ŠTÍTEK: Michael Jackson

Humpolecký pivovar Bernard navštívila zpěvačka Dasha a zazpívala tu známé hity; Foto: Vlastimil Šimek
Velkou dávku pozitivní energie a samozřejmě skvělé hudby přivezla zpěvačka Dasha do Návštěvnického centra Rodinného pivovaru Bernard. V Humpolci viditelně dobře naladěná Dasha nejenže odvedla excelentní pěvecký výkon, ale publikum si rychle získala bezprostředností, energií a také vtipnými poznámkami a glosami, kterými občas překvapila i svoje spoluhráče. Těmi byli vynikající hudebníci kapely Pajky Pajk, v jejímž čele stojí Martin Kumžák.
17 fotografií

Humpolecký pivovar Bernard navštívila zpěvačka Dasha a zazpívala tu známé hity

Čtenář reportér
Zpěvačka Helena Vondráčková slaví šedesát let na scéně v Tančícím domě.
Mimořádnou kariéru populární zpěvačky Heleny Vondráčkové, která slaví šedesát let na scéně, připomíná výstava v pražské Galerii Tančící dům na Rašínově nábřeží. Obsahuje více než tři stovky exponátů, přičemž těmi z nejatraktivnějších jsou šaty a boty, které umělkyně během své hvězdné éry oblékala či nosila. Součástí expozice je i výčet jejích ocenění, osobní vyznání, plakáty, trofeje Českého slavíka, raritní dárky od fanoušků i vzácné vzpomínky. Výstava je k vidění od 29. května 2024 do 23. února 2025.
54 fotografií

Byla jsem pilné děvče, říká o své kariéře Helena Vondráčková. Ukázala i šatník

Hudba
David Prachař.
Byl posledním mužem, jehož měla zpěvačka Iveta Bartošová po svém boku do doby, než dobrovolně ukončila svůj život. V závěrečné premiérové minisérii Iveta, kterou v těchto dnech vysílá Voyo, ztvárňuje postavu Josefa Rychtáře herec David Prachař. „Oslovili mě do ní přes castingovou firmu producentky Maji Hamplové. Asi měli pocit, že se Josefu Rychtářovi podobám. Následně jsem vedl rozhovor s režisérem a scenáristou Michalem Samirem a pak mi poslali scénář, který mě bavil. A tak jsem do toho šel,“ popisuje v rozhovoru pro Deník herec.

David Prachař o seriálu Iveta: S Josefem Rychtářem jsem se sejít nechtěl

Film a televize
Ve Starém Plzenci se uskuteční druhý Železniční víkend
Nadcházející víkend přinese na Plzeňsku Železniční víkend ve Starém Plzenci, do OC Plaza zamíří milovníci stavebni Lego a Duplo, v Papírně pak bude možné poznat něco z arabské kultury a kuchyně. V plzni zahrají Visací zámek a Monkey Business, v neděli pak akce Tuta krásná kultura podpoří handikapované děti.

Tipy na víkend: Železniční víkend, Kostičkománie a arabská kultura

Volný čas
Petr Koubík u klatovského soudu.
Přímo v baru jste dostali pití, ve skladu jste si pak mohli dopřát lajnu kokainu. Tak to podle obžaloby chodilo v jednom ze známých klatovských podniků. Drogy dodával jeho provozovatel Petr Koubík (29) z Klatov. Na své si přišli jak zaměstnanci, pro něž to měla být forma odměny, tak i zákazníci. A nebylo jich málo. Koubíkovi hrozí až pět let vězení.
3 fotografie

Drogové orgie v klatovském baru. Provozovatel rozdával lajny kokainu

Krimi
Oprah Winfreyová
Založila vlastní televizní stanici i produkční společnost, je spoluautorkou několika knih a stala se první miliardářkou mezi Afroameričankami. Své peníze si nenechává jen pro sebe, patří k nejštědřejším filantropkám v USA. Je považována za jednu z nejvlivnějších žen na světě a její dopad na společnost je znám jako „efekt Oprah“. Moderátorka a mnohonásobná držitelka ceny Emmy Oprah Winfreyová se narodila 29. ledna před 70 lety.

KVÍZ: Od šatů z pytle od brambor k miliardám. Co víte o Oprah Winfreyové?

