sexuálně pohrávala i se svým vnukem a se psem, všechno je podrobně zmapované prostřednictvím videí a fotek, které pořídil její druh. Případ začal rozplétat ústecký krajský soud.
4 fotografie

Žena praktikovala sex s nezletilým synem i vnukem a psem, její druh to točil

Žatecko a Lounsko
Most ve Lhotě na Žatecku.
Správa a údržba silnic Ústeckého kraje (SÚS) připravuje na letošek rekonstrukci mostu přes Sádecký potok ve Lhotě na Žatecku. Počítá s jeho zbouráním, v místě vyroste most nový. Pěším v průběhu několikaměsíční stavby poslouží provizorní lávka, silnice třetí třídy do Nečemic bude uzavřena. V současné době běží výběrové řízení na zhotovitele, hodnota zakázky je 7,3 milionu korun bez DPH.
9 fotografií

FOTO: Další objížďka. Rekonstrukce mostu uzavře silnici na Žatecku

Žatecko a Lounsko
Slaný (v modrém) tentokrát s Louny prohrálo 1:0.
Sice prožívají neskutečnou sezonu plnou skvělých výsledků, ale jak vyjedou fotbalisté SK Slaný na hřišti posledního týmu tabulky divize B, je z toho pokaždé průšvih - a to je hodně slušné slovo. na podzim se to stalo v Nespekách, teď v malém derby v Lounech, které měly před zápasem jen 8 bodů. Těm stačil na slánský tým jediný gól. Teď Slaňáky už v pátek 19. dubna čeká ještě větší derby, hostí rozjetý SK Kladno!

Hořký pití v Lounech, teď Slaňáky čeká větší derby: v pátek hostí Kladno!

Fortuna divize
Les. Ilustrační foto.
Radnice v Lounech vypsala veřejnou zakázku na obnovu lesa. Vybraný uchazeč letos na podzim na městském pozemku o ploše 1,7 hektaru poblíž železničního nádraží Louny předměstí vysadí nové stromy, pak se o ně bude devět let starat. Ještě před tím, předpoklad je v srpnu a září, v místě postaví oplocenku v délce 1,3 kilometru s výškou plotu 170 centimetrů, která má zamezit poškozování stromků zvěří.

Nevšední zakázka. Louny poptávají, kdo vysadí městský les kousek od nádraží

Žatecko a Lounsko
Zahrádka je v létě velmi oblíbeným místem k posezení.
/FOTO/ Střelnu na sklonku loňského roku odkoupili od podnikatele Josefa Jelínka Asiaté. Tamní prodejna elektro se záhy proměnila v obchod s potravinami a dalším zbožím pod značkou Bala. Před krámem se na stojanech vyjímají sázené jarní květiny. S téměř letním počasím lidé vzpomínají na zdejší velmi oblíbenou zahrádku. Kladenský deník má pro všechny skvělou zprávu: zahrádka bude brzy zase otevřena.

Skvělá zpráva pro Slánské: Legendární Střelna zanedlouho otevře zahrádku

Kladensko
Z postoloprtské zámecké zahrady zmizela socha, které místní říkají Zuzana.
/FOTO/ Za loňským odcizením a zničením měděné sochy Zuzany za více než milion korun ze zámeckého parku v Postoloprtech stojí Koloman Miker. Slovák dlouhodobě žijící v Česku s bohatou trestní minulostí. U Okresního soudu v Lounech se dnes, ve čtvrtek 11. dubna, k činu doznal. Jednání se zúčastnil prostřednictvím videokonference z věznice Horní Slavkov, kde je za jinou trestnou činnost. A ve vězení si ještě pobude, soud mu k celkové výměře trestu Zuzanu přičetl. Zda bude muset škodu městu zaplatit, zatím nerozhodl.
3 fotografie

