ŠTÍTEK: magistrát

Ilustrační foto
Praha odkoupí od Komerční banky (KB) zhruba za 3,5 miliardy korun společnost VN 42, která vlastní kancelářskou budovu na rohu Václavského náměstí a Štěpánské ulice. V noci na dnešek to definitivně schválili městští zastupitelé, smlouvu o prodeji dnes v poledne podepíšou zástupci obou stran. Magistrát plánuje do budovy přestěhovat úředníky ze Škodova paláce v Jungmannově ulici, kde je do konce března 2028 v pronájmu.

Zastupitelé Prahy schválili nákup budovy asi za 3,5 mld. Kč od KB

Praha
Známý pardubický architekt Jan Kovář se společně se svým bratrem Karlem a známým „černým stavebníkem“ Milošem Holečkem rozhodli jako rovní spoluvlastníci vystavět tři biofarmy, kde hodlají hospodařit v rostlinné výrobě.
/VIDEO/ Evidentně naštvaní chataři, kteří se bojí výstavby biofarem v blízkosti svých nemovitostí, nervózní úředníci z pardubického magistrátu a poklidný výraz investora. Tak to vypadalo při dnešním vypjatém projednávání záměru výstavby tří podle projektů totožných biofarem poblíž loděnice Arosa, a to na pozemku přímo sousedícím se zahrádkářskou kolonií a chatovou oblastí, kde je téměř osmdesát chat. Chvílemi byla při argumentaci chatařů situace tak vypjatá, že už reportér Deníku, který se i přes nevoli úředníků jako jediný novinář akce účastnil, obával fyzických inzultací.
8 fotografií

Ostrá konfrontace hrozila inzultací: Chataři versus úředníci a investor

Pardubicko
Ilustrační foto
Praha koupí zhruba za 3,5 miliardy korun od Komerční banky (KB) společnost VN 42, která vlastní kancelářskou budovu na rohu Václavského náměstí a Štěpánské ulice. Schválili to městští radní. Magistrát plánuje do budovy přestěhovat úředníky ze Škodova paláce v Jungmannově ulici, kde je do konce března 2028 v pronájmu.

Praha schválila odkoupení budovy od Komerční banky. Vyjde asi na 3,5 miliardy

Praha
Budova chomutovského magistrátu.
Od pondělí 10. června začnou stavební práce v okolí budovy chomutovského magistrátu ve Zborovské ulici. Opravy, které potrvají až do 15. srpna, zahrnují rekonstrukci zábradlí a zámkové dlažby u hlavní budovy magistrátu. Tyto práce omezí parkování přímo u úřadu, což může způsobit komplikace pro návštěvníky, kteří si potřebují vyřídit úřední záležitosti.

Opravy kolem magistrátu v Chomutově omezí na dva měsíce parkování

Chomutovsko
V Přerově začaly volby do Evropského parlamentu. První den ukázal, že zájem o toto klání je větší, než byl v minulosti.
Třicátníci, mladé rodiny i senioři. Volby do Evropského parlamentu, které začaly v pátek úderem druhé hodiny odpoledne, přitáhly v Přerově o něco více voličů než v minulosti. Zatímco v letech 2014 a 2019 se dalo mluvit o propadáku, krátce po otevření volebních místností se rýsovala trochu slibnější účast. Žádné zázraky se ale ani tentokrát nedějí - do večera přišlo k urnám v Přerově jen přes 20 procent voličů.
17 fotografií

První den eurovoleb v Přerově: účast je něco přes 20 procent

Přerovsko
Falešná vývěska visící na plotu psího parku u polikliniky Modrá hvězda.
Velké rozhořčení mezi majiteli psů vyvolala vývěska s hlavičkou magistrátu města přidělaná plotě psího parku u Jiráskovy ulice. Na vývěsce stojí, že kvůli štěkání neukázněných psů v sousedství bytové výstavby bude nucen magistrát park uzavřít. Ale že zatím běží podmíněná zkušební doba, která dává majitelům čas situaci vyřešit mezi sebou a případnému uzavření psího parku předejít. Jak se ale ukázalo, informace psaná na hlavičkovém písmu magistrátu je podvrh a žádný z odborů radnice takové nařízení nevydal.

Kvůli štěkotu zrušíme psí park, stojí na ceduli. Je to podvrh, reaguje magistrát

Boleslavsko
Frýdecký magistrát.
Policie má na stole kauzu kolem magistrátu ve Frýdku-Místku. Nové informace o případu, který se podle informací Deníku má týkat organizovaného zločinu na Odboru dopravy a silničního hospodářství, nejsou vzhledem probíhajícímu vyšetřování veřejnosti dostupné. Po podrobnostech volá část opozice, která požádala o svolání mimořádného zastupitelstva. To by se mělo uskutečnit v následujících týdnech.

Ve Frýdku-Místku budou jednat o kauze možné korupce na mimořádném zastupitelstvu

Frýdecko-Místecko
Zákaz vjezdu 22-06h mimo dopravní obsluhu (listopad 2023).
S půlročním odkladem chce Praha 1 zklidnit ulice v centru metropole omezením provozu aut. Vrací se k myšlence nočního zákazu vjezdu do vybraných ulic na Starém Městě, což jí loni v listopadu zrušil odbor pozemních komunikací a drah magistrátu. Nyní se řeší všechny formality a běží nezbytné lhůty tak, aby zákazové značky mohly platit bez pochybností. Přičemž nechybí příležitost daná veřejnosti k vyjádření.
9 fotografií

Praha 1 se snaží oživit noční zákaz vjezdu do vybraných ulic v centru metropole

Praha
Parkování v Ostravě. Ilustrační foto.
Takzvané modré zóny, místa, kde mohou zaparkovat pouze místní rezidenti (či v případě abonentních karet podnikatelé), dorazily před lety do velkých měst napříč republikou. Kde je mají? Jaká tam platí pravidla? A hlavně, kolik za možnost parkovat v blízkosti svého bydliště řidiči ročně platí? Deník srovnal data z velkých měst v České republice. V Ostravě se ale připravuje změna.
27 fotografií

Jak si vede Ostrava a proč chystá změnu? Deník srovnal modré zóny napříč Českem

Ostravsko
Primátor města Kladna Milan Volf přivítal na magistrátu úspěšné florbalové Kanonýry Kladno, nováčka superligy.
Florbalovou fantazii v podobě postupu Kanonýrů do nejvyšší české soutěže ocenil ve čtvrtek dopoledne také primátor města Kladna Milan Volf. Vedení A týmu, trenéry i hráče přivítal ve svém pracovně na magistrátu a poděkoval jim za skvělou reprezentaci města. „Jsem rád, když podporujeme kluby, které fungují tak dobře jako florbalisté. Postup mezi elitu jim moc přeji,“ řekl Milan Volf.
13 fotografií

Primátor Volf přivítal na magistrátu superligové Kanonýry. Odešli s krtkem!

Florbal
Přerov hledá moderní logo.
Znak Pernštejnů, pro který je typická zubří hlava s houžví v nozdrách? Komíny, řeka Bečva nebo třeba půllitr piva? Přerov opět hledá jednotný vizuální styl, který by usnadnil marketingovou komunikaci a vytvořil nezaměnitelnou „značku“ města v srdci Moravy. Do soutěže, kterou vyhlásila přerovská radnice, se mohou přihlásit grafici, kreativci, ale i autoři s originálními nápady.

Přerov hledá jednotný vizuální styl. Snahy v minulosti ztroskotaly

Přerovsko