ŠTÍTEK: Matt Damon

Spock
LOS ANGELES - Smějí se vám lidé za to, že máte dlouhý krk, velké uši, vysoké čelo anebo jste terčem posměchu pro jiné tělesné abnormality? A rádi se zároveň vracíte do vědeckofantastického světa Star Treku? Potom máte exkluzivní šanci vysmát se posměváčkům nazpátek a stát se členem posádky lodi Enterprise v novém filmovém dobrodružství, které přijde do kin příští Vánoce.

Hledá se posádka lodi Enterprise

Umění
Bourneovo ultimátum
USA - Matt Damon na londýnské premiéře filmu vypověděl válku Jamesi Bondovi. Starého agenta 007 označil za anachronismus, který nemá v moderní době co dělat. A za jeho nástupce označil právě Jasona Bournea, postavu, kterou sám ztvárnil už ve třetím dílu série o agentovi bez minulosti.

Jak Jason Bourne konečně poznal svou minulost

Film a televize
Matt Damon na londýnské premiéře filmu Bourneovo ultimátum
VÝCHODNÍ ČECHY - Často je srovnávají: oba jsou špičkově vycvičení agenti, mají stejné iniciály. Ale to je tak všechno. Matt Damon se na premiéře Bourneova ultimáta pustil do postavy Jamese Bonda.

Jsi přežitek, říká Bourne Bondovi

Volný čas
Bourneovo ultimátum
LOS ANGELES - Třetí pokračování příběhů špiona Jasona Bourneho o víkendu porazilo i Homerovu animovanou rodinu a její celovečerní filmový hit. Bourneovo ultimátum o víkendu vydělalo 70 milionů dolarů, skoro třikrát tolik, co druzí Simpsonovi.

Agent Jason Bourne vstoupil do kin rekordní tržbou

Film a televize
Dannyho parťáci 3
Recenze -Danny a jeho parťáci se potřetí vracejí do akce a není to z finanční zištnosti; ostatně většina má po předešlých akcích slušně vyděláno. Steven Soderbergh povolává hvězdný lupičský tým, aby lidstvu připomněl, že přátelství je cennější než všechny peníze světa.

Dannyho parťáky tentokrát obestřela melancholie

Umění
Dannyho parťáci 3
CANNES - Brad Pitt do Cannes přiletěl z Prahy s Angelinou Jolie, aby v roli producenta představil snímek A Mighty Heart, ve kterém jeho partnerka hraje manželku amerického novináře uneseného v Afgánistánu.

Dannyho parťáci to rozjeli v Cannes

Umění
V Pardubicích začíná Febiofest.
PARDUBICE - Takřka přesně po roce se do města perníku vrací filmový festival Febiofest. Svátek milovníků stříbrného plátna se uskuteční od zítřka do Velikonočního pondělí na novém místě - v multikině CineStar.

Febiofest se dnes vrací!

Volný čas