ŠTÍTEK: Milada Horáková

Závod ve sportovní kynologii - Chodovský pohár.
V neděli 2. června 2024 se v Chodově konal závod ve sportovní kynologii - Chodovský pohár. Tato akce, pořádaná místní základní kynologickou organizací, přilákala celkem 29 psovodů se svými psy, kteří se utkali ve 4 kategoriích - ZZO1 (poslušnost), IBGH1 (poslušnost), SPr1 (obrana) a obrana dle ZVV1. Vybírat si tak mohli kategorie dle národního i mezinárodního zkušebního řádu pro výcvik psů.
34 fotografií

Chodovský pohár. Závod ve sportovní kynologii přilákal 29 psovodů s jejich psy

Čtenář reportér
Od 6. května musí řidiči, kteří pojedou ze spodní části města směrem na Pražskou, počítat s objížďkou.
Plánovaná oprava silnice v Pražské ulici a na Mariánském náměstí v režii Ředitelství silnic a dálnic začne v pondělí 6. května. Znojemská radnice zveřejnila trasy, kudy řidiči městem projedou. Opravované úseky leží na hlavním tahu městem, na státní silnici I/38. Řidiči po ní míří od Prahy směrem na Rakousko. Už tak hustá doprava ve městě se ještě zkomplikuje.  
36 fotografií

VIDEO: Opravy průtahu Znojmem začaly. Podívejte se, kudy městem projedete

Znojemsko
Hlavní pošta v Praze.
Česká pošta omezuje provozní dobu v legendární pobočce hlavní pošty v Jindřišské ulici v centru Prahy. Nesouvisí to se záměrem státního podniku objekt, stojící kousek od Václavského náměstí, prodat, ale s vyhodnocením zájmu klientů. Úmysl prodat ale zůstává aktuální. A pokud komplex získá nového majitele, poštovní pobočka z místa, kde působí od roku 1873, zmizí úplně.
7 fotografií

Pošta v Jindřišské omezuje provozní dobu. Do budoucna zřejmě zmizí

Praha
Parkování v Teplicích, ilustrační záběr.
Ještě v úvodu roku vedení města Teplice avizovalo, že předpokládaná změna systému parkování v Teplicích přijde zřejmě v květnu. Pak se termín posunul a upřesnilo datum spuštění. Bezplatná parkoviště i ulice skončí k 30. červnu. Od 1. července se v Teplících opět platí za parkování. Radnice v Teplicích od prázdnin rozšíření zóny placeného parkování po městě. Novinkou budou lokality pro celodenní parkování a platit půjde bezhotovostně. Přibudou nová místa pro automobily a rozšíří se ulice placeného stání. Změní se také ceník za parkování a parkovací karty.

Původní květen padl, bude to od července. Teplice zavedou placené zóny

Teplicko
Speed maraton. Ilustrační foto.
Další ročník policejní akce Speed Marathon vypukne už tento pátek. Dopravní policisté vyrazí na stovky míst po celé republice, aby kontrolovali rychlost projíždějících automobilů. Číhat budou i na Kladensku a jako obvykle dali předem vědět, kde hlídky budou. S výběrem rizikových úseků, kde budou hlídky měřit rychlost automobilů, tak pomohla i veřejnost. Lidé hlasovali během března.

Speed Marathon je tu. Víme, kde bude v pátek policie měřit na Kladensku

Krimi
Deník v USA: Ve Spojených státech se téměř jeden a tři čtvrtě milionu Američanů hlásí k českému původu.
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU V USA/ Ve Spojených státech se téměř jeden a tři čtvrtě milionu Američanů hlásí k českému původu. „Vyženěného krajana“ Donalda Trumpa chce volit významná část z nich. Názor Čechoameričanů však není jednotný, mnoho jich podporuje i demokraty a Joe Bidena. Statistiky k Čechům v USA a jejich volebním preferencím neexistují.
9 fotografií

Češi v USA chtějí často volit Trumpa. Aby je ochránil před komunismem

Svět
České Budějovice vytvořily pasport, který hodnotí stav komunikací ve městě. Na snímku Husova třída.
Chcete se podívat, jak dopadlo velké mapování silnic a chodníků v majetku Českých Budějovic? Svou komunikaci může v přehledu najít každý. Ukázalo se, že chodníky jsou na tom mnohem lépe než silnice. Drtivá většina chodníků dostala v klasifikaci jedničku nebo dvojku. U silnic jasně převládly trojka a čtyřka. A 44 kilometrů je v havarijním stavu, dostaly pětku a vyžadují nutnou opravu.
9 fotografií

