ŠTÍTEK: Luhačovice

Vítěz ankety o nejkrásnější Vánoční strom ve Zlínském kraji.
Pichlavý fešák z Luhačovic, smrk zasazený před třiceti lety zdobí prostranství před radnicí. V době sázení měl 1,5 metru, dnes se chlubí výškou 15 metrů a díky své majestátnosti je již léta ozdobou města. Možná i díky tomu stal se letošním vítězem Zlínského kraje v anketě Deníku o nejkrásnější Vánoční strom.

Nejkrásnější Vánoční strom v kraji je z Luhačovic

Zlínsko
Ozdravný pobyt v Piešťanech 2022
Místní organizace svazu tělesně postižených Třebíč má 232 členů, pro které zajišťujeme rekondiční pobyty, zapůjčování zdravotních pomůcek. V letošním roce se rekondičních pobytů zúčastnilo 200 členů v Luhačovicích, Bechyni, Poděbradech a Piešťanech. Přispíváme na plavenky v plaveckém areálu a pořádáme společenské akce. Celá činnost je dobrovolná, financována pouze z členských příspěvků, darů a příspěvkem města na provoz kanceláře.

I letos vyrazili členové svazu tělesně postižených na rekondiční pobyty

Čtenář reportér
Brankář Vizovic Matěj Hrachový byl dva roky bez fotbalu. V posledním kole okresního přeboru nastoupil na půdě Luhačovic B, byl u remízy 3:3.
Operace kolena, covid a narození syna. To byly důvody, proč se brankář Matěj Hrachový více než dva roky neobjevil v soutěžním zápase. Změnilo se to až během posledního říjnového víkendu, kdy stál u překvapivé remízy Vizovic na půdě Luhačovic B 3:3. „Vizovicím se zranil brankář, kontaktoval mě trenér, se kterým se dobře známe. Fotbal je stále má srdcovka, neměl jsem tak žádné dilema. Hned jsem věděl, že půjdu. Pouze jsem se ptal doma, zda máme čas, a korigoval to s manželkou,“ směje se zkušený fotbalový gólman.

Návrat k fotbalu? Korigoval jsem to s manželkou, směje se Hrachový

Okresy
Ocenění pečujících
Lidé, kteří se doma starají ze zdravotních důvodů o blízkého člověka, si zaslouží uznání a obdiv. Šest žen, Janu Pařenicovou z Luhačovic, Zdeňku Příhodovou a Veroniku Pernickou z Valašského Meziříčí, Marianu Zedníkovou z Pohořelic, Annu Vajdíkovou ze Zašové a Leonu Zimčíkovou z Bojkovic, vyznamenali představitelé kraje.

Zlínský kraj ocenil ženy, které doma pečují o své blízké

Zlínsko
Luhačovice v říjnu 2022
Návštěvu lázeňského města byste si na podzim neměli nechat ujít. Luhačovice se zahalily do pestrobarevného podzimního kabátu a daly vyniknout krásám architektury Dušana Jurkoviče. Kolonáda, vily Lipová, vila Růžová, hudební altán, hotel Jestřabí tím vším se můžete v galerii pokochat.
60 fotografií

OBRAZEM: Podzim rozzářil Luhačovice

Zlínsko
Fotbalisté Újezdu (ve žlutých dresech). Ilustrační foto.
Jeden zápas se vinou vysoké marodky neuskutečnil, v těch dalších bylo o co stát. Újezd po konci trenéra Ivana Pechy vedli noví trenéři, k situaci se vyjádřil i předseda klubu. Štípa dle papírových předpokladů zvítězila na půdě Vizovic, výhru režíroval tamní rodák. Jasenná prohrála druhý zápas v řadě, doma překvapivě nestačila na Valašské Klobouky.

OP: Újezd má nové trenéry. Vizovický rodák hattrickem řídil výhru Štípy

Okresy
Duel 10. kola krajského přeboru fotbalistů v Napajedlech (v zeleném) skončil v sobotu remízou 1:1, bod si odvezl odvážný nováček z Osvětiman.
/FOTO A VIDEO/ Velké rozčarování zavládlo po odehraném 10. kole krajského přeboru v Nedašově, kde domácí fotbalisté těsně podlehli Luhačovicím. Šlágr víkendu v Napajedlech nakonec přinesl remízu, i proto je v čele Strání, které zápas se Slušovicemi, stejně jako duel Brumov Boršice, odložil na první listopadový víkend. Lídr má náskok dvou bodů a již dvě odložená utkání k dobru.
50 fotografií

Krajský přebor: V Nedašově berou jednání soupeře jako výsměch!

Kraje
Martin Horáček vstřelil polovinu branek Luhačovic "B".
Do zápasu ani naskočit neměl, bolavá záda ho ale nakonec do hry pustila. Naštěstí pro "B" Luhačovic i Martina Horáčka samotného. Zelenobílí ve víkendovém 7. kole okresního přeboru doma zametli s Návojnou 10:1, zkušený harcovník se proti jednomu z předních týmů soutěže prosadil hned pětkrát! „Vše se sešlo, prostě to tam padalo," raduje se 42letý borec.

Neměl hrát, pak řídil kanonádu Luhačovic „B“. Horáček si chce zahrát se synem

Okresy
Fotbalisté Kvasic (v bílém) v sobotním 9. kole krajského přeboru porazili Boršice vysoko 7:0.
/FOTOGALERIE A VIDEO/ Spíše bojovné zápasy s těsnými výsledky přineslo víkendové 9. kolo krajského přeboru. Svou dominanci i se štěstím potvrdili fotbalisté Strání, kteří z vyrovnaného duelu na půdě nováčka vezou výhru. Ve dvou duelech ovšem jasně dominovali favorité – Kvasice i Slušovice si doma otevřely střelnici. Slavil také nováčkem z Francové Lhoty, který v azylu v derby udolal Brumov.
30 fotografií

OBRAZEM: Nováčkovi krajského přeboru azyl svědčil, v derby udolal Brumov

Kraje
Evropský týden mobility.
V rámci Evropského týdne mobility se žáci naší Základní školy Luhačovice každoročně účastní mnoha zajímavých programů, a to během celého měsíce září. Hned ve středu 14. září 2022 žáci 1. až 6. třídy měli možnost zhlédnout ukázky práce složek integrovaného záchranného systému IZS. Tato akce je všem dobře známá už z minulých let. Letošní však nově probíhala v krásném areálu sportovního centra Radostova.
42 fotografií

Výcvik služebních psů či zadržení pachatele. V Luhačovicích viděli řadu ukázek

Čtenář reportér