ŠTÍTEK: Městské divadlo Brno

Radek Novotný a Markéta Pešková vydali CD Ve dvou.
/UKÁZKA NAHRÁVKY Z CD/ Nejde ani slovy popsat, jak se cítíme. Posledního půl roku jsme se intenzivně věnovali pracím na novém CD, ve studiu jsme strávili spoustu a spoustu hodin, aby nakonec naše album získalo podobu, na kterou jsme hrdí, oznamují Radek Novotný z Havlíčkova Brodu se svou kolegyní Markétou Peškovou. Společně totiž vydali své první album, které nazvali jednoduše Ve dvou.

Album Ve dvou: Křest bude později. Dítě se také nekřtí novorozené, říká autor

Volný čas
Ilustrační foto
Oblíbený Grand Festival smíchu se ve Východočeském divadle Pardubice uskuteční i v příštím roce. Kvůli pandemii koronaviru se však ze svého obvyklého lednového termínu stěhuje na květen. Soutěžní přehlídka nejlepších divadelních komedií se tak bude konat od 11. do 17. května.

Festival smíchu bude. Ale až v květnu

Volný čas
Inscenace Liliom v Národním divadle Brno.
Za normálních okolností by v tomto čase byla divadelní sezona v plném proudu a hlediště brněnských divadel večer co večer zaplňovali diváci. Letos se ale brněnská divadla topí v krizi. V době nuceného zavření přicházejí o veškeré příjmy ze vstupného. Ty, které zřizuje město, od něj navíc uvidí méně peněz. V kulturních stáncích tak utahují opasky. Diváci kvůli tomu uvidí méně premiér či si připlatí za vstupné.

Pomalé krvácení brněnských divadel. Propouštějí, ruší premiéry a zvyšují vstupné

Volný čas
Zámecký park v Lednici na Břeclavsku zůstává otevřený a zejména o vyhledávaným víkendech je místem pro vycházky.
I první listopadový víkend stráví lidé na jižní Moravě kvůli epidemickým omezením doma nebo při osamělých procházkách v přírodě či v zámeckých parcích. Prohédnout si mohou virtuálně i opuštěné zámecké komnaty či brněnskou Zoo. Zejména rodiny s dětmi se mohou těšit na Podzimní stezku v Hošticích-Herolticích nebo luštění hádanek na Kyjovsku.

Tipy na víkend 6. až 8. listopadu: Uvidí zámky i Zoo, do přírody zvou houpačky

Cestujeme
Boleslav Polívka v roli starého panovačného šaška.
Příznivci Letní scény Divadla Bolka Polívky si ji od příštího roku užijí v nových kulisách. V poslední červencový den si lidé vychutnají vůbec poslední představení letošní i budoucích Letních scén na Biskupském dvoře. Inscenace Pozemšťan Pavla Seriše, která je na plánu na sobotu prvního srpna, a která zároveň uzavírá letošní ročník Letní scény v Brně, se už odehraje v amfiteátru na Kraví hoře.
6 fotografií

Bolek se loučí s Biskupským dvorem. S letním divadlem se stěhuje na Kraví horu

Volný čas
Režisér a ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša.
Brňané jeho hlediště pravidelně vyprodávají již tři čtvrtě století. Městské divadlo Brno oslavilo v sobotu pětasedmdesát let od založení. Více než třetinu tohoto času v jeho čele stojí režisér Stanislav Moša. Divadlo dovedl k novému názvu, za jeho působení se kulturní instituce mimo jiné dočkala rekonstrukce prostor a otevření Hudební scény. „Za největší úspěch považuji spontánní zájem obecenstva o naši práci,“ říká.
4 fotografie

Šéf Městského divadla v Brně Moša: Bez divadla by naše civilizace neexistovala

Volný čas
25.5.2020 - otevření Aqualandu Moravia po ukončení nouzového stavu
Až jedenáct set návštěvníků už může navštívit Aqualand Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku. Díky zmírnění opatření proti koronaviru. Vláda od pondělí povolila počet návštěvníků na hromadných akcích na pět set. „Kapacita se mírně navýší. Už předtím jsme měli výjimku a mohlo k nám až devět set lidí,“ uvedla v pondělí mluvčí atrakce Karolína Křenková.
32 fotografií

Do Aqualandu Moravia už může přes tisíc lidí. Vstup si pojistí rezervací

Brněnsko
Nejoblíbenější herci Východočeského divadla v Pardubicích - Petra Janečková a Ladislav Špiner
Nejoblíbenějšími herci Východočeského divadla Pardubice za rok 2019 se stali Petra Janečková a Ladislav Špiner. Výsledky divácké ankety byly vyhlášeny po skončení čtvrtečního představení pohádky Kráska a zvíře na Kunětické hoře.  

Nejoblíbenější herci jsou Špiner a Janečková

Volný čas