ŠTÍTEK: Městské divadlo Brno

Pietní místo zesnulého Karla Gotta v budově Českého rozhlasu Brno.
Brno – Naposledy se s Karlem Gottem v pátek rozloučíi Brňané. Zapálit svíčku či položit květiny mohou lidé v horní části Dominikánského náměstí od pátečních devíti hodin až do nedělního večera. „Chceme vyjít vstříc všem, kteří se nemohou zúčastnit veřejného rozloučení s nedávno zesnulou legendou v Praze,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková. 
32 fotografií

Loučení s umělci. Za Gotta i Chramostovou Brňané zapálí svíčky

Brněnsko
Letní kino Brno-střed.
Brno – Finská hudební komedie Heavy Trip zahájí pátou sezonu Letního kina Brno-střed. Program začne od 28. června v prostorách brněnské radnice. Až do konce srpna organizátoři nachystali na každý den netradiční filmový zážitek. Promítat budou za každého počasí. „Diváci se můžou těšit na retrospektivy slavných režiséru, výběr světové klasiky nebo dokumentární filmy,“ sdělila Monika Šimková ze spolku Noční motýl, který akci pořádá.
2 fotografie

Začíná letní kino radnice Brna-střed. Uvede severské filmy i hity z tuzemska

Brněnsko
Bohemian Rapsody
Brno – Příběh extravagantního rodáka ze Zanzibaru Freddieho Mercuryho z legendární rockové kapely Queen otevře sezonu letního kina na nádvoří Městského divadla Brno. Na první promítání pod širým nebem se už připravují i další.

Sezonu letního kina otevřou hity od Queen

Volný čas
Osmyčky. Městské divadlo Brno do za toto představení odvezlo z  festivalu z Těšína cenu Zlomené závory.
Těšíny - Hlavní cenu „Zlomenou závoru“ z 29. ročníku mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic, který v sobotu skončil v Českém Těšíně a poslkém Těšíně, si odvezlo Městské divadlo Brno za svou kabaretně laděnou férii Osmyčky, která reflektuje české dějiny z nečekaného pohledu. O vítězi rozhodli v hlasování samotní diváci.

Cena Zlomená závora putuje do Brna

Volný čas
Záchranáři v sobotu zachraňovali zavaleného člověka při cvičení v Kateřinské jeskyni v Moravském krasu. Při akci Putovní 155 si lidé také mohli vyzkoušet resuscitaci u Domu přírody.
Blansko – Kopali jsme medvědí kosti, kamarád byl po pás zavalený, popisuje žena tříčlenné skupině záchranářů a vede je do Kateřinské jeskyně u Blanska, aby mu pomohli. Ze závalu se muž sice dostal, ale pak dostal srdeční zástavu. Je sobota kolem půl druhé odpoledne. Naštěstí nejde o skutečný případ, ale o součást metodického cvičení záchranářů z celé republiky i ze Slovenska v oblasti Moravském krasu.
44 fotografií

Záchranáři při cvičení v jeskyni oživovali člověka. Pak zněla Hallelujah

Brněnsko
Ilustrační foto.
Dotkni se vesmíru a pokračuj. To je název komedie, kterou mohou diváci vidět v úterý 19. března od 19 hodin v Městském divadle v Bruntále. Děj se odehrává se na brněnských vědeckých ústavech i v brněnských restauracích. 

TIP Deníku: Brněnská komedie

Volný čas
Východočeské divadlo Pardubice a komedie Z postele do postele.
Pardubice - Grand Festival smíchu se sice ve Východočeském divadle Pardubice uskuteční až na konci ledna, vstupenky se však začínají prodávat již ve středu. Divadelní soubory z celé republiky přijedou již podevatenácté soutěžit o titul Komedie roku.

Festival láká na nejlepší komedie

Volný čas
Muzikál Big v Městském divadle Brno.
Brno - Převtělit se ze dne na den z třináctiletého kluka do dospělého třicátníka, přijmout zodpovědnost za své činy, zažívat první lásku, úspěchy v práci, ale i intriky kolegů. Takovou zápletku přináší muzikál Big, který premiérově uvedlo Městské divadlo Brno v režii Petra Gazdíka. Inscenace těží z dobře vystavěného příběhu, sehrané choreografie a hlavně hereckých výkonů.
7 fotografií

Muzikál Big těží z výkonů dětských herců, září i Florián

Volný čas
Od Jana Husa k Naganu. Osmyčky míchají pravdu s fikcí
Brno /RECENZE, FOTOGALERIE/ – Mistra Jana Husa upálili omylem a vítězství v Naganu předznamenaly nařezané hokejky. Českou zemi si praotec Čech vybral pod nátlakem praktik z telemarketingu a Ježíšovo poselství svět zahltilo nikoliv skrze víru, ale kvůli touze po penězích. Historickými milníky (nejen) českého národa provádí nové divadelní leporelo Osmyčky, které v premiéře uvedlo Městské divadlo Brno.
12 fotografií

Od Jana Husa k Naganu. Osmyčky míchají pravdu s fikcí

Volný čas
Za jediný den pokácel v Lednici strom, vyrobil z něj dřevěné kolo a šedesát kilometrů ho po silnici dokutálel až do Brna. Herec Dušan Vitázek takto první zářijovou neděli zopakoval téměř čtyři sta let starou legendu koláře Jiřího Birka.
Brno - Za jediný den pokácel v Lednici strom, vyrobil z něj dřevěné kolo a šedesát kilometrů ho po silnici dokutálel až do Brna. Herec Dušan Vitázek takto první zářijovou neděli zopakoval téměř čtyři sta let starou legendu koláře Jiřího Birka. Výtěžek akce věnoval Vitázek na charitu a Nadační fond Emil, který podporuje handicapované sportovce. "Sáhl jsem si na dno, ale díky podpoře všech lidí ve vesnicích, na trati i v cíli jsem se nakonec šťastně dobelhal do cíle," říká sedmatřicetiletý člen Městského divadla Brno. 
4 fotografie

Zopakoval legendu s kolem. Na dno si herec Vitázek sáhl už prvních deset minut

Volný čas
Věra Kadlecová
Věra Kadlecová pracovala deset let na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno jako administrativní pracovník. Posledních několik let svého působení na dětské onkologii působila na pozici ředitelky Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. V průběhu zaměstnání na dětské onkologii vystudovala vysokou školu, Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor Divadelní manažerství.

