ŠTÍTEK: Matt Damon

COSMOPOLIS. Cronenbergova obžaloba kapitalismu. Hlavní hrdina Erik žije v přepychové limuzíně, kde jí, pije, souloží a řeší světonázorové otázky (Robert Pattinson). I jeho život ale posléze kulminuje...
Praha /VIDEO/ – Premiérové menu v kinech je tento týden pestré. Vyberou si milovníci akčních příběhů, křehkých zamyšlení nad světem, v němž žijeme, i intelektuálové, rozebírající donekonečna světonázorové a filozofické otázky. Do kin tedy ve čtvrtek míří poetická báseň z Louisiany, adaptace DeLillova románu Cosmopolis a agent navazující na bourneovskou sérii s tváří Jeremyho Rennera.

Filmové premiéry: Divoké bytosti, život v limuzíně a Jason Bourne

Film a televize
V AKCI. Jedna z honiček, kterou už známe z předchozích filmů o Bourneovi – Aaron a lékařka Marta na zběsilé jízdě městem (Jeremy Renner a Rachel Weisz).
Praha /RECENZE, VIDEO/  - Průměrná akční podívaná. Nic víc, nic míň. Takový je film Bourneův odkaz, jenž svým titulem těží z popularity série agenta Jasona Bournea. Nepřináší ale už nic nového. Snímek Tonyho Gilroye navazuje na bourneovský mýtus. Bez Matta Damona a nápadů je ale tuctovou zábavou…

Film s Jeremym Rennerem je odvarem Bournea

Film a televize
Příjemná komedie Camerona Crowea Koupili jsme ZOO s Mattem Damonem a Scarlett Johansson  měla ve čtvtek premiéru v českých kinech.
Praha /FOTOGALERIE/  - Filmová komedie Koupili jsme zoo, která vstoupila do českých kin ve čtvrtek,  je skutečný, vtipný a povzbuzující příběh o magické síle rodiny, která dokáže držet pohromadě tváří v tvář výjimečným podmínkám a situacím. Je to první rodinný film uznávaného režiséra Camerona Crowea (Jerry Maguire, Na pokraji slávy), který do hlavních rolí obsadil Matta Damona, Scarlett Johansson a Thomase Haden Churche.  Damon ztvárnil svobodného otce, který hledá způsob, jak znovu nastartovat chod své rodiny. Jako řešení zvolí stěhování do nového domu, který se ovšem nachází uprostřed zoologické zahrady. Ta také poslouží jako další krok k novému životu, neboť otec se svými dvěma dětmi se rozhodnou obnovit zašlou slávu této uvadající zvířecí atrakce.  Film je prostoupený vřelostí, smíchem a optimistickým tónem.
7 fotografií

Příjemná oddechovka v kinech: Koupili jsme ZOO s Damonem a Johansson

Film a televize
Královská aféra: Film podle skutečných událostí, na snímku Alicia Vikander a Mads Mikkelsen
Praha /VIDEO/  – Happyend v zoo, dramatická dovolená, kuriozní job jedné praštěné slečny a milostná aférka na nejvyšších místech. To jsou příběhy čtyř filmů, které provázejí tento týden v kinech domácí novinku Vrásky z lásky. V kinech se tak vedle seniorů usadili tajní milenci, špioni v rodině a spiklenci Scarlett Johansson s Mattem Damonem…

Filmové premiéry: Nevěra na královském dvoře, únos a láska v zoo

Film a televize
Není pivo jako pivo.
Příbram /SLOUPEK/ - Na začátku týdne jsem se sešel nad točenou plzíňkou s kamarádem. Běžná událost a nebo také kolorit mnoha lidí. Každé pivo neobsahuje však tolik informací, jako mělo to moje pondělní.

Není pivo jako pivo

Příbramsko
Letní kino. Ilustrační foto.
Opava – Už předposlední promítání letního kina připravili organizátoři Opavského kulturního léta. Uskuteční se dnes (ve středu 17. srpna) po setmění kolem jednadvacáté hodiny v Městských sadech a na plátně se objeví Dannyho parťáci. Jde o veskrze oddychový snímek ideální právě pro letní podvečery.

