ŠTÍTEK: Milán

Patrick Kane
Uff, to byl uragán Patrick, nebo snad Charlie?! Takhle se vylepšuje skóre a sbírají kanadské body. V hlavní roli hvězdy Američanů Patrik Kane a Charlie McAvoy, kteří si v zápase proti Jižní Koreji na mistrovství světa v dánském Herningu připsali dva góly a tři asistence a ujali se režie třináctigólového „povinného“ vítězství.

Pětibodoví Kane a McAvoy režírovali výprask Koreje

MS v hokeji 2018
Ilustrační foto
Jihlava – Na čtyřech místech v krajském městě 9. května večer zazní současná literatura. „Posluchače s ní seznámí herci z Horáckého divadla (HDJ). Jedná se o literární happening Noc literatury. Začátky jsou naplánované na 19, 19.30, 20 a 20.30 hodin,“ informovala pracovnice Městské knihovny Jihlava Alexandra Frajová.

Jihlava se připojuje ke květnové Noci literatury. Číst budou herci

Jihlavsko
Tomáš Verner a Karol Divín
Brno /FOTOGALERIE/ – Majitel medailí z evropských šampionátů všech tří hodnot Tomáš Verner si v pondělí odbude premiéru při Velikonocích na ledě. Tradiční brněnská benefiční akce každoročně připadá na týden před Velikonočním pondělím již od roku 2004. V pondělí začne v půl páté odpoledne v hale Stadionu Brno v Křídlovické ulici. Vstup je opět volný.
3 fotografie

Jubilejní patnácté Velikonoce na ledě oslaví v Brně také mistr Evropy Verner

Ostatní sporty
Sklář, performer a výtvarník to vše je Stanislav Műller z Teplic.
Teplice /ROZHOVOR/ – Sklář, performer a výtvarník to vše je Stanislav Műller z Teplic. Před časem působil jako hostující profesor na sklářském institutu v Toyamě v Japonsku. Jeho díla mohou lidí obdivovat v Miláně či New Yorku. Znám je i jako autor cen pro Red Bull Air Rice v Portu. Do velkého povědomí lidí se dostal při lednové prezidentské volbě. Do volební místnosti totiž přišel coby Mirror Man tedy zrcadlový muž. „Jde o dlouhodobý umělecký projekt, který má za cíl osvobodit a rozšířit současné pojetí skla jako uměleckého média. A proč právě volby? Protože za dlouhou dobu existence Mirror Mana ještě nic podobného neproběhlo. Prostě jsem šel splnit občanskou povinnost a užil jsem si to víc, než naštvaný volič běžného typu,“ sdělil Stanislav Stanislav Műller, který se v kostýmu zrcadlového muže i ženil.
28 fotografií

V kostýmu zrcadlového muže se ženil. Jeho práci mají vítězové letecké show

Teplicko
Brněnské letiště v Tuřanech - ilustrační foto.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Zaletět si o víkendu z Brna do Říma za památkami, do Barcelony na fotbal nebo do Milána nakupovat letos na jaře možné nebude. Od března měli létat cestující pravidelně také do Bruselu a Lvova. Od léta navíc do Splitu a Dubrovníku. Prodej letenek do těchto destinací se odkládá na neurčito.

Rozlétat Brno se nepovedlo. Rumunský dopravce Blue Air mlčí

Brněnsko
Žáci zkusili práci v Miláně.
Ústí nad Orlicí - Letošní školní rok je na Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí ve znamení zahraničních stáží žáků. Po úspěšném pracovním pobytu dvou žáků v Lipsku na podzim 2017 vyrazila skupina 13 žáků na dvoutýdenní pobyt do Milána.
5 fotografií