Film a televize
Mikroregion Nový Dvůr opět velkolepě slavil konec roku.
Již devatenáctým rokem pořádá Mikroregion Nový Dvůr poslední den v roce Silvestrovský pochod, v úvodních ročnících nazvaný jako Pochod za prasátkem. Není to jen o jídle a pití, ale také o společensko-kulturním vyžití. Každým rokem připadá pro šestici obcí (Milotice, Ratíškovice, Svatobořice-Mistřín, Skoronice, Vlkoš, Vacenovice) střídání do pozice pořadatele. Letos se organizačně náročného setkání, na které zavítalo na dva tisíce rozveselených účastníků, skvěle zhostily na okraji obce v areálu sběrného dvoru, Vacenovice.
44 fotografií

Silvestr, který nemá obdoby. Vacenovice přivítaly dva tisíce lidí z šesti obcí

Čtenář reportér
Upoutávka na soutěž.
Soutěž pro mladé zpěváky a zpěvačky Karlovarský hlas bude již brzy znát své vítěze. Osm finalistů, kteří vzešli z výběrového kola, poměří své síly v sobotu 9. prosince od 19 hodin v Malém sále Lázeňského hotelu Thermal. Večer plný hudby a nezapomenutelných okamžiků je veřejně přístupný.

Koncert finalistů soutěže Karlovarský hlas

Čtenář reportér
2017. Jana Uriel Kratochvílová při vystoupení v kutnohorském Music Clubu Česká 1.
Extravagantní, výjimečná a hlavně svá. Taková vždy byla a je zpěvačka, skladatelka a textařka Jana Kratochvílová, která poznala popularitu už na přelomu 70. a 80. let minulého století. Její hity V stínu kapradiny, Publikum tvé jsem já, Milování za svítání, Mám ráda tvůj smích nebo Dlouhá, bílá, žhnoucí kometa jsou legendární. I proto jí Deník věnuje další díl seriálu Zpívali v osmdesátkách.
6 fotografií

Jana Kratochvílová je dodnes zjevením. Komunisté na ni kdysi připravili past

Hudba
Orchestr Harmonie 1872 vystoupil v kolínském Městském divadle.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ V letošním roce je to už dvacet let, kdy z tehdejší kolínské Městské hudby Františka Kmocha odešla většina muzikantů a založila si svůj vlastní orchestr. Ten po mnoha peripetiích dostal jméno Harmonie 1872 a nakonec zapadl do kolínského hudebního světa. Pravidelně se zúčastňuje festivalu Kmochův Kolín a organizuje další koncerty. Jedním z těch pravidelných je Svatomartinský, který se uskutečnil ve středu v kolínském Městském divadle. 
95 fotografií

Muzikanti z Harmonie 1872 beznadějně vyprodali divadlo, lákala nejen muzika

Volný čas
Strašidelný dům v Telči přitahuje pozornost. Chodí se sem bát děti i dospělí.
/VIDEO/ Lidé v Telči se v posledních dnech chodí bát na Hradeckou ulici. V blízkosti škol tam totiž stojí rodinný dům s nepřehlédnutelnou strašidelnou výzdobou. Už potřetí ji má na svědomí rodina Nechvátalova. A rok od roku přitvrzuje. Letošní halloweenskou parádu zdobí večerní okenní projekce, na kterých dýně zpívají, kostlivci tančí valčík nebo moderní diskotékový tanec.
32 fotografií

Strašidelný dům v Telči nahání hrůzu. Kostlivci po setmění tančí valčík

Regiony
Strašidelný dům v Telči přitahuje pozornost. Chodí se sem bát děti i dospělí.
/VIDEO/ Lidé v Telči se v posledních dnech chodí bát na Hradeckou ulici. V blízkosti škol tam totiž stojí rodinný dům s nepřehlédnutelnou strašidelnou výzdobou. Už potřetí ji má na svědomí rodina Nechvátalova. A rok od roku přitvrzuje. Letošní halloweenskou parádu zdobí večerní okenní projekce, na kterých dýně zpívají, kostlivci tančí valčík nebo moderní diskotékový tanec.
32 fotografií

Strašidelný dům v Telči nahání hrůzu. Kostlivci po setmění tančí valčík

Jihlavsko
Zpěvák Michael Jackson
Výčet úspěchů zpěváka a skladatele Michaela Jacksona je ohromující. Během své kariéry získal 13 cen Grammy, jeho deska Thriller se stala nejprodávanějším albem všech dob a král popu je zapsán i v Guinnessově knize rekordů, jako nejúspěšnější interpret hudební historie. Kdyby v červnu roku 2009 nešťastnou náhodou nezemřel, v úterý by mu bylo 65 let. Zjistěte v našem kvízu, co o legendě populární hudby víte.