Neměl jsem na plínky a sunar, hájil se u soudu recidivista, proč rozřezal Zuzanu

Krimi
Okresní soud v Lounech projednával nehodu, která se stala loni v červnu u školy v Tuchořicích.
Okresní soud v Lounech dnes, ve středu 10. dubna, projednával případ, který se může stát každému řidiči. Mladé ženě loni v polovině června vběhly dvě děti před auto, když míjela autobus stojící na zastávce před základní školou v Tuchořicích na Žatecku. Dívky, tehdy ve věku sedmi a osmi let do jízdní dráhy v protisměru přijíždějící Škody Fabie vběhly za autobusem, takže je řidička nemohla vidět. 
3 fotografie

Žena srazila u školy dvě děti, které jí vběhly před auto. Vyslechla si trest

Žatecko a Lounsko
Rašovice (v zeleném) sahaly pro prvních jarních bodech.
Pořádnou šichtu má za sebou lounská fotbalová rezerva v krajské I. B třídě B. Ta hostila v posledním zápase jasně poslední tým tabulky z Rašovic. Do zápasu šla z pátého místa jako favorit a nakonec s outsiderem měla co dělat. Srovnala zápas až v páté minutě nastavení a v osmém minutě nastavení rozhodla o vítězství 4:3. Hosté byli hodně naštvaní na výkon rozhodčího!
37 fotografií

Rašovice mučily Louny. Domácí udeřili dvakrát v nastaveném čase

Kraje
Lounský kapitán Stanislav Alberovský.
Pořádnou šichtu má za sebou lounská fotbalová rezerva v krajské I. B třídě B. Ta hostila v posledním zápase jasně poslední tým tabulky z Rašovic. Do zápasu šla z pátého místa jako favorit a nakonec s outsiderem měla co dělat. Srovnala zápas až v páté minutě nastavení a v osmém minutě nastavení rozhodla o vítězství 4:3. Hosté byli hodně naštvaní na výkon rozhodčího!
40 fotografií

Lounská rezerva se dostávala z kaše s posledním až v nastaveném čase

Kraje
Poslanec za SPD a bývalý velvyslanec v Moskvě a Kyjevě Jaroslav Bašta zemřel ve věku 73 let
V noci na pondělí 8. dubna zemřel poslanec, neúspěšný prezidentský kandidát a bývalý velvyslanec Jaroslav Bašta. Bylo mu 75 let. Informaci zvěřejnil server tn.cz s odkazem na šéfa poslaneckého klubu SPD Radima Fialu. Bašta studoval v Žatci, chodil tam na Střední všeobecně vzdělávací školu (gymnázium), poté v letech 1966 a 1967 pracoval v Elektroporcelánu Louny.
14 fotografií

Zemřel poslanec Jaroslav Bašta. Studoval a pracoval také v Žatci a Lounech

Zprávy z Česka
Autobusy. Ilustrační foto.
Postoloprty získají další přímý spoj s Prahou. Středočeský a Ústecký kraj se totiž dohodly na zavedení dalších přímých linek mezi velkými městy v obou regionech, díky čemuž od 1. prosince letošního roku začne jezdit linka 389 z Prahy až do Chomutova. Nyní spoj, který začíná na pražském Nádraží Veleslavín a jezdí přes Slaný a Panenský Týnec, končí v Lounech.

Postoloprty získají další přímý spoj s Prahou. Poslední autobus přijede v noci

Žatecko a Lounsko
Pavel Jindřich na MS cyklokrosařů v Táboře.
/ROZHOVOR/ Snil o desítce, reálná byla patnáctka. Pak ale na mistrovství světa přišel pád pár chvil po startu a bylo po nadějích. Přesto Pavel Jindřich hodnotí sezonu pozitivně. Teplický cyklokrosař, který dlouhá léta jezdil za Stadion Louny, byl čtvrtý na republikovém šampionátu, dojel jako nejlepší třiadvacítkář. Vyhrál také jeden závod národního poháru. A už nyní spřádá plány na sezonu příští. Chce, aby byla ještě lepší, rád by se blýsknul také na příštím mistrovství světa.
21 fotografií

Letošní svět byla katastrofa. Příští se chci blýsknout, doufá Pavel Jindřich

Ostatní sporty