ŠTÍTEK: Luhačovice

Doprava. Autobus. Cestující. Ilustrační foto
Chystáte se na cestu autobusem Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK) do Brna? Nebo se naopak autobusem vracíte z Brna do Zlína, Uherského Hradiště nebo třeba Luhačovic? V tom případě vám nově odpadne starost o to, jestli se ve vybraném spoji posadíte. Od února totiž Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED) přichází s možností rezervace sedadel na dálkových linkách.

Autobusem ze Zlínského kraje do Brna? Nově si cestující mohou rezervovat sedadlo

Zlínsko
Ceny ubytování a wellness v Resortu Valachy prozatím zůstávají stejné. Růstu se ale zřejmě nevyhnou. Ilustrační foto.
Hotely, skiareály či wellness ve Velkých Karlovicích jsou oblíbeným cílem mnoha turistů z nedalekého Novojičínska. Jak se odrazí na návštěvnosti vládní konsolidační balíček a s ním spojené zdražování, ukáží následující týdny. Jisté je, že dopady pocítí návštěvníci i poskytovatelé ubytování či wellness služeb na Valašsku, kteří počítají se zvyšováním cen.     
16 fotografií

Zvyšování cen. Turisté z Novojičínska si na oblíbeném Valašsku mnohde připlatí

Podnikání
Fotbalisté divizního Baťova (žlutomodré dresy) ve vánočním benefičním utkání zdolali Výběr kraje 4:3.
Vánoční víkend přinese sportovním fanouškům několik tradičních akcí. Hlavním tahákem je benefiční utkání fotbalistů divizního Baťova protu Výběru kraje na Boží hod, na Štědrý den se koná běh ve Štítné nad Vláří či v Luhačovicích, o svátcích se koná turnaj ve stolním tenise i šachách. Hokejisté Zlína doma hostí vedoucí Porubu. 
125 fotografií

Kam za sportem ve Zlínském kraji?

Kraje
Ilustrační foto
S příchodem noci by se některé silnice ve Zlínském kraji mohly změnit v past. Region patří k těm nejrizikovějším, pokud jde o výstrahu před ledovkou, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav.

Noc ve Zlínském kraji chystá past: ledovku

Zlínsko
Vánoční strom ze Slížan zaujal nejvíce hlasujících.
O nejkrásnějších vánočních stromech v jednotlivých regionech Zlínského kraje je rozhodnuto. Na Kroměřížsku hlasující nejvíce zaujal vánoční strom, který si letos nazdobili v Morkovicích-Slížanech, konkrétně v Hliníku ve Slížanech. Obdržel celkem 455 hlasů a zvítězil tak s naprostým přehledem. Pro zajímavost, na druhém místě skončil vánoční strom, který v Morkovicích-Slížanech zdobí tamní náměstí. Město tak mělo „na bedně“ hned dva své jehličnany.
8 fotografií

Vánoční strom ze Slížan zaujal nejvíce hlasujících na Kroměřížsku

Kroměřížsko
Nejen lázně – uprostřed Luhačovic můžete i lyžovat
V letní sezonu tolik oblíbené lázně Luhačovice nabízejí vyžití i v zimě. Nejen kavárnami živ je lázeňský host. Není to zrovna americký Aspen nebo slovutná alpská střediska, ale zdejší sjezdovka dlouhá 240 a široká až 150 metrů uprostřed centra města láká k protažení těla. A díky sněhové nadílce z posledních dnů je už od neděle v provozu.
10 fotografií

Nejen lázně. Uprostřed Luhačovic můžete i lyžovat

Zlínsko
Česko zpívá koledy na náměstí Míru ve Zlíně. Ilustrační foto z roku 2022
V předvánočním období, které je pro mnoho lidí téměř synonymem chaosu, je schopnost hudby sjednocovat více než vítaná. Již tradiční akce Deníku s názvem Česko zpívá koledy pak talent hudby k propojování lidí dokazuje už 13 let. A ani letos tomu nebude jinak. Zpříjemnit si adventní chvíle a zazpívat si společně koledy budou moci také lidé na Zlínsku. A to stejně jako ve zbytku republiky ve středu 13. prosince od 18 hodin.
37 fotografií

Česko bude opět zpívat koledy s Deníkem. Rozezní se i centrum Zlína

Zlínsko
Fotbalisté Kvasic jsou pod trenérem Vlastimilem Chytrým úspěšní, ovládli první polovinu krajského přeboru. Podaří se jim dokráčet do vysněné divize?
/SERIÁL, KRAJSKÝ PŘEBOR/ Na samém úvodu to sice trošku zadrhlo, když největší favorit fotbalové krajského přeboru doma klopýtl s Bystřicí pod Hostýnem, přesto se fotbalová mašina z Kvasic rozjela a vykopala si titul podzimního půlmistra. „S první půlkou jsem spokojen,“ potvrdil trenér Kvasic Vlastimil Chytrý, bratr asistenta českého národního výběru.
41 fotografií

Hodnocení: Kvasice chtějí do divize a získat pohár. Dál hledají posily! Jaké?