KVÍZ: Michael Jackson by oslavil 65. narozeniny. Co víte o králi popu?

Hudba
The Weeknd vystoupil 6. srpna v pražských Letňanech
Praha má za sebou nejočekávanější koncert roku 2020. Ale také 2021 a 2023. Ano, čtete dobře. Kanadský zpěvák The Weeknd totiž měl v české metropoli vystoupit již v roce 2020, ale kvůli pandemii byla jeho show přesunuta. A to hned dvakrát. A také z původní O2 areny do největšího koncertního areálu v Česku, tedy do pražských Letňan. 
26 fotografií

The Weeknd vykouzlil v Praze opulentní show. Byli jsme u toho

Hudba
Rok 2018. Typický Jagger při koncertě The Rolling Stones v Londýně
Nebyl lhostejný k půvabu žen, bral drogy, hrál v nepovedených filmech… Ať už v životě dělal cokoliv, lidé si ho budou navždy pamatovat jako frontmana legendární kapely The Rolling Stones, která hraje už 61 let. Spolu s kytaristou Keithem Richardsem pro ni napsal většinu písní. Rocker Mick Jagger, rytíř s právem užívat titul sir, slaví ve středu 80. narozeniny.
14 fotografií

KVÍZ: Sex, drogy a rokenrol. Jak moc znáte život osmdesátníka Micka Jaggera?

Hudba
Dirty Loops.
Mezinárodní festival Jazz Open Ostrava je jednou z nejzásadnějších kulturních akcí konaných v moravskoslezské metropoli. Jeho letošní, v pořadí již 17. ročník, spěje v těchto dnech do samotného grand finále, které nabídne nefalšované hudební delikatesy nejen příznivcům jazzu, ale i fusion, elektroniky, popu a dalších žánrů. Ostatně, posuďte sami…

Hvězdní Dirty Loops a The Next Movement vygradují finále Jazz Open Ostrava

Volný čas
Herec Bruce Willis má dvojníka, který je od něj k nerozeznání
Být známou osobností s sebou nese určité výhody i nevýhody. Každý se za vámi hned otočí a občas vás lidé nenechají ani v klidu projít. A někdy ani nemusíte být celebritou, aby se totéž dělo denně i vám. Když se totiž ráno podíváte do zrcadla a zjistíte, že vypadáte přesně jako Bruce Willis, Jack Nicholson, nebo jste dvojnicí Rihanny, lidé si toho zřejmě všimnou.
5 fotografií

Bruce Willis má dokonalého dvojníka. Je to herec z Argentiny a stejně se i směje

Společnost
Tomáš Vávra (žlutý dres): „Po konci na Vsetíně jsem šel hrát druhou ligu do Valmezu. Vstával jsem ve tři hodiny ráno, někdy jsem pracoval do dvou i do pěti. Večer jsem pak jel na trénink. Byl to pořád takový kolotoč. Nenapadlo mě, že bych to mohl zažít."
ROZHOVOR/ Bez nadsázky si píše svůj příběh Bez frází. Dva měsíce zpátky ještě objížděl poloprázdné stadiony II. ligy, po práci pozdě večer absolvoval tréninky hokejových Bobrů. Tuto neděli už v barvách Vsetína nastoupil do regionálního derby proti Zlínu, ve druhém finále Chance ligy navíc srovnal na 1:1. „Byla to spontánní radost, prý jsem u toho vypadal jako Michael Jackson,“ směje se zkušený útočník Tomáš Vávra.
98 fotografií

Prý jsem vypadal jako Jackson, usmívá se Vávra. Mluví o návratu i zahozené šanci

Hokej
Výstava panenek Barbie.
Už jen do 26. března můžete v IC Nový Hrozenkov obdivovat více než 300 panenek Barbie. Věděli jste, že dnes už ikonická panenka Barbie oslavila 9. března šedesáté čtvrté narozeniny? Jak se za tu dobu změnila podoba panenky, která získala svou proslulost po celém světě díky tomu, že nepřipomínala dítě jako předchozí panenky, ale dospělou ženu – krásnou modelku, ideál nejen malých holčiček? To se můžete do 26. března 2023 dozvědět na výstavě v Informačním centru v Novém Hrozenkově. K vidění je přes 300 exponátů mapujících proměny panenky Barbie od nejstarších originálů z počátku 60. let 20. století až po současnost.
2 fotografie

V Novém Hrozenkově můžete obdivovat více než 300 panenek Barbie

Čtenář reportér