Žáci zkusili práci v Miláně

Orlicko
Protesty v italské Maceratě
/VIDEO/ V italské Maceratě vyšly v sobotu do ulic tisíce lidí. Chtěly tím vyjádřit svůj nesouhlas s činem pravicového extremisty, který před týdnem postřelil šest cizinců tmavé pleti. Itálie si ale také připomněla oběti, které v závěru druhé světové války zabili jugoslávští partyzáni na severovýchodě země a poloostrově Istrie. Manifestace se konaly v Miláně, Turíně nebo Boloni.
4 fotografie

V italské Maceratě se protestovalo proti útokům na domnělé migranty

Svět
Kresba Milana Kounovského.
Ten výjev nedostane z hlavy. Fotbalová šatna. A všude po zdech namalované číslo deset. Uprostřed tohoto zjevení muž. Nebyl mrtvý, leč jeho výraz byl prázdný. Byl duchem nepřítomen. Hlava nefungovala tak, jak by měla. „Dočista se pomátl. Když ho tu našli, jen se děsivě smál a čmáral ta čísla,“ povídala policistka.
50 fotografií

Italský horor: Letenská hrůza

Komentáře
Letiště v brněnských Tuřanech. Ilustrační foto.
Brno – Barcelona, Brusel, Lvov, Milán a Řím. Nové pravidelné letecké linky do pěti evropských měst začnou cestující využívat už příští rok v březnu. Jejich podporu ve středu odpoledne schválili krajští zastupitelé. Lidé se navíc z brněnského letiště v letní sezoně, tedy od června do září, dostanou nově přímo i do chorvatského Splitu a Dubrovníku.

Kraj potvrdil 5 nových leteckých linek z Brna. V létě navíc i Split a Dubrovník

Z okolí
Brněnské letiště v Tuřanech - ilustrační foto.
Brno – Rušení leteckých linek z Brna? Ne tak úplně. Po zrušení spoje do Eindhovenu a oznámení konce linky společnosti Wizz Air do Londýna se rýsují nové. Zástupci Jihomoravského kraje obdrželi nabídku letecké společnosti. Zájem mají o pět nových linek do Milána, Barcelony, Říma, Lvova a ještě dalšího města. Mohly by vzniknout od března příštího roku.

Z Brna do Milána nebo Barcelony? Vedení kraje plánuje nové letecké linky

Brněnsko
Špičková evropská vizážistka Michaela Bernatíková denně pracuje ve svém havířovském studiu, kde jsou k vidění i poháry z jejich dosavadních soutěžních úspěchů.
Ve dveřích studia ukrytého v jednom z havířovských panelových domů se míjíme s dámou, která se chystá na špičkovou kulturistickou soutěž do Milána a vzápětí na mistrovství světa. Také kulturistky komunikují s porotou i obličejem a přijít si pro radu, jak se nalíčit k Michaele Bernatíkové, rovná se jít za mistryní Evropy.
3 fotografie

Vizážistka z havířovského paneláku okouzlila Evropu

Česko
Špičková evropská vizážistka Michaela Bernatíková denně pracuje ve svém havířovském studiu, kde jsou k vidění i poháry z jejich dosavadních soutěžních úspěchů.
Ve dveřích studia ukrytého v jednom z havířovských panelových domů se míjíme s dámou, která se chystá na špičkovou kulturistickou soutěž do Milána a vzápětí na mistrovství světa. Také kulturistky komunikují s porotou i obličejem a přijít si pro radu, jak se nalíčit k Michaele Bernatíkové, rovná se jít za mistryní Evropy.
3 fotografie

Vizážistka z paneláku okouzlila Evropu

Karvinsko
Rudolf Medňanský, Josef Kovačič, Zdeněk Kapl, Jakub Rousek (foto ze zkoušky).
/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

Volný čas
KOMA Modular.
Propagátor a leader modulární výstavby v České republice a na Slovensku, Firma roku, Exportér roku, Inovační firma, Slušná firma, nositel Ocenění českých lídrů a Štik českého byznysu, to vše stačila vizovická KOMA nasbírat za čtvrtstoletí na trhu.
2 fotografie

Koma Modular slaví čtvrtstoletí

Podnikání