Kraje
Provodovský běh, Adam Hustý, Valentina Batani
Devatenáctiletý reprezentant SKOB Zlín Adam Hustý zvítězil v 6. ročníku Provodovského běhu. V Provodově v hlavním závodu dlouhém 11 kilometrů, dosáhl času 46:31. Druhé místo vybojoval zlínský vytrvalec Andrej Višněvský, který byl v cíli pomalejší o 6 sekund, bronz si pověsil na krk za čas 47:09 běžec z Malenovic Matěj Beníček (KESBUK), čtvrtý skončil Šimon Sláma (OOB TJ Slovan Luhačovice, 47:21), pátou příčku obsadil Tobias Pekárek (SKOB Zlín, 49:44).
82 fotografií

V Provodovském běhu zvítězili orientační běžci Adam Hustý a Valentina Batani

Ostatní sporty
Fotbalisté Jasenné (zelené dresy) se ve 13. kole OP utkali s Lačnovem. Na konečných 5:1 zvyšoval střídající brankář Špaček.
FOTOGALERIE/ Úctyhodná série Pasek skončila v posledním podzimním kole. Lídr okresního přeboru zaváhal na půdě silné Návojné, stále si však drží neporazitelnost! Využila toho Štípa, která otočila proti Valašským Kloboukům. Jaroslavice udělaly obrovský krok k záchraně, Jasenná zametla s Lačnovem, který se s dvěma červenými kartami už viděl na ukončené. Nedašova Lhota ve Vysokém Poli překvapivě vystřídala brankáře. Na jaře bude o co hrát jak na vrchu, tak spodku tabulky!
60 fotografií

OP: Paseky poprvé zaváhaly, Štípa se dotáhla. Nedašova Lhota střídala brankáře

Okresy
Fotbalisté Kvasic pod vedením Vlastimila Chytrého ovládli první polovinu krajského přeboru. Sice jsou v tabulce o skóre druzí, ale mají lepší vzájemný zápas s nováčkem z Hrachovce (2:1).
/FOTOGALERIE/ Přestože jsou v tabulce o skóre druzí, půlmistry krajského přeboru se stali fotbalisté Kvasic, kteří na podzim porazili svého přímého rivala z Hrachovce (2:1). Třetí příčku obsadil i druhý nováček z Hluku, který na rozdíl od vedoucího dua v posledním kole slavil vítězství. Přestože o nadcházejícím víkendu jsou na programu tři dohrávky, černého Petra v polovině soutěže bude držet Francova Lhota.
41 fotografií

Krajský přebor: podzimním půlmistrem jsou Kvasice

Kraje
Ilustrační foto.
Převážně se dařilo domácím mančaftům. Slopné ve 12. kole okresního přeboru rozebralo Poteč 9:0, Jaroslavice po výhře nad Jasennou zatím zažehnaly myšlenky na sestup. Luhačovice B ztratily v Nedašově Lhotě, Návojná v závěru doháněla dvoubrankovou ztrátu v Lačnově, kde šla napřed světelná tabule. Paseky zvítězily i podvananácté, poprvé doma inkasovaly. Štípa uspěla v Újezdu, za domácí mančaft hrál téměř celý zápas se zlomenou rukou útočník Štěpán Kovář.

OP: Zápas se zlomenou rukou, rozbitá tabule i zaváhání favoritů

Okresy
Šlágr mezi Pasekami (modré dresy) a Štípou.
O podzimním mistrovi OP je v podstatě jasno. Rozhodl o tom šlágr Štípy a Pasek, ve kterém hosté před parádní kulisou a atmosférou zvítězili 2:0. Újezd senzačně rozebral zdecimované Valašské Klobouky, další výhru do sbírky přidala Kašava, která si poradila s dalším nováčkem z Lačnova. Tomu nepomohla ani změna kapitána. Poteč zapsala úvodní vítězství sezony, podle trenéra domácích mohla zvítězit i šestigólovým rozdílem. Návojná i s torzem mužstva přehrála Jaroslavice 4:0, po operaci kolena už má hrající kouč Martin Ptáček. Jak se výsledky 11. kola promítly do tabulky?
98 fotografií

OP: Paseky zdolaly Štípu, téměř jsou půlmistrem! Újezd zdemoloval Klobouky 10:0

Okresy
článek Lázeňský půlmaraton v Luhačovicích, Filip Vabroušek
Druhý ročník Lázeňského půlmaratonu v Luhačovicích vyhrál Filip Vabroušek. Vytrvalec z Malenovic v závodu dlouhém 21,1 kilometru, rozloženém do dvou okruhů, zaběhl čas 1:11:38. Druhé místo obsadil se ztrátou 2 minut Igor Tadič, třetí příčku vybojoval Petr Vabroušek (1:21:09), na čtvrté pozici skončil Lukáš Staněk (1:21:22), pátý byl Petr Jeřábek (1:22:12).
5 fotografií

V Lázeňském půlmaratonu v Luhačovicích byl nejrychlejší Filip Vabroušek

Ostatní sporty