ŠTÍTEK: Matrix

Mikuláš i čerti byli na děti hodní.
Stříbro - Mikuláš, čerti a andělé. Největší hudební ostrov Matrix se pátého prosince podvečer proměnil v peklo. Parket obsadili čerti a čertice všech velikostí. Rohatí se neváleli, v rytmu hudby pochytali hříšníky a s ostatními si zatancovali.
18 fotografií

OBRAZEM: Ve Stříbře se rojili čerti

Tachovsko
Ilustrační foto
Litomyšl - První liga v minikopané dokončila podzimní část a uložila se k dlouhému spánku. Na hřiště v místním areálu „Wembley“ vyběhnou neregistrovaní hráči znovu až v dubnu příštího roku.

FOTBAL: "Eskáčko" je bezpečně na čele

Fotbal
Mladíci ze Zlína natočili thriller The Resolution
RECENZE - Plakát i způsob, jakým je film prezentován, dokáže navnadit a upoutat pozornost, o to větší však bylo mé zklamání. Tvůrci jsou mladí a na jejich dílku je to znát. Celou historii předcházející výseku děje, který film zachycuje, nastíní divákovi jednoduše několika větami, které v úvodu visí na plátně a jsou čteny vypravěčem.

Nový film The Resolution: vždycky to nevyjde

Umění
Ivan Hoffman
Evropský parlament odhlasoval soubor nařízení, jak kontrolovat potravinářské produkty. Ukazuje se totiž, že nejrůznější chemické přísady, které upravují chuť, barvu anebo zvyšují trvanlivost zmíněných výrobků, mohou škodit zdraví.
0 fotografií

Dohled nad Matrixem

Hoffmanův deník
Letecký pohled na Rychnov nad Kněžnou.
Rychnov nad Kněžnou - Letovisko Studánka se dočká znovuobnovení. Projekt zahrnuje vybudování hotelu a rekonstrukci vily. Celkem tam bude devadesát šest lůžek. Součástí je zároveň vybudování amfiteátru, dětského a volejbalového hřiště, putting greenu a minigolfu.

Letovisko Studánka se obnoví

Rychnovsko
Lidé čekající v Golden Apple Cinema ve Zlíně na promítání filmu Indiana Jones IV.
Zlín - Nové zlínské multikino Golden Apple Cinema v obchodním a zábavním centru Zlaté jablko ve čtvrtek zažilo světovou premiéru dlouho očekávaného filmu Indiana Jones a království křišťálové lebky. První představení přilákalo do Zlína nadšence z celé Moravy.

Indiana Jones prásknul bičem i ve Zlíně

Zlínsko
Drsný šéf. Harry (Ralph Fiennes) volá do Brugg...
Praha - Jsou dva, ozbrojení, rozechvělí a čekají na příkazy. Ke všemu jsou zcela odlišného založení. Pistolníci v drsné komedii Martina McDonagha V Bruggách Ken a Ray berou svůj úkol od šéfa Harryho (Ralph Fiennes) skrýt se v malém městě každý po svém.

V Bruggách si dávají na čas, sportsmen se řítí

Film a televize
Ilustrační foto.
Kroměřížsko - Ve skvělé formě zastihl další turnaj krajské ligy futsalistů hráče AFK Bystřice pod Hostýnem. Poprvé v historii dokázali zdolat fenomenální celek Relaxu a jako jediní bez porážky vedou po polovině krajskou ligu.

AFK Bystřice zvítězil nad prvním Relaxem

Fotbal
V kabaretu Divadla Tramtarie se objevují „matrixovští“ agenti.
OLOMOUC - Humor je společným jmenovatelem inscenací, které dnes a zítra uvádějí Moravské divadlo Olomouc a Divadlo Tramtarie. V prvním případě se jedná o titul slavného amerického dramatika a filmového scénáristy Neila Simona, ve druhém pak o ryze autorský projekt tajemstvím obestřeného režiséra Al Kraconeho.

V divadlech jsou k vidění Řeči, Kill Bill i Matrix

Volný čas
Režisér? Podle titulků režíroval v Invazi Nicole Kidmanovou a Daniela Craiga Němec Oliver Hirschbiegel.
Když vroce 2005 producent Joel Silver ohlašoval další remake kultovního hororu z50. let Invaze lupičů těl, sliboval film „velmi strašidelný a velmi smysluplný“. Tahle Invaze měla být jiná - thriller spojený se společensko-politickým podobenstvím. Proto si producent na režisérské křeslo vybral Němce Olivera Hirschbiegela, který zrovna zaujal oscarovou Akademii strhujícím portrétem posledních Hitlerových dnů vPádu Třetí říše.

Tajná invaze bratrů Wachovských

Film a televize
Ilustrační foto.
LITOMYŠL/SVITAVY - Podzimní polovina 1. litomyšlské ligy v minikopané skončila, soutěž si nyní vybere pauzu do dubna příštího roku. Svitavská městská liga bude ještě pokračovat, k vyvrcholení poličské soutěže se vrátíme v příštím týdnu.

Podzimní polovina minikopané skončila

Fotbal
Ilustrační foto
SVITAVSKO - Na třech místech regionu pokračovaly dalšími koly městské ligy v malé kopané. V Poličce již skončila základní část, šest nejlepších mužstev se nyní v nadstavbě střetne o celkové prvenství.

Poličská šestice pro play off je známá

Fotbal
Ilustrační foto.
SVITAVSKO - Ve třech městech našeho regionu jsou v plném proudu fotbalové soutěže neregistrovaných. Každá z nich se hraje jiným systémem a na jiném povrchu, takže zatímco v Poličce již finišuje základní část, tak v Litomyšli a ve Svitavách ligy sotva začaly.

Svitavské gólové přestřelky

Fotbal
Vedoucí kladenského tanečního centra R.A.K. Jan Kravec se společně s Veronikou Voborníkovou snaží vychovat své nástupce. Úspěch děvčat z Matrixu je jejich skvělou vizitkou.
Kladno - Centrum R.A.K. zabývající se výukou moderních tanců působí v Kladně v prostorách kladenského aquaparku pod vedením Jana Kravce již druhou sezonu. Taneční uskupení je dobře fungující odnoží stejnojmenného berounského klubu pod vedením Jana Lišky.

Matrix z Kladna uspěl na světovém šampionátu

Volný čas
Despise si na turné odvezli nejen novou desku, ale i podpisové karty, trička, čepice a dokonce dámské kalhotky s logem kapely.
KOLÍN - Svoji vůbec první desku pokřtila v pátek 27. dubna v pražském klubu Matrix kolínská death metalová kapela Despise. „Dvě desky už jsme vydali, ale vždy se jednalo o spity, alba o něž se vždy dělí dvě kapely.

Despise pokřtili první desku

Volný čas
PRAHA - Další komiksový příběh dostane svou filmovou podobu. Do Prahy se při té příležitosti vydala další velká zahraniční produkce, aby ve městě natáčela záběry do připravovaného snímku Wanted. Vzniká podle předlohy obrazového románu Marka Millara a J. G. Jonese, který by měl v blízké době vyjít i v češtině

V Praze se začal natáčet další filmový přepis komiksu

Hudba