Věra Kadlecová, produkční v městském divadle

Jihomoravský kraj
Letní kino. Ilustrační foto.
Brno, Brněnsko – Sledovat současně hvězdy na filmových plátnech a ty skutečné na obloze už mohli návštěvníci Amfiteátru v Čertově rokli v brněnském sídlišti Lesná. V pátek tam letní kino nabídlo druhé letošní představení, další chystá na 22. června. Většina kin pod širým nebem v Brně a na Brněnsku sezonu zahájí ještě o týden později.

Kina už vítají diváky pod hvězdami. Lákadly jsou filmy s historickými náměty

Brněnsko
Humor Monty Pythonů v podání Slováka(ů) skvěle baví
Brno /FOTOGALERIE/ - V co nejširším slova smyslu ztřeštěně a s obrovskou porcí kýče a nadsázky předkládá soubor Městského divadla Brno vlastní pojetí humoru slavné britské skupiny Monty Python´s. V nejnovější premiéře muzikálu Spamalot, který je dokonalou parodií na žánr muzikálu se všemi jeho klišé a nablýskanými pozlátky, naložil režisér Stanislav Slovák svébytně s příběhem čerpajícím z legendy o králi Artušovi a rytířích kulatého stolu. Ve svérázně skečové mozaice Monty Pythonovskou linku však i přes všechny přidané brněnské aktualizace ctí.
4 fotografie

Humor Monty Pythonů v podání Slováka(ů) skvěle baví

Volný čas
Petr Gazdík
Pardubice – Se světově proslulými muzikály má PETR GAZDÍK zkušenosti z pozice herce i režiséra. Nabídku na režii přijal také od Východočeského divadla Pardubice, a tak nyní pod jeho vedením vzniká muzikálová komedie nazvaná Kvítek z horrroru. Premiéru má v sobotu 28. dubna.

Kvítek z horrroru je čirá radost, říká režisér

Pardubicko
Takto vypadaly loňské mistrovské oslavy v Brně. Hokejisté Komety přijeli mezi fanoušky na zaplněný Zelný trh v otevřeném autobuse.
Brno – Po pěti dnech se sejdou na místě, které v neděli krátce před půl osmou večer zaplavila modrobílá euforie. Brněnský Zelný trh hostí v sobotu od jedné hodiny odpoledne oslavy hráčů a fanoušků hokejové Komety po vítězném tažení extraligou v uplynulé sezoně.

Oslavy titulu s hráči Komety? V sobotu na Zelném trhu

Hokej
Horácké divadlo Jihlava. Velká scéna HDJ.
Jihlava – Herečku Horáckého divadla Jihlava (HDJ) Vladimíru Vokůrkovou čekají v letoším roce mateřské povinnosti. Divadlo proto v posledních týdnech bylo nuceno udělat několik změn v programu. Jednou z nich je i angažování mladé dvaadvacetileté nadějné herečky slovenského původu Svetlany Hruškociové z brněnské Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU).

Slovenská posila nahrazuje v divadle těhotnou Vokůrkovou

Volný čas
Zemřel Jef Kratochvil. Fotograf rozpadu Československa z vily Tugendhat
Brno – Autor legendární fotografie zachycující dohodu o rozdělení Československa Jef Kratochvíl v noci na pondělí zemřel. Bylo mu 74 let. V noci o tom informovalo Městské divadlo Brno. „Navždy nás opustil náš dlouholetý kolega, šéfredaktor časopisu Dokořán, fotograf a hlavně přítel Jef Kratochvil. Čest jeho památce,“ stálo na webu.
5 fotografií

Zemřel Jef Kratochvíl, fotograf dohody o rozpadu Československa

Volný čas
Herečka Petra Janečková.
Pardubice - Jedna z nejoblíbenějších hereček Východočeského divadla PETRA JANEČKOVÁ přišla do pardubického stánku paní Thálie před dvaceti lety, tehdy ještě na hostování. Od té doby zůstala Pardubicím věrná. „Absolventů je hodně, mě navíc oslovili už na začátku čtvrťáku, takže jsem byla ráda za to hostování, které potom přerostlo v angažmá,“ říká herečka.

Jedu tady krásnou jízdu od začátku, říká Petra Janečková

Pardubicko
Mrkvancobraní
Polná – Novou tradici se snaží zavést v Polné na Jihlavsku, která je proslulá mrkvovými buchtami nazývanými mrkvánky nebo mrkvance. A právě o nejlepší takové moučníky se bude druhým rokem soutěžit tuto sobotu 19. srpna na festivalu Mrkvancobraní. Hlavním bodem festivalu bude soutěž o nejchutnější pokrm a ve dvě hodiny odpoledne začne také doprovodný program.

Nejchutnější mrkvánek vyberou na Mrkvancobraní

Jihlavsko