Dannyho parťáci v Městských sadech

Volný čas
Miroslav Donutil
Slavkov u Brna – Vzít si karimatku nebo deku, koupit si něco k pití a pak už si jen sednout do zámeckého parku a sledovat svůj oblíbený film. Letní filmový festival ve Slavkově navazuje na loni obnovenou tradici a předkládá divákům výběr toho nejlepšího z loňských i letošních premiér.

Slavkov zažije druhé filmové léto. Na zámku

Volný čas
SPRÁVCI OSUDU. David a Elise v podání Matta Damona a Emily Blunt si jsou, zdá se, souzeni. Vynalézavost, s jakou jdou proti osudu, převrátí naruby připravený plán jejich dohližitelů v černém.
Praha – Sci-fi Správci osudu, thriller s Nicolasem Cagem a dva středometrážní dokumenty absolventů FAMU. Jinak řečeno - ambiciózní SF podle Dicka, akční honička s Cagem a dva studentské filmy v jednom balíčku. To jsou filmové novinky, jež můžeme od čtvrtka vidět v kinech.

Filmové premiéry: Správci osudů, peklo a Famáci

Film a televize
V neděli večer dorazila do Varů nejzářivější letošní hvězda, Jude Law. Přivítal ho prezident Batoška a herec hned rozdal spoustu podpisů, v čemž pokračoval i v pondělí, kdy se konala tisková konference.
Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ - Britský divadelní a filmový herec Jude Law, který je nejhvězdnějším hostem 45. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, oznámil, že začíná práci na novém snímku s proslulým režisérem Martinem Scorsesem. Film má být velkolepou podívanou ve 3D formátu. Law ale o snímku nic bližšího neprozradil s tím, že údajně zatím nemá bližší informace. Do dějiště karlovarského festivalu přijel slavný herec v neděli pozdě večer. Před Grandhotelem Pupp ho přivítal prezident přehlídky Jiří Bartoška. Bezprostředně po příjezdu rozdal sympatický herec první autogramy čekajícím fanouškům.
15 fotografií

Jude Law se chystá na natáčení nového filmu s režisérem Scorsesem

Festivaly
Morgan Freeman
Los Angeles – Jihoafričané tvrdí, že nový hollywoodský film Invictus: Neporažený vypoví světu hodně o zemi, o jejím boji a vítězstvích navzdory některým kritikám, že hlavní role ztvárňují američtí herci. Příběh vypráví o sportu, rasových poměrech a Nelsonu Mandelovi. Neúnavného bojovníka proti rasistickému režimu apartheidu v Jihoafrické republice a jejího prvního černošského prezidenta Nelsona Mandelu v jeho životním příběhu představuje oscarový americký herec Morgan Freeman.

Morgan Freeman hraje Nelsona Mandelu!

Film a televize
V Benátkách startuje slavný filmový festival.
Benátky – Nový film italského oscarového režiséra Giuseppeho Tornatoreho Baaria zahájí ve středu Mezinárodní filmový festival v Benátkách. Jeho 66. ročník potrvá do 12. září. Velká očekávání vzbuzuje mimo jiné nejnovější snímek kontroverzního režiséra Michaela Moorea věnovaný globální ekonomické krizi Capitalism: A Love Story (Kapitalismus: Milostný příběh), který bude zastupovat americkou kinematografii.

Ve středu odstartuje filmový festival v Benátkách

Film a televize
DVD Legenda o slavném návratu
Rannuluph se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů první světové války se vrátil někdo úplně jiný. Utpení, kterého byl ve válce svědkem mu stálo v cestě k normálnímu životu. Opustil svou dívku, golfové hřiště a obklopil se stejnými zatracenci, jakým se cítil být i on sám. Léta plynuly a z Adély se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího komplexu. Uspořádání velkého turnaje bylo pro ni jedinou záchranou…

Legenda o slavném návratu

Filmy
Herečka Ann Sofia Robb se stala jednou z hvězd 49. MFFDM ve Zlíně.
Zlín /ROZHOVOR/ - Je jí teprve patnáct let, ale už roky pro ni světla kamer nejsou ničím novým. Publikum ji zná ze snímku Karlík a továrna na čokoládu, kde hrála po boku slavného Johnyho Deppa, pro svůj filmový debut si ji vybral režisér Gabor Csupo a vznikl Most do země Terabithia. Mladá americká herečka AnnaSophia Robb přijela na zlínský filmový festival představit film Útěk na horu Čarodějnic.

AnnaSophia Robb: Herectví je vášeň

Volný čas