ŠTÍTEK: Mauricius

Beseda o cestování po Africe s Jiřím Kolbabou v Kolíně
/FOTOGALERIE/ Sto čtyřicet zemí světa navštívil za svůj cestovatelský život v Brně žijící fotograf a cestovatel Jiří Kolbaba. „Za tu dobu mě nikdy nikdo neuhodil, nenapadl, nepřepadl a když se mě někdo zeptá, které místo je nejnebezpečnější, odpovím, že dálnice D1 a při cestě sem jsem se o tom zase přesvědčil, řidiči vůbec nedodržují předpisy,“ zmínil v úvodu své besedy v Kolíně pro zhruba sto padesát fanoušků turistického ruchu. 
35 fotografií

Jiří Kolbaba pozval posluchače na cestu po Africe, nechyběla lekce fotografování

Kolínsko
Nejrůznější svatební šaty předvedly modelky na brněnském svatebním festivalu. K vidění byla i černá róba.
/FOTO, VIDEO/ Třpytivé, flitrové, běloskvoucí i černé svatební šaty předvádějí modelky v pátek a sobotu na svatebním festivalu v brněnském hotelu Passage. Desítky přihlížejících sledovaly první festivalový den oděvy nejrůznějších návrhářů, na své si však přišli také muži. Vybrané salony pro ně přichystaly rovněž pánské přehlídky a kolekce motýlků, kravat nebo manžetových knoflíčků.
52 fotografií

Modelky oslnily Brno v zářivých svatebních šatech. Podívejte, jak jim to slušelo

Brněnsko
Líšeňský kouč Milan Valachovič byl na začátku roku na týdenní stáži v portugalském Marítimu.
Na podzim s Líšní dlouho vévodil druholigové tabulce, nakonec ji dovedl k průběžné třetí příčce. Po skončení první části sezony si líšeňský kouč Milan Valachovič našel čas i na svůj koníček – cestování. „Jen koncem listopadu jsem byl v Amsterdamu, Keni a na Mauriciu,“ vyjmenoval trenér. Na začátku ledna pak v rámci unikátní stáže měl možnost nakouknout přímo do fungování portugalského Marítima, které hraje tamní nejvyšší soutěž.

Tréninky neměly náboj, Marítimo jsem nakopl, říká Valachovič o portugalské stáži

Fotbal
Kontrolní akce středočeských celníků.
/FOTOGALERIE/ Jízda po zpoplatněné dálnici bez dálniční zámky je špás za dva tisíce. Takové poučení si lze odnést z výsledků nedávné kontrolní akce středočeských celníků, jejichž revírem byla tentokrát dálnice. Konkrétně D4 směřující od Prahy na Příbramsko a dále k jihu. A jestliže se vypravili kontrolovat elektronické kupony, jež u vozidel do hmotnosti 3,5 tuny nahradily někdejší dálniční známky, pojmenovali tuto akci Mauricius. Konkrétně Mauricius 5; tyto kontroly se totiž opakují.
5 fotografií

Celníci kontrolovali dálniční známky, rozdali pokuty za více než 100 tisíc korun

Příbramsko
Novorozené miminko - ilustrační foto.
Při cestě do práce na Nový rok si mauricijští celníci nedovedli představit, co za překvapení je při kontrolách čeká. Den jim utíkal jako každý jiný a s jistotou procházeli letadla, která na ostrov přiletěla. Při jedné takové prohlídce ale našli něco, co jim vyrazilo dech. Na záhodech si všimli krvavého toaletního papíru. V tu chvíli tušili, že je něco špatně. Když se dostali k prohledání koše, našli v odpadcích novorozeně. To bylo ihned dopraveno do nemocnice. 

Žena porodila uprostřed letu. Novorozeně vyhodila do odpadkového koše

Svět
Vztahy
Člověk se nikdy nezajímal o partnerství tak, jako se o ně zajímá dnes. Makáme na péči o něj, přemýšlíme, hodnotíme vztahy našich rodičů… Ale teorie je jedna věc a statistika rozvodovosti druhá. Párový terapeut Pavel Rataj ovšem věří, že změna je otázkou jedné či dvou generací.
4 fotografie

Blýskání na dobré vztahy

Osobní pohoda
Petr Svozílek nejdříve cestoval po světě za prací, pak se cestování stalo jeho koníčkem
Nejdále byl jednasedmdesátiletý Petr Svozílek ze Zlína na ostrovech ve Francouzské Polynésii. Každý rok procestuje majitel známého zlínského svatebního studia doslova kus světa. Ať již v rámci svého podnikání za krásnými svatebními šaty na nejrůznější veletrhy, či za jejich výrobci anebo za focením svatebních modelů. Do světa, na nejrůznější neobvyklá místa však vyráží za odpočinkem.
9 fotografií

Věřím, že se situace zlepší a budeme zase cestovat po světě, říká Petr Svozílek

Cestujeme
Veronika Štaudová z Moutnic na Brněnsku se specializuje na vanilku, provozuje Vanilkový obchod.
Vanilka a cokoliv s ní spojené. Třeba i netradiční produkty, které by v souvislosti s vanilkou napadli málokoho. Tedy například vanilkové víno. Vášeň spojená s vanilkou provází třicátnici Veroniku Štaudovou z Moutnic na Brněnsku posledních asi jedenáct let. Před lety vyvrcholila založením unikátního Vanilkového obchodu, který svým zaměřením a množstvím sortimentu nemá nejen na jihu Moravy, ale zřejmě i v celé České republice obdoby.

Inspiraci beru často od farmářů na Mauriciu, říká vanilková nadšenkyně z Moutnic

Zprávy z Česka
Petr Kucek
Petr Kucek je dobrodruh z Mrače, který je zároveň veselým školníkem ve vlastní mateřské škole. Má širokou paletu zájmů, při kterých se řídí heslem čím víc adrenalinu, tím lépe. Kromě tenisu, badmintonu, boxování, crossfitu či fotbalu vrhá i nože. Je fotografem, cestovatelem, ale jeho největším koníčkem je potápění. Ve školce vede polytechnické vzdělávání, děti se učí pilovat, brousit, spojovat. Chodí s nimi do přírody, je trenérem fotbalového kroužku.

Petr Kucek zažil dovolenou u lidojedů

Příběhy
Svou velkou cestu zakončili Milena a Josef Andrle na Mauriciu.
Jindřichův Hradec, Mauricius - Tak a je to. Život už je takový. Něco hezkého končí, aby něco nového mohlo začít. My se právě dostáváme na úplný závěr naší patnáctiměsíční cesty kolem jižní polokoule. Jsme na západním pobřeží ostrova Mauritius, v místě s krásným názvem Flic - en - Flac.
9 fotografií

Cesta po jižní polokouli (59): Mauricius 2

Jindřichohradecko