Budějovice hodnotily silnice. Rudolfovská za čtyři, M. Horákové za jedna

Českobudějovicko
Tělocvična SPOŠ ve Dvoře Králové nad Labem.
Město Dvůr Králové nad Labem prodá Královéhradeckému kraji dvě z nemovitostí, které aktuálně využívá Střední průmyslová škola a Střední odborná škola Dvůr Králové nad Labem (SPOŠ). Za sportovní halu na nábřeží Jiřího Wolkera a budovu ubytovny v ulici Milady Horákové město získá přes 16,5 milionu Kč. Prodej schválili zastupitelé, nyní projde schvalovacím procesem zastupitelstva Královéhradeckého kraje.

Dvůr Králové prodá kraji sportovní halu a ubytovnu za 16 milionů

Krkonoše
Uzávěra mostu u Tesca v pondělí ráno začala
/VČETNĚ INFORMACÍ O ZMĚNÁCH TRASY MHD/ Když v pondělí ráno stavební dělníci uzavřeli most u obchodního centra Tesco, očekávaný zmatek se nekonal. Celé dopoledne byl provoz ve městě plynulý a dlouhé kolony se v dolní části ulice Dr. Milady Horákové netvořily. Důvod je prostý, auta totiž byla odkláněna do ulice V Průhonech, kde dopravu řídily semafory. Autobusy MHD a osobáky se v úzkých uličkách, například Svatopluka Čecha nebo Vrchlického, nepotkávaly, protože oba směry mají odlišnou trasu. Výraznější zácpy nenastaly ani ve zbylých částech města.
12 fotografií

Největšími frajery jsou důchodci. Po zavření mostu u Tesca se kolaps nekoná

Chrudimsko
Uzavírka mostu Milady Horákové začne již 18. března
Takový dopravní masakr město Chrudim dosud nezažilo. V pondělí 18. března se na městském okruhu uzavře most u Tesca, který čeká demolice. Místo něj tu vznikne most zcela nový. Práce na samotném přemostění a na nových površích vozovky potrvají do začátku srpna. Ale to není vše. Souběžně bude v ulicích V Průhonech a Na Ostrově částečná nebo i úplná uzavírka, a to kvůli výstavbě nové lávky přes Chrudimku. Potrvá až do poloviny července.
14 fotografií

V Chrudimi v pondělí začne dopravní peklo. Jezděte autobusy zdarma, nabádá město

Zprávy
Protesty zemědělců v Praze 7. března 2024
Ministr Výborný respektuje právo protestovat, vysypání hnoje před úřadem vlády v Praze ale považuje za neférový přístup, uvedl na síti X. Řidiče, který hnojem zasypal i tramvajové koleje, a zkomplikoval tak provoz MHD, policisté podle svého vyjádření na X zadrželi. Je podezřelý z několika přestupků. Vysypání hnoje podle mluvčí Agrární komory Barbory Pánkové nebylo v plánu protestu. Organizátoři se ale od toho nedistancují, řekla ČTK.
201 fotografií

Zemědělci na protest vysypali před úřadem vlády hnůj. Ministr Výborný: Neférové

Regiony
Zastupitelé se při projednávání jednacího řádu pohádali.
/VIDEO/ V neobvykle drsnou slovní přestřelku se proměnilo na únorovém jednání děčínského zastupitelstva projednávání na první pohled banálního bodu. Došlo na zneužívání historických postav, zvýšený hlas i tvrdou kritiku. Opozice se totiž označila kvůli změnám v jednacím řádu za Miladu Horákovou, koalici označila za Putina a Hitlera.

Jste jako Hitler, Putin. Debata o jednacím řádu se v Děčíně zvrhla v útoky

Děčínsko
Protest zemědělců v Praze 7. března 2024.
Zemědělci se opět sjeli do Prahy, tentokrát s jasným cílem - upozornit na své požadavky přímo u vládních budov. Na rozdíl od prvního protestu nebylo dnes v plánu blokovat magistrálu, ale zamířit přímo k Úřadu vlády ČR. I přes to ale v částech Prahy ke kolapsům dopravy dochází. Demonstraci, která začala kolem poledne, organizátoři oficiálně ukončili čtvrt hodiny po jedné. 
201 fotografií

Blokáda zemědělců: vysypaný hnůj, kolabující doprava i zabarikádovaná Letná

Praha
Protest zemědělců v Praze 7. března 2024
Zemědělci se opět sjeli do Prahy, tentokrát s jasným cílem - upozornit na své požadavky přímo u vládních budov. Na rozdíl od prvního protestu nebylo tentokrát v plánu blokovat magistrálu, ale zamířit přímo k Úřadu vlády ČR. Přesto ale v částech Prahy ke kolapsům dopravy docházelo. Demonstraci, která začala kolem poledne, organizátoři oficiálně ukončili čtvrt hodiny po jedné.
201 fotografií

Blokáda zemědělců: Vysypaný hnůj, kolabující doprava i zabarikádovaná Letná

Regiony
Umístění parkoviště
/PLÁN A MAPA UMÍSTĚNÍ PARKOVIŠTĚ/ Rekonstrukce městského okruhu Dr. Milady Horákové s kompletní uzavírkou mostu přes Chrudimku začne 18. března. Zároveň s rekonstrukcí budou opraveny i chodníky a postaveno nové parkoviště mezi okruhem a železniční tratí na Slatiňany se 70 místy, které by mělo ulevit sídlišti U Stadionu. Stane se to v souběhu s rozsáhlými stavebními pracemi, a tak se tato investiční akce v očekávaném dopravním zmatku podle radnice ztratí. Podívejte se, kde bude parkoviště stát a jak bude vypadat.
7 fotografií

Chrudim využije dopravního kolapsu po zavření mostu a u Tesca postaví parkoviště

Chrudimsko
Demonstrace zemědělců před ministerstvem zemědělství a blokáda pražské magistrály
Centrum Prahy čeká ve čtvrtek 7. března další protest zemědělců. Do hlavního města podle policie dorazí stovky kusů zemědělské techniky. Protest začíná v 6:00 a účastníci budou jezdit kolem Letenských sadů, kolem poledne se pak přesunou před úřad vlády. Policisté radí řidičům, aby se vyhnuli avizované trase a naplánovali si alternativní cesty.
119 fotografií

Protest zemědělců v Praze: Na pořádek a dopravu budou dohlížet desítky policistů

Česko
Uzavírka mostu Milady Horákové začne již 18. března
/VIDEO/ Jeden z nejvytíženějších chrudimských mostů přes Chrudimku mezi nemocnicí a hypermarketem Tesco bude kvůli rekonstrukci uzavřen 18. března. Bude vystavěna pouze lávka pro pěší, pro auta bude pět měsíců, až do počátku srpna, platit úplná uzavírka. Řidiči v Chrudimi se musí připravit na hotové dopravní peklo, které si na pár dní vyzkoušeli už v listopadu, most je totiž součástí jediného městského okruhu. Více informací ve videu.

Peklo začne za dva týdny. Most u Tesca bude 18. března na pět měsíců uzavřen

Chrudimsko
Nová lávka má být postavena podle španělského autora z betonu a kovu.
V pondělí se uzavřela pro pěší lávka spojující ulici V Průhonech a sídliště U Stadionu. Ti, kteří chtějí dojít ke sportovištím, musí volit "obchůzku" přes most u Tesca. Na případné dopravní komplikace se musí připravit i řidiči, kteří se od mostu v ulici Vrchlického ke sportovním areálům nedostanou a jedinou možností pro ně je sjezd z ulice Milady Horákové.
10 fotografií

Chrudimská lávka V Průhonech je uzavřena. Pěším poslouží nový chodník

Chrudimsko
Ilustrační foto. Studenti vyhledávají na tabuli před školou, ve které třídě budou skládat příjmačky na gymnázium.
Podávání přihlášek na střední školy je v plném proudu. Deník získal zajímavá data z Cermatu a prijimacky.ai, která prozrazují, z jakých základních škol na Novojičínsku zvládají žáci nejlépe přijímací testy na střední školy. Pro řadu rodičů to může být překvapivé zjištění. Údaje jsou z let 2017 až 2023 a týkají se přijímaček z matematiky a českého jazyka na čtyřletá studia.
6 fotografií

TOP 5 základek Novojičínska, kde žáci nejlépe zvládli přijímačky na střední

Novojičínsko